Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Erről mi a véleményetek? Ti...

Erről mi a véleményetek? Ti is alkalmazzátok vagy nem jó ötlet?

Figyelt kérdés

unokahúgom pár napja hisztis az anyja végett. ha mosogat eszik esetleg főz.

tegnap eljöttek a nagymamiékhoz.

a mama leöntötte vízzel és azt áhítozta hogy jobb de csak jobban sírt a papa kezébe vette.

én kérdeztem hogy télen is leönti hideg vízzel? majd megfázik!

a mami azt mondta hogy leöntheti télen is nem lesz baja.


ti szerintetek jó ötlet leönteni egy 2 éves gyereket vízzel amikor sír hisztizik?

ti is alkalmazzátok?


2011. aug. 12. 09:58
 1/7 anonim ***** válasza:

Sógornőm egyszer próbálta ki a fiánál. Nem öntötte le, csak belemártotta a kezét a vízbe, és lefröcskölte kicsit a gyerek arcát. 5 másodper csend, majd még durvább ordítás!

Szerintem nem vezet sehová. Pláne a leöntés. Maximum megijed a gyerek tőle.


Nálunk régen az volt, hogy ha hisztiztem (márpedig hisztiztem elég rendesen), akkor anya beküldött a fürdőbe. Ott kellett ülnöm, amíg megnyugodtam. Egy idő után már elég volt a fürdő ajtajára mutatnia, már abba is hagytam a hisztit! :)

2011. aug. 12. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hallottam már olyat, hogy csak így tudtak lecsillapítani egy gyereket, ismerős körben. Hát nem tudom, én sose alkalmaznám.

Olya már előfordult, hogy megmostam az arcát hideg vízzel ha hisztizett.

Én inkább az otthagyom majd abbahagyja dolgot alkalmazom, megmondom neki hogy addig nem állok vele szóba,míg abba nem hagyja. 2,5 évesen ez már működött, 3-4 alkalom után már jött utánam hüppögve, hogy "nem sírok, nem hisztizek". Nálunk ez hatásos.

2011. aug. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Második vagyok, na ugyanazt írtuk mindketten. Akkor lehet benne valami. :-)
2011. aug. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Régen harminc iksz éve ez volt a "divat", anyám nálam sokszor próbálta, de nem jött be..

A lányom 10 hónapos, és bizony sokszor hisztis, de sosem jutna eszembe csap alá tartani..mindig belegondolok, nekem most, hogy esne...úgyhogy inkább, ha hisztizik akkor is jól megpuszilgatom és ezen borzasztóra megdöbben, s láss csodát elmúlik a hiszti...

ha anyám egyszeris lelocsolná vízzel, soha többet nem mehetne hozzá!!!!!...de ilyen eszébe sem jut!már!!!!!

2011. aug. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
51%
Egyaltalan nem jo otlet szerintem. Egy 2 eves gyerek azert hisztizik mert akar valamit vagy nem tetszik neki valami es meg csak igy tudja kifejezni a nem tetszeset. Mi felnottek osszeszoritsuk a fogunkat, karomkodunk magunkba es valahogy lecsillapodunk. Ok ezt meg tanuljak, nalluk nem fejlodott ki ez meg ezert nem tudjak kezelni. Az, hogy nyakonontik egy pohar vizzel nem megoldas erre, mert csak megijed, felni fog es nem tudja megtanulni kezelni az erzeseit.
2011. aug. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Második vagyok. Egyetértek az egyik válaszolóval. Anyám soha nem csinálta velem, monjuk nem is voltam hisztis elmondás alapján. És a lányomnál sem jutna eszébe ilyet alkalmazni, ha igen, nem mehetne többet.

Anyós is ment a saját feje után, és mikor a lányom kicsit bepisilt nála (tényleg csak az eleje folyt be), akkor kimosatta vele a bugyiját. Hát az én lányom azóta van hogy bepisil vagy kakil, csak hogy kimoshassa a bugyiját. Imád pancsolni.

2011. aug. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
51%
Sosem csinálnám, szerintem annak a gyengesége, aki nem tudja kitalálni, hogy kéne a gyereket lenyugtatni. Van nagy hiszti, de mindig van megoldás, és ez nem az szerintem.
2011. aug. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!