Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Pelenkázásnál tényleg el...

Pelenkázásnál tényleg el lehet kerülni a pelenkázás közbeni baleseteket a következő módszerrel, vagy hülyeség?

Figyelt kérdés

Még korábban olvastam itt olyat valakitől, hogy azt csinálja, hogy mielőtt levenné a gyerekről a már telepisilt pelenkát, az ujjával "dobol" a pelenka pisitől felduzzadt részén avégett, hogy még gyorsan pisiljen bele egyet a baba, mielőtt lekerül a pelus, ezáltal nem közben fog összepisilni mindent, amikor a használt már lekerült, az új meg még nincs rajta.

Nekem eléggé bizarrul hangzik a módszer, nem is próbáltam, pedig nálunk is előfordul, hogy közben jön rá. Pár hónapja olvastam itt ilyen kommentet. Nem tudom, tényleg kivédhető a "baleset" ezzel a módszerrel, vagy abszolút hülyeség? Ti mit gondoltok?



2022. jún. 27. 18:51
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
nem gondolnám, hogy ez ingerli babát pisilésre. inkább indítja be a folyamatot a hideg, ahogy a pelenkát kibontod (ne szó szerint vedd a hideget, de melegebb van pelenkán belül :)) nekem inkább tanácsolták a rutinos kolléganőim, hogy bontsam ki a pelust, "levegőztessem" meg egy kicsikét majd engedjem vissza rá a pelust, ha pisilne kakilna, oda menjen még. aztán jöhet a tiszta pelenka
2022. jún. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
76%
Ezen jót nevettem
2022. jún. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiamnál is az vált be, hogy kinyitom a pellát, kicsit legyezem vele, aztán visszahajtom. Most 2 évesen már ritkábban fordul elő pisibaleset, de reggel még megesik, hogy beindul a szobaszökőkút.


Egyébként sokszor a kukiból is lehet látni, hogy készülődik valami, a kisfiam fütyije sokszor annyira áll pisi előtt, hogy majd' felrobban :D

2022. jún. 28. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!