Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A lefejt tejet miert nem keri?

A lefejt tejet miert nem keri?

Figyelt kérdés

Nem ugy hizott a babam ahogy elvarta volna a gyerekorvos,arra gondolt keves a tejem. Elkezdtem fejni es adni akartam, de a kisfiam nem akarja meginni,probaltam fules poharba mert vizet ugyesen iszik belole pici segitseggel, na de mellecsurgatta inkabb,akkor csorosbe raktam ugy is kifolyatta a szajabol,cumit nem fogadta el igy nem akartam mert lehet nem is tudna mit kezdeni vele,vagy felnek rovasara menne a szopizasnak.

Miota hozzatapalalom azota nem igazan akar napkozbe foleg nem utana,rajta elszik el altalaban.

Amugy meg ha nem akar rajta csungeni es a lefejt sem kell neki akkor gondolom nem ehezik ugye?? Irt fel tapszert is a doktorno de ha mar haromszor is eszik es csak delelott meg inkabb este cicizik igy nem akarom ezeket megjobban megcsokkenteni.. egy mellbol amugy 20 de volt mar hogy 30-40ml is lejott szopi utan, gondolom keves mert anyam mindig megjegyzi hogy neki csurdig egy pohar tele volt 😅

Egyebkent irto mozgekony, alul nott ki a foga akkor is sokat nyuglodott meg most a felso is majdnem kint van es ma tobbszor azt lattam napkozbe mikor probalom rarakni hogy odafordul be se kapja es elfordul sirni.. aztan kezbe veszem probalom de elfordul es akkor mar ordit,bekenem az inyet meg ez vagy parszor eljatszuk es a vegen csak a cici nyer.. a kis foga az ami a ludas akkor amiatt nem eszik es nem keri ugy?

A fiam 8honapos egyebkent :)



#anyatej #fejes #Nemhizikannyit
2022. júl. 10. 07:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
41%
Csak a paramétereit nem írtad. Centi, kg.
2022. júl. 10. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%

Megváltozik az íze.


Egyik gyerekem sem ette/itta meg sosem lefejve, sem feissen sem fagyasztás után.

2022. júl. 10. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
48%

Engem is a hízással fárasztanak, de szerintem meg csak szimplán hosszú, vékony alkatú a babám. Figyelj, ha éhezne annak szerintem hangot adna. Üvöltene mint a sakál 😂 Szopi után pedig nem kell csordultig legyen semmi. Kereslet-kínálat egyensúlya ilyenkorra már bőven beállt. Erőltették, hogy kezdjem el a hozzátáplálást, és úgy, hogy elég hamar kiváltottunk egy étkezést sikerült 1 hónap alatt 100 grammot felszednie a lányomnak 😂 A tápszerre határozottan nemet mondtam. Amíg van elég tejem azt holt biztos, hogy nem fogok adni neki. 7 hónapos most, 6 és fél kg. A lefejt tejet meg sok kisbaba nem szereti. Felmelegítve már más íze van, azon belül meg nem a ciciből jön, amit megszokott. Az enyém is kb 3 hónapos koráig fogadta el cumisüvegből a tejet (mikor 1-1 alkalommal pár órára a nagyszülőkre vagy az apjára maradt).

Hallgass az ösztöneidre, ha egyébként egészséges. Legalábbis én ezt tenném/teszem.

2022. júl. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
61%
Nem lett volna egyszerűbb egy mérleg, hogy tudd, mennyit eszik?
2022. júl. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%

A mérleg mióta adja meg a tej kalóriatartalmát?

20 ml zsíros hátsótej laktatóbb 150 ml vizesebb előtejnél.

Az anyatejről csupán mennyiség alapján nem lehet eldönteni, hogy elég-e.

És ami a legfontosabb nem ekvivalens az ajánlott tápszermennyiséggel.

2022. júl. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
49%
5, miért, fejésnél tudja, mennyi a kalóriatartalom???
2022. júl. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
73%

6, nem, hogy tudná már.

De fejni egyébként is baromság, mert semmiről nem ad információt. Ha nem tud fejni se jelenti azt, hogy a gyereknek kevés, mert más a technika. A gyerekek jóval többet tudnak kinyerni.

De egyébként is egy jól hozzátáplált 8 hónaposnál a kevés tejet okolni a "nem jó" hízásért is baromság.

Ennyi idősen az is rendben van, ha stagnál. Ha élénk, jó kedélyű, nem beteges, mozgékony...akkor fix, nem éhezik.

2022. júl. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
93%

Kiegészítésnél a szoptanitot javaslom. Vagy egyszerűen csak vegyél egy párszáz forintos babáknak való tápszondát, lógasd pohárba az egyik végét, a másikat pedig a szájába játszd be, amikor szopizik.

Ingerli a melledet is, jól is lakik a baba. Szerintem ennél szoptatás barátabb technika nincs.

Már ha tényleg a mennyiség a gond. De ha 30-40 miliket le tudsz fejni szoptatás után és a babád jól lakott, akkor én nagyon nem ebben keresném a hibát.

2022. júl. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

8honapos lesz a heten es mult het szerdan volt 7kg, nagyon mozgekony es elenk.. de most annyira nehez hogy no a foga ha lerakom a foldre jatszani,meglatja hogy szem elol tunok ordit, berakom a kisagyba es nem lat akkor ordit.. es sikerult ezelott ott altatnom napkozbe tobbszor... Szoval a fáradtság es a foga mar kikeszit..van merlegunk es az elso ket honapba tudtam csak merni,lerakom elkezd mar jarni a krze laba a merleg szamai ugralnak :/ de majd lehet eloveszem újra..

Tudom hogy stagnalhat a sullya,csak a orvost zavarta hogx nem hizik amennyit o elvar minden babatol, a vedonom havonta jon megbeszelt idobpontba es o latja mennyire elenk es jokedvu sokszor ,azt mondja nincs baj,szepen fejlodik.. o se adna tapszert..

2022. júl. 10. 11:04
 10/11 A kérdező kommentje:
Bocsanat magassagat nrm irtam,azt nem is ertem hogx nem merik csak az elso,harmadik fel eves es eves koraban.. holott hallottam ha nem is hizik akkor lehet eppen akkor inkabb nyult
2022. júl. 10. 11:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!