Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Apaként milyen érzés ha az...

Apaként milyen érzés ha az első gyereked lány?

Figyelt kérdés

Nekem most lesz az első, még nem tudjuk mi lesz, elvileg a jövőhéten ha megyünk már meg fogják mondani. És egy kicsit félek, hogy ha lány lesz, nem lesz szoros a kapcsolatom vele. Az apám első gyereke a nővérem volt, és azt láttam/látom, hogy nem soha nem volt olyan jó a viszonyuk, mint velem és az öcsémmel. Ők mindig veszekednek, ha beszélgetnek is csak olyan felszínesen, apám soha nem beszélgetett vele olyan mélyen mint velünk, köztük többnyire anyám kommunikált/kommunikál mindig. Gyerekkorában sem tudtak megbeszélni semmit, ha valamit csinált vagy büntetést vagy verést kapott a nővérem. Neki már van egy 4 éves kislánya, és gyerekkel sem szorossbb apám kapcsolata. Szóval előttem nem volt példa jó apa-lánya kapcsolatra, és nehezen is képzelrm el. Mivel a családban ez volt a természetes, nekem is ez a természetes, nekem furcsa ha olyat látok hogy apa és lánya olyan jól kijönnek mint mi apánkkal.


Ezért félek egy kicsit attól, hogy a gyerek milyen nemű lesz. Persze az a fontos hogy egészséges legyen és amúgy szeretnék is majd egy kislányt, de elsőre jobb lenne fiú. Ha már lenne 1 vagy 2 fiam és aztán 1 kislány akkor már tapasztaltabb apa lennék, jobban megtalálnám vele a közös hangot. Elsőre kicsit félek a feladattól, de ha lány lesz, hogy legyen vele szoros kapcsolatom? Lányos apák, tanácsok?


2022. jún. 8. 21:11
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
82%

Miért számít, hogy mi van a lába között?

Pont ugyanúgy kell szeretni egy lányt, mint egy fiút.

2022. jún. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem jönni fog magától, a férjem imádja a lányunkat. Fürdeti, eteti, játszik vele, olvas neki, öleli, puszilja. Ennél több nem kell. Szeretni kell ugyanúgy. Ha már látod, hogy hogy nem szabad bánni, akkor már jó úton haladsz.
2022. jún. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
De ha nagyobb lesz, akkor is ki kell vele jönni. Az meg már nehezebb mint a szimpla baba körüli teendők.
2022. jún. 8. 21:26
 4/23 anonim ***** válasza:
81%
A lányom 4 éves, első gyerek. Rengeteget vagyunk együtt, jó a kapcsolatunk. De attól én is tartok, hogy milyen lesz később.
2022. jún. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
98%
Egy fiúval is kell beszélgetni, nem csak lányokkal. Akkor mit csinálnál, ha fiad születne, de balettozni akarna?
2022. jún. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
90%

Attól, hogy az apád gyökér, muszáj neked is annak lenni?

Anyja nincs a gyereknek? Vele se szoktál kommunikálni, hogy ennyire ufo dolog neked a beszélgetés egy nőneművel?

2022. jún. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
De ez nem ilyen általános dolgokról szól, hanem személyiség kérdése. Én beszélgethetnék apámmal a balettról is, a nővéremmel meg azon összeveszik, hogy miért csapta be hangosan az ajtót vagy bármilyen semmi kis dolgon.
2022. jún. 8. 21:32
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk pld apu volt a jobb hallgatóság,a jobb lelkizőtars, akivel órákig lehet sírni a szerelmi bánat miatt is,meg minden ilyen.Olyanná fogod alakítani a lanyoddal (vagy nem) a kapcsolatot amilyenné szeretnéd.Lehet a látott mintát tovább vinni vagy valtoztathatsz rajta és igazán rajtad múlik mert a gyereked nagyon sokáig fog önzetlen szeretni
2022. jún. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
6, Az más, egy párkapcsolatban nem nekem kell felnevelnem a másikat, eleve tudjuk kinek milyen a személyisége, egy gyereknek meg lehet bármilyen személyiség, meg alakul is ahogy idősödik .
2022. jún. 8. 21:34
 10/23 anonim ***** válasza:
85%

Kérdező, ugyanaz a recept. Hallgasd meg a kis dolgait, találd meg, mi az amit mindketten tudtok élvezni (homokozás, kecskesimogatás, strand, ezeket 2-3-4 évesen már lehet csinálni együtt), soha ne éreztesd vele, hogy kevesebb/értéktelenebb lenne, mint egy fiú.

Nincs gyerekem, de 22 éves lányként nagyon szoros apukámmal a kapcsolatom. Ő a fentieket alkalmazta + kamaszkorom óta soha nem mond kéretlenül tanácsot, megtartja magának a véleményét amíg nem kérdezem tőle.

2022. jún. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!