Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek melyik a jobb, ha...

Szerintetek melyik a jobb, ha a két gyerek közt 2-3 vagy 4-5 év a korkülönbség?

Figyelt kérdés
2010. máj. 1. 23:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
2-3
2010. máj. 1. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
4-5, mert akkor ki tudod élvezni rendesen a gyerekeidet
2010. máj. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
2-3
2010. máj. 1. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

"mert akkor ki tudod élvezni rendesen a gyerekeidet"


Fuhhh, ezt nem értem!?


A lányom és a fiam között 2év 4 hónap van. Szerintem nagyon jó. Főleg már most, hogy együtt játszanak, de addig sem volt semmi gond. A kicsi és a pici között éppen 2 év lesz a korkülönbség. Klasszul össze fognak nőni. És szerintem abból a szempontból is jobb, hogy nem zökkensz ki a babázásból, nem telik el 1-2 év, hogy dolgozol, aztán megint otthon vagy.

2010. máj. 1. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
25%
2-3 A gyerekeknek sokkal jobb, sokkal szorosabb lesz közöttük a kapcsolat. A 4-5 év az már olyan mintha egykék lennének!!
2010. máj. 1. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én most várom a második babóm!A lányom 4 és fél éves lesz mire megszületik a kistesó!Szerintem nem sok jelentősége van 1-2 évnek!Úgyértem mindegy hogy 2, vagy 4 év van köztük, mert a nagytesó is még kicsi!Szerintem az említésre méltó kor az már a 7-9 év korkülönbség!Ott már lehetnek nézeteltérések, stb!
2010. máj. 1. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha csak 2-3 év van, akkor jobban eljátszanak együtt és később is tudnak együtt mászkálni. Nagyjából a baráti kör is hasonló. Enyémek közt 22 hónap van és nagyon jól kijönnek egymással pedig már nagyobbak.

Ismerőseimnél, ahol már 4, vagy több év van nem nagyon tudnak már együtt játszani a gyerekek. Mire a kicsi 4, a nagy már 8 és teljesen más érdekli mindkettőt. Felnőttkorban persze már nem számít, de gyerekként nem fognak sokat együtt játszani.

2010. máj. 2. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2010. máj. 2. 09:48
 9/10 anonim ***** válasza:
Minél kevesebb. Neked ugyan könnyebb nagyobb korkülönbséggel, de nekik rosszabb testvér-ügyileg.
2010. máj. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én a környezetünkben látok ezt is azt is, a 4-6 évnél látszik hogy a nagyobb gyerek nem igazán tud már mit kezdeni a kicsivel (jó persze lemegy a szintjére sokszor de azért ő már iskolás korú a kicsi meg még bölcsis...)

A 2-3 év eleinte húzós, de aztán minden dolog egyszerre érdekli őket és emiatt nagyon jól eljátszanak együtt!!

Nekem 2 év van a gyerekek között, még nem derül ki hogyan fognak eljátszani egymással,mivel a nagy 2 és fél, a pici 6 hós.

Egyenlőre eléggé nehéz és megterhelő főleg segítség nélkül ugye kettőt etetni, pelusozni, altatni játszani velük stb...illetve nálunk most tombol a dackorszak, a tesóféltékenység és minden egyszerre.

És így a kisebbre valóban nem jut annyi időm most mint szeretném,mivel a nagyot kell mindig megtámogatni abban hogy őt ugyanúgy szeretjük stb.stb.

2010. máj. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!