Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejpépes receptek, adagolások....

Tejpépes receptek, adagolások. Mégis hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Röviden leírom a történetünket. Van egy 7,5 hónapos kisbabám aki 2 honapos kora óta tápszeres. Az elmúlt 1-2 hónapban egyre többször fordul elő, hogy éjszaka is felkel enni minimum 2x, de van hogy 3x is és megmondom őszintén, hogy én már nagyon fáradt vagyok. Napi 1 étkezés van csak kiváltva, általában az ebéd, de ritkán az uzsonna is gyümölcsös valamivel, a többi étkezése tápszer.

Kértem tanácsot a védőnőtől, hogy van-e esetleg valami praktika hogy ne keljen fel ennyiszer enni, és azt mondta hogy valamilyen tejpépet vagy sinlac-ot adjak neki estére, az lehet jobban eltelíti, mert hogy már nem elég tápanyagdús neki a tápszer.

Kérdésem az lenne, hogy most ez a tejpépes dolog hogy működik? Mivel kell csinálni és hogy? Cumisüvegből is tudom neki adni vagy kanalazni kell? Mondott olyan példát, hogy pl vízbe főzzek meg búzadarát, de annyit h még folyós legyen és keverjem hozzá a tápszert és adhatom neki azt is.

A tejes dolgok még nem kerültek bevezetésre, még csak tervbe vannak.

Valaki tud nekem ebben tanácsot adni hogy mit hogy csináljak? Vagy van esetleg olyan oldal/könyv amiben ilyesmi receptek vannak leírva vagy ötletek? Köszönöm szépen előre is!


2022. júl. 12. 13:51
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ő ilyen por tejpépre gondolt, a Milupának, Nestlének van kismillió fajta. Én nagyon szerettem őket, mert volt, hogy egy idő után nem tudtam mit kitalálni tízóraira, nincs bennük hozzáadott cukor, mentő kajának nagyon jók, igaz vacsira sose adtam. Sajnos az, hogy adsz neki este enni, nem garancia arra, hogy éjjel nem fog kelni enni, neki még nem dolga, hogy átaludja evés nélkül az éjjelt. Az majd olyan 12-15 hónapos kor körül jön el. Ezek tehéntejes termékek amúgy, úgyhogy vezesd be előtte a tehéntejet, de 7,5 hónaposan nyugodtan megteheted már.


[link]


Ezeket elkészíted a leírás szerint, pl. 150 ml 37 fokos vízhez adsz 5 kanál port, összekevered, és kiskanállal megeteted, gyakorlatilag egy kiváltott étkezésnek felel meg. A búzadarás sztori ugyanez, gondolom arra gondolt ő is, hogy etesd meg egy kicsit ,,laktatóbb", sűrűbb tápszerrel, kanállal. Egy próbát megérhet, de ne ess kétségbe, ha nem működik, nem a babáddal van baj. Egyszerűen ez az időszak ilyen.

2022. júl. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
71%
Ilyen idősen a 2-3 ébredés teljesen normális. Attól nem lesz jobb, hogy teleeszi magát a gyerek, elnehezül a gyomra, és kiüti magát.
2022. júl. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Persze, elhiszem hogy normális, csak az az érdekes, hogy napközben 60-120 ml adagokat eszik kb 5x-6x, éjjel meg akár 3x is megeszi a 180-200 ml-t...
2022. júl. 12. 16:42

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!