Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kötődést segítő nevelés vagy...

Kötődést segítő nevelés vagy elkülönítő nevelés? Melyiket alkalmazzátok?

Figyelt kérdés

Kötődést segítő:nyugodt körülmények;addig szoptassunk míg el nem választja magát;reagáljunk gyorsan,ha sír;aludjunk együtt a kicsivel;hordozókendő használata stb.

elkülönítő:el kell távolodni tőle; "hogyhogy még mindig szoptatod?";ne engedjük,hogy velünk aludjon; "hadd sírja ki magát";"magadhoz láncolod";

Dr.William Sears :éjszakai gondoskodás könyve alapján.

Érdekel,hogy csak én vagyok olyan őrült,hogy hiszek a kötődést segítő nevelésben?

Mindig eszembe jut,hogy én is szeretek a páromhoz bújni éjszaka,akkor egy ilyen csöppségtől miért várom el,hogy egyedül aludjon...? Vélemények?


2010. szept. 20. 12:20
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
86%

140-es ágyunk van, sokszor még mi is verekszünk éjjel, nemhogy még a tököst is odavennénk magunk mellé. Véleményem szerint a babának a saját ágyában, a saját szobájában a helye, még ha ezért sokan le is fognak pontozni. Mi így tartjuk helyesnek, de nem hiszem, hogy ezért sz@r anyának kellene éreznem magam, és a gyerkőcöm ettől még ugyanúgy kötődik hozzám.

Hordozókendőt nem használtam, kengurut igen, sajna nem sokáig. Vasággyal együtt vagyok 51 kg (és még súlyfelesleg is van rajtam szülés előtti önmagamhoz képest), és egy 11 kg-os gyereket cipelni nem könnyű, arról nem is beszélve, hogy eléggé önálló típus, soha nem igényelte, hogy folyton a kezemben legyen.

Szoptatni sajnos csak 5 hónapig tudtam, nem rajtam múlott. Szerettem volna tovább, de nem jött össze, de ezért sem érzem magam sz@r anyának.

Ha sír, akkor elég gyorsan reagálok szerintem, nem vagyok a szívtelen dög típus.


Szerintem meg kell találni mindenkinek a számára helyes utat és nevelési elvet, minden baba más, mást igényel, és persze minden anya is más, máshogy érzi jónak.

Én úgy érzem, a nekünk megfelelő úton járok.

2010. szept. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
84%

Nemrég volt egy hasonló kérdés:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..



de válaszolok:

-addig szopik (a nagy is addig szopoptt) amíg el nem választja magát

-nem hagyom sokáig sírni, de elkülönítem a hisztitől

-alszik (nagy is aludt) velünk is és külön is

-hordozókendőt nem használtam egyiknél sem

2010. szept. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
86%
nálunk is a baba saját ágyában alszik,nem aludt soha közöttünk.viszont éjjel ha felsír,rögtön megyek hozzá,amikor sír,felveszem,megvigasztalom,nem hagyom sírni.ha bújni akar,akkor bújjon,ha egyedül akar lenni,hagyom.már csak reggel és este szopizik,de ezt addig hagyom,míg igényli.lehet,hogy elkapatom,de akkor így jártam.neki szüksége van rám,én pedig kielégítem a szükségleteit.
2010. szept. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
88%
Kedvenc könyvem, amiről írsz...:))) Hát igen, 2 éves lesz novemberben a kisfiam, még szopizik, velünk alszik éjjel, mert mindhármunknak így jó:), és pici korában sosem hagytam sírni- most már persze más a helyzet, vannak alkalmak, amikor csak a határait feszegeti, és bizony hisztizik, de ez már más történet. Csecsemőt sosem kínoznék azzal, hogy nem reagálok a jelzésére. Szóval én is határozottan kötődést segítő nevelés-párti vagyok.
2010. szept. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
46%

èn most fogok bele kezdeni a gyereknevelésbe.


èn azt gondolom, hogy 2 szélsöséget írtál le . Vagy is nekem ez 2 szélsöség.


èn megpróbálom a középutat választani.


Magunkközé vesszük de nem alszik velünk,

szoptatni max 1 évig ha lesz tejem.

ha sír legtöbbször felvenni, de azért ha úgy érzem sok, akkor hagyom egy darabig. ahogy majd adja a szitu magát.

hordozókendö ellenes vagyok, de úgy gondolom minden gyerek más és vannak akik nagyon testközelre vágynak és vannak akik nem. ha nagyon testközeles lesz akkor kengurut beszerzek.


szóval szeretném a középutat megtalálni.

2010. szept. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
67%
Egyiket sem,így elkülönítve.A kettőből összeválogatom ami a babának és nekem megfelelő és azt alkalmazom.Miért kellene a leírtakhoz ragaszkodni?pl. szoptattam őket,amíg csak akarták,de soha nem aludtak velünk egy ágyban.
2010. szept. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
100%
Én ösztönösen kezdtem a kötődő nevelést alkalmazni,aztán kiderült,h neve is van.:))4 gyereknél csinálom,hiszek benne,jó tapasztalataim vannak.Nem bántam meg egyik téren sem,pedig de sok mindennel riogattak!Hisztis anyámasszony katonája,rajtam lógó önállótlan,szófogadatlan,önmagát lekötni nem tudó gyerek lesz-hát nem lett az egyik sem,sőt.Sosem fogjuk tudni kitenni az ágyunkból,egyedül sem fog soha elaludni,mindig kelni fog éjszaka-egy szemernyi probléma sincs az alvásukkal,amit a saját ágyukban,egyedül valósítanak meg.:)És még sorolhatnám.:)Pedig a legnagyobb már 8 éves,úgyh bátran állíthatom ezeket,a kicsik is elmúltak 4 évesek.Természetesen mindenki maga dönti el melyik utat választja,,de ezt a döntést tiszteletben kéne tartani,nem leanyázni a haját,ha esetleg megemlíti a véleményét-és most mindkét táborra gondolok.:)
2010. szept. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:
Aranyosak vagytok,hogy így leírtátok...nálunk első baba,és tudom,hogy én vagyok egy kicsit (nagyon :-) ) túlaggódó,és túl gondoskodó (és azzal is tisztában vagyok,hogy "inni fogom ennek a levét") ...de az a remek ebben,hogy mi se és a babák se vagyunk egyformák,az enyém imád bújni... ő ilyen... :-)
2010. szept. 20. 12:35
 9/37 anonim ***** válasza:
87%

Szia! Szerintem én mindkettőt alkalmazom. Lányom külön alszik a saját ágyában,de a mi szobánkban,ha sir megetetem. Volt hogy köztünk aludt mert fázott az ágyában s amikor beraktam szopi után felébredt s nagyon sirt. Igy bebujt közénk. Szoptatás nálunk nem tudom meddig lesz,mert még csak szopik.Igaz ő 5 hós lesz jövő héten.Anyum is 1 évig szoptatott engem. Hordozókendőm nincs,azt nagyon drágának s bonyolultnak találom,de csatos hordozónk hamarosan lesz.Ha elkészül. Reggelente mellettem alszik még 2-3 órát az első szopi után:) Van olyan is hogy csak a mi ágyunkon alszik el délután(most is) mert ott ismerős illatok vannak. Nagyon apás a lelkem.

Sírni egyszer hagytam,mert épp nagy dolgom volt a wc-n,(illetve amikor bent voltam akkor kezdett el sirni)párom épp hazaért s le is szidott h mi a francért sir. Mondom neki nem elég,h nagy dolgom van még vigyem be oda is magammal s ott szoptassam a budiban??? Vagy ott nyugtassam? Ha nagy dolgom természetesen sietek.

Az h 2 évig szoptassam az sztem sok,de az 1 év az még belefér:)


Majd kiderül.Egyébként nagyon aranyos kiscsaj,s imád velünk aludni.Doki nénink igy is mindig leszid h már külön szobában kéne aludnia.De még nem gyujtottak be nálunk s hideg van,elég ha a mi szobánkban van meleg.

2010. szept. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
100%

Én is kombinálom a kettőt. Nem alszik velünk van saját szobája és ágyacskája. Így is bejárja az egészet éjszaka, mi lenne, ha köztünk aludna a szintén 140-es ágyon. :)

Szoptatás addig ment, amíg ő akarta. Mivel kiegészítést is kapott egész pici kora óta, így 5 hónaposan végleg abbahagyta a cicit, ő döntött így, nem én.

Nem vagyok cseppet sem hordozókendő párti, szóval az kimaradt az életünkből.

Viszont minden sírására reagálok, soha nem hagytam sírni, pláne nem szokott sírva elaludni.

2010. szept. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!