Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A te gyermeked is sportot űz...

A te gyermeked is sportot űz a pucér fenékkel való menekülésből öltözésnél, pelenkázásnál? 10 hósak vagyunk. Mit lehet vele tenni h együttműködőbb legyen?

Figyelt kérdés
Egyáltalán mikortól készségesebbek az öltözésnél?Most mindent csinál,csak nyugton nem marad..Ti milyen pozitúrában öltöztetitek őt?
2010. szept. 20. 19:31
 1/10 anonim ***** válasza:
Ebben a korban hirtelen növesztettem még 4 kezet és így tudtam megfékezni. Egyébként még mindig menekül, most volt 2 éves. Könyörgés, fenyegetés nem segít, csak az, ha utána iramodom, elkapom és a pelenkázóra hurcolom. Viszont olyan is volt, amikor közben a tesója készülődött a pocimban és nem akartam ,hogy megrúgja, meg már ne mis fértem hozzá igazán a hasamtól, hogy a földön pelenkáztam, az a legtutibb, ha nagyon izgága, onnan biztos nem tud lejjebb esni és jobban le is lehet fogni, mert Te vagy felül.
2010. szept. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Kb ennyi idős volt amikor visszaszoktunk a pelenkázóra (lehet, hogy 1-2honappal fiatalabb), mert előtte a kanapén is simán tudtam pelusozni.

Nagyjából képtelenség volt leállítani akár egy percre is. aztán 1-2 hónap alatt újra tudomásul vette, hogy néha öltözni/pelenkázni szükséges. persze van amikor most is harc van, de ez a ritkább.

remélhetőleg nálatok is visszaáll majd a rend:)

2010. szept. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Hú, igen:-S

11 hónapos

Ma pont kakinál csinálta ezt, nem tudtam mást csinálni, hogy ne legyen olyan semmi, felkaptam, és vittem megmosdatni.

Egyébként azt szoktam, odakészítek tárgyakat (mobiltelefon, távirányító, hasonlók), és azokat adogatom a kezébe, miközben teszem tisztába.

Öltöztetéshez van, hogy ketten kellünk...:-S

2010. szept. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszaitokat:)Megnyugtató h nem csak én küszködök ezzel a problémával.Én is sokszor kiviszem inkább megmosni a fenekét,mert képes lenne kakával a fenekén eliszkolni:)A távirányítót,telefont,egyebeket egy ideig elfogadta,de most már egyszerűen csak bedobja a pelenkázó mögé,mellé,h neki az nem kell:-S Fel akar állni,hasra fordulni,leszedni a matricákat a felról.Próbáltam állva öltöztetni,de pelenkázni úgy nem lehet,főleg mert magától nem áll még.Néha még azokat az időket is visszakívánom,mikor pici volt és végigüvöltötte az egészet,de legalább nyugton volt..
2010. szept. 20. 19:52
 5/10 anonim ***** válasza:

"Próbáltam állva öltöztetni,de pelenkázni úgy nem lehet,főleg mert magától nem áll még"=> Ugyanez a helyzet nálunk is.

Az evés meg a másik fele, már ott tartok, hogy le kell fognom, mert rendszeresen kiveri a kanalat a kezemből:-S

19:43

2010. szept. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

:D Jaj de jót röhögtem


A 15 hónapos már naponta 2 alkalommal biliző de még pelenkás kislányom is ezt csinálja néha. Nem akarja a pelust, de még nem mindig szól, hogy pisi csak a kakinál szól időben mert utálja a pelusba nyomni.


Ma is levettem a pelust erre spuri be az ágyikójába, be a sarokba és onnan vigyorog kifelé. Mondom elkaplak, de csak sikongat meg rugdal :)

Annyival könnyebb helyzetben vagyok, hogy már régóta jár így felállítom és ilyen esetre van bugyipelenkánk azt rárántom, rá a gatyót és már futhat is a dolgára.


Vetkőzésnél öltözésnél hála égnek nincs gond. Szépen leültetem amíg felül öltözünk, majd a nacit cipit állva belebújik vagy épp ki attól függ öltözünk vagy vetkőzünk.

Régebben mindig énekeltem neki a búj búj zöldágat, most már elég, hogy búj búj mondom és már csinálja is.

2010. szept. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Én is jót nevetek ilyenkor,meg a ti leírásotokon is,olyan édesek azért,mikor ezt csinálják:)de mikor akcióban vagyunk,nagyon bosszús vagyok..
2010. szept. 20. 21:07
 8/10 anonim ***** válasza:

10 hónapos és detto. Mi már per hete nem is használjuk a pelenkázót, csak ruhatárnak. Általában földön pelusozunk, vagy a nagyágyon. Én is adogatok mindent, telefon, irányító, de a kedvenc e neogranormon kenőcs.

Már próbálunk úgy öltözni, mint a nagyok: felsőt levenni felülről ülve, nadrágot is félig állva felvenni, ez tettszik neki, de mikor már menekül és még a pelus sincs becsatolva.... Vicces. Ma mondjuk így pisilte le az ágyunkat... moshattam.

2010. szept. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
"kedvenc a Neogranormon kenőcs":D
2010. szept. 20. 21:50
 10/10 anonim ***** válasza:

15 hónapos.Szeret meztelenkedni.

Nekem mióta megtanult kúszni azóta hadakoztam vele,pelus cserénél volt olyan ha apa itthon volt akkor ketten birkóztunk vele.Volt hogy kakis popsival úgy kifordult a kezemből,és már ott se volt.

Most már azért ilyen nem sűrűn fordul elő.

2010. szept. 21. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!