Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónapos babát rábíznátok...

4 hónapos babát rábíznátok egy éjszakára a nagyszülőkre?

Figyelt kérdés
Nagyon kedves barátnőm esküvőjére vagyunk hivatalosak 120 km-re tőlünk, ezért úgy gondoltuk kényelmesebb megoldás lenne ottaludni, mint éjszaka utazgatni haza. Eddig a leghosszabb idő 3 óra volt, amit anyukámmal töltött a kisfiam, akkor nagyon jól elvoltak, de nem tudom az éjszakát hogy viselné. Kicsit aggódom, pedig jó alvó baba. Részben anyatejes, részben tápis, szóval azzal nem lenne gond, hogy mit eszik. Ti otthagynátok a babát éjszakára ebben az esetben?
2022. júl. 21. 08:06
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
84%
Ha a nagyszülő vállalja, akkor simán.
2022. júl. 21. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
84%
Én igen.
2022. júl. 21. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
51%

Biztos, hogy nem.

Nem bírnék nyugodtan szórakozni.

De ez én vagyok.

Múltkor írta valaki, hogy ő 6 hónapos baba mellől 4 napos wellnessbe megy, mert már nem bírja tovább, addig az ő anyukája lesz a babával.

2022. júl. 21. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
85%
Persze, simán.
2022. júl. 21. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
67%
Én nem, de ezt neked kell érezni, minden baba, minden család más. Ha te igen, menjetek. A helyedben viszont nem innék, hogy ha mégis haza kell menni, legyen erre lehetőség.
2022. júl. 21. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
85%
Ha a nagyszülők még megfelelő fizikai és szellemi állapotban vannak, és jól ismerik egymást a babával, akkor igen. Ha már gyakran elfelejtenek dolgokat, elesnek stb., akkor nem.
2022. júl. 21. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
84%

Nem hiszem. Mármint, nem azért, mert ne tudnák ellátni, szerintem a gyereknek lenne rossz.


Az én babám 5,5 hós volt, mikor lagzira mentünk, a nagymama vigyázott rá, akivel amúgy is rendszeresen találkozott, vigyázott is rá 2-3 órákat néha. Délután mentünk, azzal nem is volt gond, de este nem igazán tudta elaltatni, hiszen a pici minden nap velem aludt el, nyilván idegen helyen volt, más kezében, nem ahhoz volt szokva, hogy nélkülem aludjon.


Mi éjfélkor jöttümk is haza, addigra már 3-szor kelt fel a gyerek. Na, én nem akarnám ezt egész éjszaka. Ha haza tudnék menni, akkor rábíznám, de max. úgy, ha éjfél körül hazaérek.

2022. júl. 21. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
81%
Nem. Városon belül lennék, akkor belefér, de a 120 km nem ez a kategória.
2022. júl. 21. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek! A másik opció, ha nem alszunk ott, hogy a menyasszonytánc után, legkésőbb éjfélkor eljövünk, és hajnali 1-2 órára otthon vagyunk. Bár legtöbbször át szokta aludni az éjszakát. Lehet tartunk egy próbanapot, amikor anyukám altatja, de mi is ott vagyunk a szomszéd szobában, hogy kiderüljön hogy alszik mással. Igazából csak ettől tartok, hogy szegény nem tud majd rendesen aludni, mert eddig éjszakára csak a férjem vagy én tettük le. Egyébként anyukám lelkesen vállalja, és teljesen fitt (55 éves), úgyhogy benne teljesen megbízom. :)
2022. júl. 21. 08:43
 10/23 anonim ***** válasza:
52%
Attól, hogy a próbanapon alszik, nem biztos, hogy akkor is fog, amikor te alsó hangon is minimum egy óra távolságra leszel
2022. júl. 21. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!