Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hetes babám sokat sír és...

3 hetes babám sokat sír és tekereg, vajon hasfájás miatt?

Figyelt kérdés
Egy hete kezdte, hogy néha napközben is, de minden masodik este-éjszaka órákon át nyűgös, sír. Közben rugdosódik, cicit keres a szájával, de a cici se nyugtatja meg sokszor. Sokat kakil és normális állagút. Alapvetően sajnos állandóan be akar kapni mindent, mintha soha nem lakna jól, ezért szinte mindig cicin van. Cumit nem fogadja el. Ha végre elalszik, általában percek múlva felriad és sír. Lehet hasfájás ilyen korán? Ennek lehet oka a túl gyakori szopi? Adjam inkább 2-3 órán keresztül csak az egyik mellemet, aztán ugyanannyit a másikat? Jelenleg mindig mind2t adom. Azt hittem, éhes, tápszerrel kínáltam, fél adagot megivott, de nem nyugtatta meg. Mitől lehet ilyen rossz szegénynek?

2022. jún. 22. 20:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

Jesszusom. Túl van etetve.


Max 15 percig tartson egy etetés, és 3 óránként legyen 15 perc.

2022. jún. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
50%
Ne adj neki tapszert, az tényleg nem kell neki. Nekem onnantól nem csinálta ezt, hogy hordozóba tettem. 20 perc szopi után büfiztesd meg, lehet az a baja.
2022. jún. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%

Igen, lehet.

Büfiztesd meg, ha kell várj 2,3 büfit, meg próbáld a pukikat kipréselni belőle.

Erre jó a csípőkőrzés, a jógából ismert boldog baba póz de nálunk pl az vált be ha kajakra feltoltam a lábát a feje fölé. Lehet egy kis tej ki fog jönni de a puki is ami bántja.

Szoptatás ál meg az első 4-6 hétben 15 percenként váltottam oldalt és kb napi 20 órát volt cicin (annyinak érződött)

2022. jún. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
92%

Amit az első ír, az egy elavult baromság. Nehogy elhidd neki. Itt a 3 hetes növekedési ugrás, természetes, hogy állandóan mellen akar lenni. Így szaporítja a tejtermelést, hogy több legyen, mikor szükség lesz rá. Ne adj neki tápszert!

A pocakján segíthet a torna.

2022. jún. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Ennyit nem lehet cicin. Védőnő vagyok. Ne csodálkozz, ha nincs jól a pocakja.
2022. jún. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Na megint egy okos védőnő. Lehet ennyit cicin, ez az igény szerinti szoktatás. Mintha a mai védőnők egy régi tankönyvet használnának a 80-as évekből...

Először is minden baba egy adott időben sír,főleg este ezzel nem lehet sokat kezdeni csak túlélesre játszhatsz.

Ami bevalik az az hogy megeteted egyik ciciből aztán megbüfizteted utána jöhet a másik cici. Időkorlát nincs, addig eszik és annyit amennyi jólesik. Ezen kívül sokat segített nekem a hordozó, magadhoz kötöd és megnyugszik,közben ringatod,sétálgatsz. Ha nagyon problémás akkor fent említett lábfelemeles és bicigliztetés (mint a bicajnál pedál tekerő mozdulatokat végzel a lábával) segíthet.

Ne etesd időre és ne 3 óránként. Komolyan kötelező szoptatási tanácsadás tanfolyamra küldeném a védőnőket.

2022. jún. 22. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
#5 elég szégyen, ha védőnőkémt ennyire elavult dolgojat hirdetsz. Tessék frissíteni a tudásod, naprakész információkkal
2022. jún. 22. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
96%

Az én 3 hetes babám is ugyanezt csinálja, én betudtam növekedési ugrásnak. Napközben gyakorlatilag állandóan cicin volt az elmúlt három napban, napközben és tegnapelőtt éjszaka is igényelte állandóan. Igyekeztem mellette fejni is, egy-egy adagot sikerült csak egy nap alatt. Az eredmény az, hogy iszonyatosan bedurrantak a cicijeim, az eddigiekhez képest hirtelen nagyon sok tejem lett már tegnap estére. A babám pedig hatalmasat aludt ma éjszaka, úgyhogy úgy tűnik túléltük. :)

Ne adj neki tápszert, így tudja beállítani a kereslet-kínálatot, mégha kényelmetlen is nekünk.

2022. jún. 23. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Növekedési ugrás!!!! Semmi probléma nincs.
2022. jún. 23. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Hajnal 2 után szerencsére sokat aludt és most délelőtt is. Mindig estefele van rossz passzban. Bicikliző meg egyéb mozgast csinálok a lábaival mindig, hogy jöjjön a puki. Sokat büfiztetem is, jön is mindig, tegnap párszor picit bukott is. Remélem, inkább növekedési ugrás.
2022. jún. 23. 10:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!