Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek ennyi program sok...

Szerintetek ennyi program sok egy babának?

Figyelt kérdés
3 hós a kisfiam. Én úgy érzem, állandóan van valami, ami miatt úgy igazán napi rutinunk nincs, legalábbis délután. Szinte minden nap, amikor az apja hazaér, megyünk valahova 1-2-3 órára, kocsival vagy gyalog. Bolt, posta, védőnő, gyerekorvos, gyógyszertár, nagymama látogatás, barátnők, szülinapi buli, ügyintézés, stb... Az esték, éjszakák, reggelek szépen beálltak, de én aggódom, hogy nem túl sok-e neki. A programok egy részét egyedül is el tudnám intézni, vagy el tudná a férjem, de nekem ez a "kirándulás", és nagyon szeretek menni. Gyűjtöm még a tapasztalatokat, de a véleményetekre kíváncsi vagyok, hogy visszafogjam-e magam.
2022. júl. 8. 06:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%

A gyereken látszik, ha nem oké neki.

Az én fiam egy éves. Már jobban bírja, de kb 3 hónapos volt amikor elkezdtek jönni az emberek látogatni őt, és volt, aki nagyobb hanggal volt pl, tovább maradt, utána a gyerek érezhetően nyűgös volt. IlYne után mindig megmondtam, holnap ide nem jön senki…


Egy ilyen kicsi gyereknek nyugalom és állandóság kell.

2022. júl. 8. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
92%
De hát az rutin, hogy minden délután mentek valahova :)
2022. júl. 8. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Nem ugyanabban az időpontban megyünk (talán ezen lehetne még változtatni), és ilyenkor vagy alszik közben, vagy nem. Én a viselkedésén nem látok semmi különöset, nem nyűgösködik, sokszor átalussza a programot, máskor meg nézelődik.
2022. júl. 8. 07:24
 4/17 anonim ***** válasza:
93%

Nem baj sztem ha ezt szokja meg. Persze ha bírja, nem nyűgös.

Én is ilyen mindig menő voltam/vagyok. Nemsoká 3 a kisfiam. Mentem érte a bölcsibe már kérdezte: Anya megyünk ma is valahová 😂

2022. júl. 8. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
91%
Figyelj, ha láthatóan nem zavarja, jól alszik, jól eszik, jókedvű, akkor szerintem pont jó, ahogy csináljátok :) 2-es voltam
2022. júl. 8. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
63%

Ezek mindennapi elintezendo feladatok..nem extra, de az se lenne baj. Ezt meg kell szoknia. Ebbe nő fel, nem fog felni mert már most tapasztalja a valtozasokat.

Én se szerettem sose ha a ferjem magába vásárol be mert jajj mi itthon vagyunk, ő meg csinaljon meg minden mást. Együtt mentünk mindenhova, most lassan 3 lesz, ugyanolyan jövős menős, baratkozos, nem fél, szeret kiprobalni mindent.

Ellentétben azzal akit nem visznek kb sehova csak a sarki zoldsegeshez, többit apa magában elintezi..minden embertől fél, csak a saját árkukba mer kimenni, nem tudja hogy kell közlekedni stb.

2022. júl. 8. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem abszolút nem baj, hogy egy kicsit rugalmassá válik a gyerek, legalább te nem jársz úgy, mint sokan, akiknek a fix napirend a mániájuk, hogy évekig nem tudtok elmenni egy egésznapos programra, mert a gyerek kezelhetetlen lesz, ha felborul a napja.
2022. júl. 8. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha sok neki az inger, akkor azt latni fogod rajta, pl ugy, h nyugos, sír, esetleg utana zaklatottabbul alszik, nem komfortos.

Amint olvasom, délelőtt es késő délután/este otthon vagytok, ami biztosítja szamara a nyugalmat, meghittseget es “biztonságos” környezetet. A legnagyobb része azoknak, amiket leírtál a mindennapi elet része. Nem is baj, ha o is jelen van, lat, tapasztal, megfigyel, ismerkedik. Egy ido utan ha nagyobb lesz, pl a posta, ügyintézés, bevásárlás mar ismeros is lesz neki. A rutinban az egymás utanisag a lenyeg, nem az, h az óra ugyanazon percében menjetek el minden nap otthonról. Az en kisfiam kb 10-12 hónapos korától fogva ment oda az ajtóhoz délelőtt, mert tudta, h a reggeli eves, oltozes, fogmosás, rend rakás, kis jatek utan megyünk baba-mama klubba/ringatora vagy vásárolni, játszótérre. Ugyanúgy apukája délután 4.30 es 6 között valamikor (mikor hogy) viszi a jatszora es amikor nagyjából elérkezett ez az ido intervallum, akkor megy oda hozzá. Szóval az egymás utanisagot jegyzik meg, de nyilván mindenkinek vannak spontán programjai is, ez teljesen ok. A lenyeg az, h o meg elég picike, figyeljetek az igenyeire, ha tul telítődik az idegrendszere, akkor lehetőleg vegyetek ki az adott szituaciobol. :)

2022. júl. 8. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
32%

7-es: ez egy fix napirend. :D

És lehet anélkül válaszolni egy ilyen kérdésre, hogy lefikáznál másokat, akik tiszteletben tartják a gyerekük rutinját.


2, 5 voltam

2022. júl. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Hétvégén lagziban voltunk. A baba babakocsiban aludt kint, hogy ne legyen neki nagyon hangos a zene. Természetesen mindig vigyázott rá valaki, amikor felébredt, megszoptattam. Fél kettőig buliztunk. Több anyuka jött oda hozzám, nem rosszindulatból, csak inkább meglepettségből kérdezték, hogy mi lesz a napi rutinnal, a babának állandóság kell, stb... Azóta kezdtem a napjainkon gondolkodni, és bűntudatom van kicsit, mert nálunk amúgy sincs ilyen szigorú -mindig mindent ugyanakkor- rutin. De lehet, hogy csak szerencsénk van a babánkkal, mert könnyen alkalmazkodik hozzánk. A lagzi utáni reggelen is ő volt a legkipihentebb, pont úgy kelt éjjel, mintha itthon lettünk volna.
2022. júl. 8. 11:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!