Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire általános dolog,...

Mennyire általános dolog, hogy a 6,5hós babám négykézláb mászik, támaszkodás nélkül ül, és kapaszkodva fel tud állni?

Figyelt kérdés
2011. febr. 18. 11:52
 1/7 anonim ***** válasza:

Vannak gyorsabban fejlődő (mozgásra értem) babák és kicsit lassabbak. Nekem pl mind a 4 kicsit hamarabb tudta ezeket az "átlagnál"... a kicsi is mászott, felállt 7 hónaposan, rá néhány napra már oldalazva lépegetett,5 hónaposan meg felült a pihenőszékben, 6 hónaposan stabilan ücsörgött. Viszont járni csak 1 évesen kezdet..

Igazán nem nagyon számít,mit mikor tudnak, 3 évesen nem lesz köztük nagy különbség :)

2011. febr. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem általános, 7-8 hónapos körül már gyakran felállnak - pedig az is korainak számít - de a 6 hónapos az kifejezetten korai. Biztos vékony, mozgékony, izmos baba, nekik könnyebben megy. Nem jó, ha sokat áll - bár megtiltani nem lehet neki - az ízületei, csontjai még nem biztos, hogy elég erősek ehhez.
2011. febr. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
remélem nem lesz baja, köszi :)
2011. febr. 18. 12:03
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha már magától képes ezeket csinálni, akkor elég erősek az izmai, csontjai. Ha nem így lenne, képtelen lenne ezekre a mozgásokra egyedül..
2011. febr. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem az a lényeg hogy nem szabad erőltetni. Ha nem erőltetted és magától csinálta mindezt akkor nincs semmi baj, és nem is lesz, hisz ő akarta ezeket csinálni. Azt viszont túlzásnak tartottam amit több ismerősöm is csinált hogy szegény kisbaba ülni se tudott(6 hónaposan)de azért kompba rakta.
2011. febr. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Enyém 5 és fél hónapos kora óta mászik, és jelenleg ő is pont 6,5 hónapos, ugyanezeket csinálja :) Nekünk is mondják hogy korai még de nekem az a véleményem hogy ha nem erőltetünk valamit hanem magától csinálja akkor bizonyára már készen van a szervezete rá. (bár anyósopm pl. elég furán gondolkozik erről mert amikor a fiam 6 hósan felállt kapaszkodva annyit mondott "hát, már ideje volt" )
2011. febr. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekunk is 6.5 honaposan mar felallt. meg is kaptuk a magunket,hogy tul korai meg neki. Most 10 honapos, es ma tett egy lepest, de rogton csucsult is le:) Ezt meg gyakorolnia kell :D
2011. febr. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!