Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi idő van a két gyereked...

Mennyi idő van a két gyereked között? Melyik a jobb ha kevés a korkülönbség vagy ha több?

Figyelt kérdés
Még csak 10 hónapos a lányunk, de már gondolkodtunk kis tesón, csak mivel császárral szültem, így az 1 évet meg akarom várni, vagy az nem gond?
2010. nov. 25. 01:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
2 év, tökéletes korkülönbség.
2010. nov. 25. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ja és mindkettő császár volt, mi kivártuk az 1 évet, sőt többet is, pár hónappal, így 1 nap különbséggel pontosan 2 év lett köztük.
2010. nov. 25. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
57%
Gyerekként azt mondom, hogy a minél kevesebb a jó. Hamarabb "összeérnek" így a testvérek.
2010. nov. 25. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
47%
Nekem 11 év van a két gyerek között és a nagy rengeteget segít.
2010. nov. 25. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
22 hónap van a két fiam között. A nagy lassan 2,5 hós lesz a kicsi most volt 6 hónapos. A "nagy" tesó mindig körülöttünk sertepertél, és mindenben segíteni akar. Imádja az öccsét.
2010. nov. 25. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Az enyémek között is 22 hónap van és nagyon jól elvannak együtt. Most 9 és 7 évesek. Most már sok mindent megbeszélnek együtt pl. tanárokat kibeszélik, osztálytársakat :)

Persze vannak azért viták is, de összességében jól kijönnek egymással. Az első év elég fárasztó volt, mert már napközben nem tudtam pihenni, ugyanis mindkettő más időpontban aludt és éjszaka 3 óránként szoptattam.

2010. nov. 25. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Az enyémek között 4,5 év lesz. :)

A nagy addigra már majd mindenben önálló lesz.

Öltözés, játék, evés, stb ...

Biztos megkönnyíti majd a kicsivel való foglalkozást, persze ez nem azt jelenti, hogy a nagyot hanyagolni fogom. De meg fogja érteni, hogy most a hugival picit több időt kell töltenem. :)

2010. nov. 25. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A 2 lanyom kozott 8 ev van, nagyon szeretik egymast es a nagy sokat segit. A kislanyom es a kisfiam kozott pedig 2 ev van. Az elso 2 honap nagyon kemeny volt, de most, hogy a kicsi mar 6 honapos, gordulekenyen megy minden. Azt hosszas gondolkodas utan sem tudom megmondani melyik a jobb. Mindkettonek megvan a jo oldala.
2010. nov. 25. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

14 honap es nekunk ez a tokeletes korkulonbseg. Nekunk. Masnak lehet, hogy a ket ev, vagy a 12 ev.

Strapas az eleje, ket even at szinte folyamatosan terhes voltam (igaz, hogy ez nem volt gond, nem viseltem rosszul, benne voltam a gyakorlatban).

A nagyobbik meg csak most lesz ket eves, de mar egyutt jatszanak, feltekenyseg nem igazan van, elofordul, de nem jellemzo, szerintem a nagyobbik mar nem is emlekszik arra, hogy valaha egyutt volt.

Szeretik egymast, a kicsi egyenesen csodalattal nez a batyjara.

Nekunk ez igy jo. Ha lenne kedvem meg ket evig ejszakazni, illetve anyagilag megengedhetnenk, akkor nem zartuk volna ki azt sem, hogy a harmadik gyerek is ilyen kicsi korkulonbseggel jojjon. De errol mar lecsusztunk. Ugy tunik, hogy 3 evet varunk. Harom gyermeket szeretnenk, de az sem kizart, hogy negy lesz, mert a masodik terhesseg ikerterhessegnek indult. Nah, az ugy mar kemeny lett volna, de gyanitom, hogy tulelheto. Egyebkent nincs a csaladban ikerpar, nem volt eselyunk ikerterhessegre, de ugy tunik, hogy figyelembe kell venni a lehetoseget.

2010. nov. 25. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Javitok: a nagyobbik mar nem is emlekszik arra, hogy valaha egyedul volt.
2010. nov. 25. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!