Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miket vásároltatok első...

Miket vásároltatok első babának? Mik voltak a legszükségesebbek?

Figyelt kérdés

Első kisbabánk lesz. Fiatal is vagyok, baráti társaságban se nagyon van baba, kisgyerek, így nem tudok kihez fordulni ilyen kérdésben.

Amiket összeírtam elsőre:


alvóidő:

-babaágy, matrac (ahhoz matracvédő, lepedő)

-hálózsák

-babafészek

-légzésfigyelő, babaőr

-cumi


sétához, autózáshoz:

-babakocsi, mózeskosár

-autóshordozó, Cybex bázistalp

-felvehető hordozó

-pelenkázós táska, bele a szükséges holmik

-kisebb kiegészítők (játékok, biztonsági dolgok stb, ezek apróságok)


tisztálkodás:

-babakád, kádtámasz

-kapucnis törölközők

-pelenkázós feltét a pelenkázóra

-babáknak megfelelő kozmetikumok

-pelenka, nedves törlőkendő

-pelenkakuka

-körömolló, körömcsipesz

-textilpelenkk


babapatika:

-hasfájás elleni szerek

-köldökápoláshoz szükséges holmik

-orrszívó, orrspray

-lázcsillapító, fájdalomcsillapító

-D3 vitamin

-Fenistil csepp

-lázmérő


tápláláshoz szükséges holmik

ruhák

(ezt a két kategóriát nem részletezném túlzottan, mert igényektől függnek nagyban)


nem létszükség, de jó, ha van:

-pihenőszék

-Trip Trapp etetőszék

-Adamo babahinta

-játszószőnyeg

-zenélős körforgó az ágy fölé

-vízhőmérő


Ezek az itthonra tervezett holmik. A kórházba nem kell sok mindent vinnünk szerencsére, mert kb. mindent adnak majd bent. De azokat még nem írogattam össze, hogy oda mit vinnék (őszi baba lesz, nem sietek ezekkel egyelőre).



2022. júl. 16. 11:36
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem nagyjából jó a listás!

Ami így hirtelen eszembe jut az a takaró! Szerintem a babakocsiba nagyon hasznos, főleg ősszel amikor hirtelen változik az idő. Könnyebb mint plusz réteg ruhát ráadni/ levenni.


Nekem az elektromos mellszívó és a sterilizáló nagyon hasznosak voltak az elején. Az ilyen egyszer használatos pelenkázó alátétek is nagyon jók, persze ha nincs baleset tudod többször használni, de sokkal egyszerűbb, mint a pelenkazo húzatott mosni állandóan és út közben is hasznos.

2022. júl. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
79%
Kiságy, szivacsmatrac (a kókuszon sírt. Kipróbáltam, kő kemény volt)pelenkázó, lepedő, takaró, 1 szett cumisüveg (nem használtuk mert szoptattam), kencék, gyógyszerek, textilpelusok, sok-sok body és rugi, sapi,kesztyűke. Orrszívó, zenélő forgó...
2022. júl. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
100%
2 vagyok. Kb ennyi volt. Meg egy rezgő pihenőszék.
2022. júl. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
66%
Mi vettünk neki külön szekrényt (jól jött), a szobájába függönyt, szőnyeget, pelenkázó komódot stb
2022. júl. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
100%
2-3 vagyok. Tényleg, függöny...varrattunk egy jó minőségű sötétítőfüggönyt.
2022. júl. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
71%
Rongyi, csörgő, rágóka, cumi, cumisüveg, mellszívó. Szoptatós melltartó, melltartóbetét esetleg neked. :)
2022. júl. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
100%
Kozmetikumokat felesleges venni. A gyerekorvos ír fel mindenből gyógyszertárit. Köldökápoláshoz is. Pelenkakuka nekünk tök felesleges lett volna, nem gyűjtögettük a koszos pelusokat, minden nap levittük a saját szemetünkkel együtt. Egyedül a zacskót vettem meg, amibe belecsomagoltuk, hogy addig se bűzöljön.
2022. júl. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors válaszokat!! :)


Gyógyszertári dolgokat nem szeretnék használni, rosszakat olvastam róla nagyon. :(

La Roche Posay termékeket néztem ki elsőre, arról nagyon jó vélemények vannak (+ használom 1-2 terméküket én is és nagyon szeretem).


Babaszoba ügyileg picit bajban vagyunk, mert még kérdéses, szeptember végén beköltözhetünk-e a családi házunkba. Teljesen készen lesz-e, ideér-e minden bútor. Ha igen, akkor lesz komplett babaszoba a picinek, bútorokkal, falfelirattal, mindennel. De ha csúszik az átadás, akkor úgy beszéltük, hogy inkább alakítunk ki a hálószobánkban babasarkot, nem variáljuk már az itteni szobákat.

De lesz kis szobája majd, persze. :)

2022. júl. 16. 12:38
 9/34 anonim ***** válasza:
57%

Kérdező! Azt a sok rosszat el ne hidd! Valahogy a drága drogériai termékeket is el kell adni...


Ahányszor kijött az ekcéma a gyereken,mindig azt mondta a gyerekorvos, hogy az unguentum kenőcsös babafürdetőt vegyem,azzal fürdessem meg,fürdés után meg még kenjem be vele a testét. Mindig segített!

Már 6 éves, de még mindig ezt használom, ha esetleg bármi baja lenne a bőrének.

2022. júl. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:
Ezek nem drogériás termékek, azokban én sem bízom 100%-ban, magunknak is ritkán vásárolok ott. A La Roche Posay, Bioderma és társaik mind mind gyógyszertári vonal szintén.
2022. júl. 16. 13:04
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!