Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kicsi v. nagy korkülönbség a...

Kicsi v. nagy korkülönbség a jobb?

Figyelt kérdés

Szerintetek 2 pici gyerkőccel könnyebb v. ha már az egyik nagyobb?

Kisfiam 15 hónapos én meg 33 éves vagyok. Szeretnék még 1 babát, de nem tudom mikor. Szívem szerint még várnék vele, de félek, hogy kicsúszok az időből a korom miatt.

Tapasztalatokat várok! :)


2010. szept. 21. 21:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
talán két három éve korkülönbség a megfelelő :) és többet szerintem ne várj vele, nem 50 évesen kéne szülni, mint ahogy sokan teszik, a gyereket is szem előtt kell ám tartani, hogy majd a diploma osztáskor az osztályfőnök ne azt mondja: "látom a nagymamád jött el"
2010. szept. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 21 hónap van a 2 lány között. Most nagyon nehéz mert 4 hónapos és 2 éves, de nincs testvérféltékenység ilyesmi csak másak az igényeik. Egyébként ahogy telik az idő egyre könnyebb. Szeretnénk még egyet és tuti ilyen korkülönbséggel lesz. Én nem tudnám ezt ismét végig csinálni, ha már pl az egyik 10 másik 2 lenne és szerintem a korkülönbség miatt mindig más érdeklődési körük lenne így önmagában mindkettő-három egyke lenne.

(A nehézséghez nekem hozzá tartozik, hogy most végzek az egyetemen ill angolul tanulok.)


29/N

2010. szept. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nálunk hamarosan megszületik a kistesó (35 éves vagyok), 27 hónap lesz a két fiam között. Lehet, hogy az eleje kicsit nehezebb lesz, de később viszont könnyebb, és jobb is lesz nekik, hogy kicsi a korkülönbség.
2010. szept. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szia! hasznos választ nem tudok adni sajnos, csak gondoltam megírom, hogy én is ugyanígy vagyok, 33 év, 15 hós baba, szeretnék még egyet, csak nem tudom mikor? :( nálam az is probléma, hogy a gyesből nem fogunk tudni megélni, a munkahelyemen sem tudom mi lenne a jobb, visszamenni majd eljönni hamarosan megint, vagy vissza sem menni még egy darabig. jaj nem tudom, nagy dilemma ez.

De - bár tapasztalatom nincs - én szerintem a kis korkülönbség a gyerekeknek mindenképp jobb.

2010. szept. 21. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
kedves 2. válaszoló! Minden tiszteletem a tied, hogy tudod ezt megcsinálni? 2 pici, egyetem + angol? ? ? nekem egy picim van, és angolt kéne tanuljak, de egyszerűen neki sem tudok állni :(
2010. szept. 21. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 poci-maci ***** válasza:

szia én 30vok de van már 17 hós kisfiam és januárban érkezik a a kis-tesó akkor 21 hónap lesz a két gyermek között! Még szeretnénk 1 babát kb ugyan ennyi korkülönbséggel remélem összejön majd!

Inkább max. 3 év legyen két gyerek között mint 5-6 év

2010. szept. 22. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ez függ a szülőktől és az 1. gyerkőctől. Én nem mertem bevállalni a kicsi korkülönbséget, mert a lányom túl anyás volt, szülők messze laknak, férjem későig dolgozik. Így segítségre sem számíthattam. 3,5-4 évet tartottam magunknak ideálisnak, de egyéb okok miatt 5 év lett, de nagyon jó testvérek eddig. Ja, az elsőt én is 33 évesen szültem, és engem is aggasztott egy kicsit a korom. Szerencsére minden jól alakult.
2010. szept. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Kedves 23:44-es válaszoló! Sajnos én is úgy vagyok vele, hogy a minimálbér után kapott GYED-em éppen hogy a rezsit fedezi és akkor még ott a lakáshitel és enni is kell. Szóval az anyagiak miatt is félek egy kicsit.

Minket sem "pumpál" senki pénzzel.

Kedves utolsó válaszoló! Jó hallani, hogy te be merted vállalni a 2. gyerkőcöt is ennyi idősen. Az én fiammal sem könnyű, uh. szerintem én sem bírnék 2 izgága babával. Ezért is húz a szívem inkább a nagyobb korkülönbség felé.

2010. szept. 22. 11:33
 9/11 anonim ***** válasza:
Én is ezen kattogok, jobb ha visszamegyek dolgozni, mert még ismerik a munkámat,de akkor csak azon járna az eszem mikor essek teherbe, vagy bevállaljam most, de eggyel is nehezen bírok.Meg aggaszt a hitelünk is,ami egyre több.Lehet, hogy 2 gyerekkel sokkal rosszabbul élnénk,nem tudnám nekik megadni amit szeretnék.Kicsi a lakás is,már látom,hogy nagyobb nem is lesz.De ha várok a jobbra, sose leszek terhes.
2010. szept. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

En mindenkeppen visszmentem, mert hivtak. Ha nem mentem volna felvesznek mast, es keresgelhetek majd.

Nekunk is kicsi a lakas, foleg igy kettovel, de egyreszt soha nem tudhatod, hogy mikor fordul jobbra az anyagi helyzeted. Gyerkocot meg most tudsz vallalni, meg akkor is ha "mar" 33-35 eves vagy. Ne 45 evesen band meg, hogy nem vallaltad ez vagy az miatt.

2010. szept. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!