Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek nem négykézláb mászott...

Akinek nem négykézláb mászott először a babája, mikor tanult meg négykézláb mászni?

Figyelt kérdés

Kislányomnak nagyon egyedi technikája van, a popsiján halad és az egyik kezével löki magát, mint egy kismajom. 7 hónapos kora óta csinálja így és egyre jobban fejlesztette ezt a technikát, ma már szinte repül, nagyon gyors. Igaz mostanában (11 hónapos) már inkább álldogál, lépked a bútorokba és belénk kapaszkodva.

Volt aki hasonló cipőben járt? Oviban vagy hamarabb megtanulta a négykézlábas technikát a gyereke?


2010. szept. 21. 15:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem 6,5 hósan állt fel,és 7,5 hósan kezdett lépkedni,és kúszni is!1 héttel a 9 hónap betöltése előtt kezdett mászni,teljesen magától!Van egy gyógytornász barátnőm,és mondta hogyha betöltött 10 hóig nem kezd mászni,akkor menjünk el és mutat mászást elősegítő gyakorlatokat,hogy ne maradjon ki!De hál isten nem kellett!

2010. szept. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Már nem hiszem, hogy szabályosan fog a babád mászni:( menni fog, nem mászni....:( érdemes lett volna korábban kutyapózba tenni, pakolgatni a lábait, kezeit, hogy megérezze a szabályos mászási technikát. Nem túl jó, ha kimarad egy mozgásfázis. A mászás, mint párhuzamos mozgásforma nagyban hozzájárul az agyi fejlődéshez. Ezért kérdezgetik gyakran a tanárok a szülőktől, akiknek a gyereke figyelemzavaros, nem olvas/ír normálisan, hogy kimaradt e a mászás...
2010. szept. 21. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Kisfiam dettó,teljesen ugyanez,a technika is,11 hós lesz 27én.Pár napja látom,h próbálkozik a mászással.Lustika elmelni a hasát a földről.Sztem a te babád is fog mászni.
2010. szept. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Félreértettétek a kérdésemet. A lányom mászik, nem maradt ki nála a mászás egyáltalán. Már 4 hónapja mászik, csak nem a hagyományos négykézlábas technikával. Szerintem aki nem látott még ilyen technikát, az nem is tudja elképzelni mire gondolok. Én sem láttam még ilyet a lányom előtt, de azóta utánanéztem itt a neten és rájöttem, hogy nem ő az egyedüli. :)

Többfajta mászás van, de a négykézlábas a legáltalánosabb, olyan 85%-ban úgy másznak a babák (ezt a dokim mondta, azt is hogy az én gyerekemé ilyen sajátos technika, de mászás). Amúgy simán lehagyja a négykézlábon mászó babákat, nagyon gyors. :)

A kérdésem az volt, hogy mikor jött rá a négykézlábas technikára annak a babája, aki nem azzal a technikával kezdte. Ja, és mutatom és gyakoroltatom vele azt, de neki így jó, max a küszöböt mássza át négykézláb.

2010. szept. 21. 20:45
 5/13 anonim ***** válasza:
Az enyém 11 hónaposan kezdte a maga módján, ő az egyik lábára térdelt, a másikkal gugolt, és amelyikkel térdelt, azt nem hátra rakta, hanem előre. Igen furcsa féloldalas pózban mászott, most 18 hónapos, épp ma mászott át a szőnyegen, teljesen szabályosan először!!!! Nem hagyta hogy segítsek neki, ha lefogtam a lábait, és löködtem előre, folyton lehasalt, vagy üvöltött.
2010. szept. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszi Kedves utosó! Hasonló jellegű válaszokra gondoltam.
2010. szept. 22. 17:06
 7/13 anonim ***** válasza:
Kisfiam 10,5 hónapos korában kezdett el járni, addig sem és egészen 16 hónapos koráig nem mászott szabályosan csak féloldalasan.
2010. szept. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Kislányomnál is ugyanez a technika volt,de ő sose mászott hagyományosan,hanem 13 hósan felállt és elindult.Most 15 hónapos
2010. szept. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszi lányok, akkor majd elválik mi lesz. Csak azért merült fel bennem a kérdés, mert a csúszdára akart felfelé felmászni, de ugye oda csak négykézláb lehet, ezzel a maki technikával nem. :)

Kedves utolsó! Akkor te pontosan tudod miről írtam. Amúgy nagyon ritka, mert nem láttam még más babát így közlekedni és más anyukák is mindig csodálkoznak, hogy hogy mászik. Te ismersz valakit akinek hasonlóan közlekedik még a babája? Neked nem nézték csodálkozva, hogy ez meg milyen mászás?

2010. szept. 23. 20:23
 10/13 anonim ***** válasza:

Védőnéninek is mutattam amikor itt volt,azt mondta eddig egy másik gyereket látott csak igy közlekedni.

Csodálkoztam is a lányomon,mert sokkal több energiába telett neki igy közlekedni,mint ha mászott volna. a lába ettől a technikától mindig kék-zöld foltos volt:-)

csak egy pillanatra elfordultam már át is ért a szobán,gyorsabban mint a fiam járva. Most már szépen megy,de ha lusta,akkor még igy közlekedik,bár már nagyon ritka.

Szerintem nagyon érdekes,sokszor megmosolyogtató volt.

2010. szept. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!