Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan pihenitek ki magatokat...

Hogyan pihenitek ki magatokat megfelelően?

Figyelt kérdés
Van egy fél éves kisbabám. Éjjel elég jól alszik,de meg-meg kell ébredjek hozzá,mert nem mindig alszik nyugodtan. Apuka egész nap dolgozik. Én gyerek mellett vezetem a háztartást is. Nincs anyós,anya a közelben. Hogyan oldjátok meg a megfelelő pihenést hasonló esetekben? Esetleg szedtek valami vitaminokat amik segítenek? Amikor a gyerek alszik én nem tudok aludni. Próbáltam de akkor nem aludtam éjjel csak 3-4 órát.

2022. júl. 18. 08:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy :D Hónapok óta nem pihentem ki magam...

Ha kimerült, fáradt lennél, tudnál aludni, amikor a gyerek alszik.

9 hónaposom óránként ébred éjjel, akármit csinálok vele... Éjszakánként 1x van olyan, hogy tudok aludni 2-3 órát egyhuzamban, de legtöbbször még ez sincs. 50-70 perces részletekben alszom. Közben nappal nem mindig van rá esélyem, mert van egy 3 évesem is, akivel nem mindig egyszerre alszanak napközben. Közben a segítségem csak a férjem este fél 6 után.

Rohadt fáradt vagyok, mert fél éve így nyomjuk (előtte még jól aludt a pici, 4 hónaposan "romlott el".)

Én bármikor lefekszem, 5 perc alatt alszom, mint a bunda (pedig régen nem ment ez ilyen könnyen, kimondottan nem az a típus vagyok, aki bárhol bármikor tud aludni, sőt! De már azon a kimerültségi szinten vagyok, hogy már így megy)

2022. júl. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Pedig, ha nincs nagyon segítséged, akkor kéne pihenni mikor a baba alszik. Persze könnyű mondani, én is akkor szoktam utolérni magam a házimunkával.:D

De esetleg mással is töltődhetsz, keresel egy jó könyvet, kiülsz az udvarra levegőzni, ha teheted, megnézel egy-két rész sorozatot. :)


Az én kisfiam 7 hónapos, ő kerek 40 perc után felébred, de délben van a "nagyalvás" mikor vissza lehet altatni, így abban a háromnegyedórában gyorsan elrendezkedek, utána átteszem a nagyágyunkba és vele pihenek, még ált. ráhúz 1,5-2 órát is így.

2022. júl. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Én befekszek vele délután hallgatok podcastet, hangoskönyvet. Én sem tudok nappal aludni. Feltöltődök és ilyenkor ha mellettem alszik, ő is nagyobbakat alszik. Őszintén én megcsinálom a muszáj házimunkát napközben, de ablakot 1 éve nem pucoltam, vagy vasalás nélkül is kiválóan el van a család. Nekem kell az a napi 1-2 óra nyugi.
2022. júl. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
A háztartás várhat. Nekem az is pihenés, ha csak megnézek egy részt az aktuális sorozatból, vagy olvasok egy fejezetet az épp aktuális könyvből. Addig a mosógép/mosogatógép végzi a dolgát, a kaja megsül a sütőben. Nincs akkora kosz, hogy több órát elvegyen a házimunka a napból.
2022. júl. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Én együtt alszom a babával éjszaka, így ha fel is ébred, csak bedugom a szájába a cicit és visszaalszik. (Persze erre van, aki azt mondja, hogy majd nehéz lesz külön ágyba szoktatni. Erről még nem tudok nyilatkozni, most nyilván azt gondolom, hogy összességében megéri. Biztató, hogy rendszeresen a kiságyban alszik este, és az első ébredésnél teszem magam mellé.)
2022. júl. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 17 hós. Kegyetlen rossz alvó, mai napig ébred, nem rég szoktattam le a ciciről, de ahogy észrevettem semmi köze nem volt anno az ébredésnek a szoptatáshoz. A fogzás nagyon bekavart mindig is illetve a mozgásfejlődés.Nappal egyszer alszik ebéd után, akkor vele pihizek az ágyunkban, 1-2 óra általában, de van hogy csak fél óra sikerül. Este ha elaltattam, akkor megy a kiságyába a szobánkban, de ha látom hogy nem megy jól az alvás akkor közénk kerül,mert már eljutottam arra a pontra, hogy nulla energiám van fél óránkét/óránként kelni és ringatni a 10 kilóját. Nagyon-nagyon sokat bírtam, mikor 6-10 hónapos kora között óránként kelt minden nap!!!fogzás és mozgásfejlődés-akkor kezdett el ülni,mászni,felállni,egyedül elindulni-max ha összesen 1 hetet, ha jól aludt), de akkor még csináltam és aránylag volt erőm, hogy mindig a helyére rakjam vissza ébredések után. Hát mára ebből a szempontból elfogytam.. 😅 Engem már nem érdekel hol alszik, csak aludjon! Mivel ilyenkor közöttünk jobban elvan és van hogy egy kis simogatásra visszaalszik így több értelmét látom ennek egyenlőre. Persze tényleg akkor van így ha rossz estéje van nagyon.
2022. júl. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Az még lemaradt, hogy szedek magnéziumot,halolajat,zöldalgát. Meg mellette fehérjeport aminosavakkal, mert rendszeresen edzek.
2022. júl. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
73%

Sehogy


4 ève 2 kezemen meg tudom számolni hányszor aludtam át éjjelt.

Csak amiatt 2 mert a 2 gyerek közt volt, hogy a nagy anyukámnál aludt.

2022. júl. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Wow...

Hát a válaszaitokat olvasra rájöttem,hogy szerencsésnek mondhatom magam és jobb ha csendben maradok 😅 nálunk csak pár éjszaka volt,hogy felkelt és 2-3 órán át ébren volt. De amúgy ő alszik,csak forgolódik és kéri a cumiját. Remélem nem lesz akkor ennél rosszabb,bár a fogak még ezután fognak jönni. Csak ugye én mindig is szerettem aludni sokat. És picit hiányzik az a normális pihenés.

Nektek kitartást kívánok!

2022. júl. 18. 14:44
 10/17 A kérdező kommentje:
Amúgy éjjel a saját ágyában alszik,nappal inkább a mi ágyunkon. A főzéssel nálunk meg az nem opció,hogy sül a sütőben,mert mindketten válogatósak vagyunk és minden nap friss kaja van. Rossz szokás,plusz munka de nálunk ez már szerintem így marad.
2022. júl. 18. 15:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!