Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van köztetek olyan, aki nem...

Van köztetek olyan, aki nem szoptatta a babáját, hanem lefejt tejet adott neki? Mi volt az oka?

Figyelt kérdés
Csak kíváncsiságból..
2015. máj. 18. 19:29
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
a fiam nem tudta/akarta bekapni a mellbimbóm. már a kórházban sem ment. így haza fele vettünk mellszívót és üvegből kapta az anyatejet.
2015. máj. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:

Sőt èn mèg csak nem is sajàtot adtam neki...

Koraszülött lett sohasem tanult meg ciciből enni, ràadàsul gondolom az aggòdàs miatt nem is nagyon indult be a tejcsi..max 5 napig evett az enyèmből.

2015. máj. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:

Nem szoptattam sosem, 2x másfél évig fejtem a tejet. Nem kapta be a mellet a gyerek, ha az órákig tartó orditás közben beletettem a szájába akkor pedig nem kezdte szivni, nem csinált szopómozdulatokat.Napokig éhezett.

A másodiknál pedig eleve erre készültem,hogy fejni fogok.

2015. máj. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Húha az nem semmi kitartás, másfél évig fejni!
2015. máj. 18. 21:39
 5/27 anonim ***** válasza:
Bocsánat az offért, de vajon mitől lehet ha a baba nem akar vagy nem tud mellből szopizni? Azért kérdezem, mert én is így voltam. Tejem volt bőven, de a kisfiam nem akart szopizni. Ha valahogy sikerült bele varázsolnom a szájába akkor is szinte másodpercek alatt abba hagytta. Még a nővérek is hosszú próbálkozás után tudták a mellemre tenni. Ma már 20 hónapos, de sokszor elgondolkozom, hogy mi lehetett. a nyelve nem volt letapadva. Egy hónapig fejtem neki, de rettenetesen fájt. Egyszer kórházba is kerültem úgy begyulladt. Fejtem, fejtem, aztán abba hagytam mikor nem jött már semmi. Aztán pár perc és tiszta tej lett a ruhám. Két nagy folt. valahogy lefejni se tudtam. megmondom őszíntén én 1 hónap után elapasztattam a tejem, mert nagyon fájt a mellem és szopni nem akart, fejni meg nem nagyon ment, pedig elektromos mellszívóm volt. Aztán csak felnőtt tápszeren is, bár régen elképzelni nem tudtam, hogy ne szoptassak.
2015. máj. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Még annyit, hogy mikor kórházba kerültem magas lázzal, akkor a mellem is be volt gyulladva és akkor derült ki, hogy maradt bent méhlepény darab is. Akkor már elég rosszul voltam. Gyógykaparásig kb. 2 napig szinte állandóan folyt a gyulladás és lázcsillapító infúzió. Na ezután lett az, hogy még egyszer begyulladt a mellem, feküdtem egész nap, szinte aludtam folyamatosan. Majd mikor kicsit jobban lettem szóltam a férjemnek, hogy azonnal menjen el a háziorvoshoz tejapasztó gyógyszerért meg valami teáért is elküldtem, ami segített apasztani. Úgy voltam vele, hogy inkább legyen tápszeres, minthogy állandóan rosszul legyek és erőm se legyen hozzá. Plusz mondom nem is szopott meg a fejés se nagyon sikerült.
2015. máj. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
A lányom három hónapos koráig volt hajlandó szopni, de az alatt az idő alatt is kínsznvedés volt az etetés, mert alig szívta, csak játszott a cicin. Aztán, mivel rengeteg tejem volt, fejve adta neki, két éves koráig. Nekem rutinná vált a fejés, megszoktam. Igaz, az első évben szenvedés volt éjszaka is fejni.De mivel rengeteg tejem volt, jól esett kiüríteni a melleimet. Akkor apadt el a tej végre, amikor a lányom két éves szülinapján beköltözött a kistesója a hasamba. :-)
2015. máj. 19. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
Nyelvèt nèztèk? Nàlunk fel kellett csípni csak kèsőn jöttek rà akkor pedig cumis üvegről màr nem volt hajlandó àtszokni..
2015. máj. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
Nekem későn indult be a tejem, a fiam cumizsvaros lett addigra. Fejéssel, teákkal szaporítottam, négy dl körül van naponta. Három hónapos lesz, még egy hónapot szeretnék kihúzni, aztán hozzátáplálok. Nagy macera a fejés, más lenne, ha legalább elég volna.
2015. máj. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
Korababa volt, ezért az elején nem szoptathattam, tejem indult, aztán pár közjáték a PIC-en - mikor már lehetett megpróbáltam szoptatni és valahogy nem díjazták, pedig előtte kifejezetten meg lett engedve - majdnem elapadt. Mikor hazakerültünk, nagyon sok energiát befektetve ismét indult, de nem lett elég így vegyes lett a Kicsikém.
2015. máj. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!