Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Korának megfelelően fejlődik...

Korának megfelelően fejlődik szerintetek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 5 hónapos múlt a kisfiam, 7 kg, 65 cm, magasra tartja a buksiját hason fekve, kúszik, négykézláb állva hátra hintáztatja magát, kétszer már kiült oldalra ebből a helyzetből, de még nem mászik. Minden felé érdeklődő, sokat "beszél" , mi (apukával,nagyival) értjük néhány baba-szavát pl. 'Appa(apa)-aja(anya)-kakkakka(kaka)-mammamma(mama), ezen kívül változatosan gügyög , pl ajjajjaj, gögöö-hööhh. A napi rutinunkhoz szépen hozzászokott, kanállal szépen eszik, kispohárból segítséggel, csőrösből felügyelettel , segítség nélkül iszik. Játékaiért egyenesen tud nyúlni, a nagy játékokat ökölre fogja, a kisebbeket (pl van egy kis rongyija) két ujjal. Ölel, bújik, puszit (nyitott szájjal, jó nagy nyálasat) minket utánozva ad. Ez szerontetek korának megfelelő, vagy hátrább/előrébb tart koránál?

2015. okt. 10. 12:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Minden gyerek máshogy fejlődik. Ez most nem olyan, hogy hopp az én gyerekem áll, az enyém meg még csak kúszik. Teljesen változó!
2015. okt. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem előrébb. Nagyon ügyi.
2015. okt. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
5 hónaposan kanállal eszik?
2015. okt. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem önállóan, rosszul fogalmaztam, én etetem, csak ügyesen eszi a kanálról az ételt,nem szopizza hanem mint a nagyok nyitja a száját :)
2015. okt. 10. 14:38
 5/5 A kérdező kommentje:
Hozzátápláljuk mert sajnos a tejem elment amikor ő 3 hónapos volt, a gyerekorvos szerint pedig a tápszer mellett szüksége van már "szilárdabb" (persze pépes) ételre is.
2015. okt. 10. 14:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!