Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen házimunkát tudtok...

Milyen házimunkát tudtok elvégezni úgy, hogy a baba hordozókendőben rátok van kötve?

Figyelt kérdés
2010. szept. 21. 16:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem mei tai-om van és a hátamra kötöm akkor mindent meg tudok csinálni a józan ész határain belül. Pl. nem kezdek el ablakot pucolni úgy, hogy felmászom 2 székre, nem kezdek el domestossal takarítani.
2010. szept. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
37%

Semmilyet! A babának az ágyában a helye két szopi között,

és nem rajtam! Főzéskor a gőz,vagy takarításkor a por és a vegyszer szaga árt neki! Különben is mindkettőnknek nagyon kényelmetlen lenne!

2010. szept. 21. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát, én maximum a szemetet tudtam levinni... Úgyhogy ment is a hordozókendő a Teszveszre.
2010. szept. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
32%
Nekem kengurum van, de azzal sem lehet semmilyen házimunkát elvégezni. Ha baja volt, akkor csak vele foglalkoztam, ha nem volt baja, az ágyában feküdt. Nem hurcibáltam magamon egész nap.
2010. szept. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Nos, én még inkább kezdő vagyok e téren, de leírom, mik a tapasztalataim a most két hónapos lányommal. Elöl zsebes keresztkötéssel szoktam magamra kötni (ún. "front wrap cross carry"), újszülötteknek való hordozókendőben.


Sütés-főzés: lehet. Persze nem a felcsapó gőz meg a sercegő forró zsiradék társaságában, hanem észszerű körülmények között.


Mosás (gépi), teregetés: minden további nélkül. A ruha kiszedésénél meg a teregetésnél kell vigyázni a hajolgatás miatt. Nem lehetetlen, csak némi rutint igényel.


Mosogatás: nekünk mosogatógépünk van, de néhány edényt, evőeszközt elmostam már "kendősen". Semmi gond nincs vele, csak óvatosnak kell lenni (pl. ne csöppenjen a gyerekre a víz).


Takarítás: a portörlést tényleg kihagynám, meg az erősebb szerekkel való kézi mosást, sikálást is. Ugyanakkor felsöpörni, felmosni prímán lehet. Porszívózni is, a lányom kifejezetten elalszik tőle (bár a hordozókendőben a legtöbbször amúgy is alszik).


Rendrakás, növénylocsolás, pakolás ide-oda: gond nélkül.


Szemétlevitel vagy vásárlás: szintén nem gond, max. ha erős szél fúj vagy esik, esetleg nagyon hideg van, akkor erre figyelni kell (kissapka a kilógó fejre, begombolható kabát rád, ilyesmi).


Ablakmosás: inkább ne (egyensúlyozás, leesésveszély, csöpögő szer...). De tükröket pucolni teszemazt lehet, ha nem erős a szer kipárolgása.


Vasalás: nálunk nem én vagyok érte a felelős, de gondolom, kellő elővigyázatossággal lehet. Ki fogom próbálni, és ha mégsem, újra írok ide. A ruhákat összehajtogatni, elpakolni persze lehet.


Hozzátenném, hogy rajtam se éjjel-nappal lóg a leány, hanem ha a szükség épp úgy kívánja. Gyerek-, szülő- és megkötésfüggő is a dolog (nem mindegy, elöl van-e vagy hátul, mije hova lóg stb.), ez csak egy vélemény a sok közül. És a derekat, a vállat bizony egy idő után megterheli az a plusz súly...


Remélem, tudtam segíteni. Szép napot, jó hordozást!

2014. ápr. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!