Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hasfájós babák anyukái, ti...

Hasfájós babák anyukái, ti hogy tudtok változatosan enni?

Figyelt kérdés

6 hetes babóm elég hasfájós, pedig már mindent próbálok kerülni, amitől fájhat neki. Igazából nem tudok rájönni mitől lehet baja, mert egyik nap semmi gond, aztán másnap órákig sír. Már gyakorlatilag az összes zöldséget és gyümölcsöt elhagytam, pedig nagyon szeretem őket. :( Eddig menüt rendeltem, de már azt is lemondtam, mert mindig volt benne olyan alapanyag, amit nem ehetek. Gyakorlatilag szendvicsen élek, plusz eszek tojást, joghurtot és csokit. XD Felmerült bennem, hogy a tejmentes diétát is kipróbálom, de akkor már tényleg csak a sonkás szendvics marad vaj nélkül... Már enni sincs kedvem, mert előre félek mitől fog fájni a hasa. Közben meg folyamatosan fogyok, már 3 kilóval kevesebb vagyok, mint a terhesség előtt, pedig akkor is gebe voltam. Félek emiatt egyre kevesebb lesz a tejem is.

Meddig tart ez az időszak? Ti miket ettetek, nem ettetek? Hogy lehet így változatosan táplálkozni?



2022. jún. 29. 12:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom, de én nem voltam hajlandó pirítóson élni azért, mert fejletlen volt a gyerekeim emésztő-rendszere, hiszen elve ez a legfőbb oka a hasfájásnak a legtöbb esetben.

Nyilván, ha egyértelmű jele volt annak, hogy valamit nagyon nem bírnak, akkor arra figyeltem és eleve nem ettem klasszikus puffasztó ételeket amíg csecsemőkorban voltak, de azon felül én nem stresszeltem ezen. Ha nincs ismert intolerancia, teljesen fölöslegesen sanyargatod magad, ígyis-úgyis elnövi majd, attól nem lesz jobb egyikőtöknek sem, ha sanyargatod magad. A tejmentes sokaknál beválik, ha gondolod tegyél egy próbát, de butaság üres sonkás kenyéren élni, nem lesz tőle jobban a gyereked sem.

Egyél normális, tápláló ételeket, nem kell csilis babot, meg körmös pacalt párolt káposztával, de ésszerű keretek között mehet minden. A zöldséget-gyümölcsöt meg pláne ne hagyd el, most van/lesz a szezonja, ha nem viszel be semmilyen tápanyagot, arra a te egészséged megy rá és a tejtermelésnek sem fog használni.

2022. jún. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
30%

Szia nem leszek népszerű ,de allergia és hasfajás miatt én se ettem változatosan. De pont nem érdekelt addig amíg a gyerekem jól volt!szendvicsen és virslin éltem. A fogyás meg ez van majd ha jobb a helyzet akkor hízol. Szerintem most nem ez a legfontosabb.

De ha téged ennyire megvisel ez akkor egyszerübb lenne a tapszer!semmivel se lesz több se kevesebb tőle. Hidd el nem lesz erősebb immunrendszerü.... a gyerek ha anyatejes.

Egy fontos ,hogy legyen kiegyensúlyozott vidám,boldog anyukája és ne fájjon a hasa!

2022. jún. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%
Mert pont a tej lenne első sorban a lényeg. Semmi tej. Alap esetben azt zárják ki első sorba az étkezésekből. A zöldség gyümölcs mehet esetleg a tényleg durvákat babot karfiolt hagyd ki. A tejet pedig ugy zárd ki hogy mindent ami tejes sajt joghurt tejföl tej tejszínt egy kicsit se. Ha kap tápszert esetleg akkor abból is spéci kell. És legalább egy hét, ha mázlid van ez elég és nem kell kizárni mindent ami tartalmaz tejet(csoki, felvágott, keksz, kifli, zsemle, kb minden). Ezen kívül idő.. ami ugyan sablon de mi is végig jártuk, de ugy jobb volt, hogy elhagytam a tejet illetve helyettesítettem.
2022. jún. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Lehet teszek egy próbát a tejmentes diétával, bár akkor tényleg ötletem sincs mit fogok enni a mindenmentes szendvicsen kívül. Főzni nem nagyon van időm a baba mellett, és nem is lenne praktikus, mert csak én enném, a férjem kap ebédet a munkahelyén. Esetleg saláták? Ha az sem válik be, akkor valószínű tényleg mindegy mit eszem, úgyis hasfájós marad, amíg ki nem növi. :( Remélem egy hónapon belül jobb lesz a helyzet!
2022. jún. 29. 12:41
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Arra készülj, hogy ha elhagyod a tejet, minimum 2 hét, mire teljesen kiürül a szervezetedből, és lehet érzékelni a hatását.


A hasfájás élettani dolog, az emésztőrendszer fejletlensége okozza.

Ha csak ez áll a háttérben, csinálhatsz bármit, vehetsz neki bármit, élhetsz fényen, semmi nem fog segíteni, csak az idő. Gondolj arra, hogy a tápszeres babák közt is van hasfájós. Na, őt biztos nem zavarja az anyja étrendje.

2022. jún. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A hasfàjósságnak semmi köze nem votl az elfogyasztott ètelekhez..


Mind2 gyerek hasfájós volt a 4. Hónapig. Nem vàltoztattam aztán egyik nap még fájt neki.. 3 nap múlva meg nem.

Aztán is ugyanúgy ettem, és szoptattam még 2 évet..

2022. jún. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az Espumisan csepp bejött (5 hetes baba, egy hete kapja). Szoptatás előtt cicire szoktam napi 4-5 alkalommal csepegtetni, úgy tűnik nekünk a 4 csepp bevált. Simán jönnek a pukik és a kaki is különösebb szenvedés nélkül már.

Én ilyen irányban mennék inkább, plusz pocak masszázs, hosszabb ideig tartó büfiztetés. Azért az nem okés, hogy szoptatós kismamaként lassan semmi értékelhetőt nem eszel. Hogy olyan dolgokat nem, amik téged is puffasztank (nálam bab, zeller, káposzta pl.), az oké, de hogy szendvicsen élj!? Szerintem ez nem okés. A tejet minimalizáld, ezzel érdemes próbálkozni. Az, hogy már semmit nem eszel de még mindig fáj a pocija, nyilvánvalóan tévút.

Én kérdeztem a védőnőnket, azt mondta ilyen pici babánál még az is kellemetlen, hogy egyáltalán beindult az emésztő rendszere, hiszen ez a pocakból nem ismerős érzés neki. Általában nem fáj nekik valószínűleg, csak fura érzés, de túl lesznek ezen az időszakon különösebb önsanyargatás nélkül.

Az érzékenységek (hacsak nem laktóz), inkább később jönnek elő.

2022. jún. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!