Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Be akar perelni anyósom...

Be akar perelni anyósom láthatásért. Fenyegetőzik, hogy jön emberekkel, és elviszi a 4 hónapos babám. Hol tudok a nagyszülői jogszabályról olvasni?

Figyelt kérdés
Védőnő,gyerekorvos mellete, áll,és férjem mellet.Nagyon félek mert amúgy tiszta idióta egy nő,és a férjemmel is úgy bánik mind egy senkiházival,kineveti megaláz.Ha beperel fogadjak ügyvédet?Nyomos okom van rá,hogy féltem tőle a kicsit
2009. febr. 17. 05:41
 1/9 anonim ***** válasza:
54%
Na most mellette vagy melletteD???
2009. febr. 17. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Keress rá a családvédelmi törvényre Csvt. Itt biztosan megtalálod.

Nyomós indokkal vehetik el tőled a babát, az hogy kinek ki a szimpatikus az itt nem érdekes.

Szerintem a legközelebbi gyámhatóságra menjél be, és kérdezd meg. Nem veszítesz semmit! (ha kisebb településen laksz ne a védőnőt, sem a gyermekvédelmi szolgálatot keresd, hanem a városi gyámhivatalt! ).

2009. febr. 17. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne aggódj, nem értem hogy miről van szó, de a gyerekedet, csak nagyon nyomós (veszélyeztetés) okkal tudják elvenni Tőled, és akkor sem biztos, hogy az a nagyszülő megfelelő. Én gyermekjólétiben dolgozom és ennek az egész procedúrának van egy menete. Attól ne tarts, hogy egyszer csak elviszik a babád. Ezt az egészet a gyámhatóságnak ki kell vizsgálnia, és a gyerekorvos, meg a védőnő csak javaslatot ír, amit a gyermekjólétiből egy szociális munkás leellenőriz, és ő írja meg az érdemi javaslatot a hatóságnak. Szóval, ha nem áll fennt veszélyeztetés nem kell aggódnod!
2009. febr. 17. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
jaj!!! Most így utánaolvasva kicsit gázul hangzik az utolsó mondat!! A felkiáltójelek a nem kell aggódnodnak szóltak! Előző voltam.
2009. febr. 17. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én bíróságon dolgozok és csak megerősíteni tudom az előttem szólót. A magyar jog nagyon anyapárti, a központban a gyermek jóléte és biztonsága áll. Ahhoz, hogy egy anyától elvegyék a gyermekét iszonyatos bűnt kell elkövetni (alkoholista, drogos, stb.). Ha nem veszélyezteted a gyermekedet, az égvilágon semmi okod arra, hogy attól félj elveszik tőled. Az anyósodnak meg semmi köze hozzá, hogy hogy neveled a gyereked. A férjed kezdhetne el valamit tenni, de alapos indok nélkül akár a fejük tetejére is állhatnak! Ne aggódj!
2009. febr. 17. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Elvenni nem vehetik el tőled a picit, de az apai szülőknek is joguk van látni a picit, igy jobb ha mész bíróságra, vagy ha perel, fogadj mindenképpen ügyvédet. Kéthetenti láthatást itél meg a bíróság az anya mindenkori lakásán a gyermek 3 éves koráig. Aztán az apa elviheti a gyereket minden második hétvégén.

Aztán bizakodj, hogy a gyerek nem akarjon vele menni.

2009. febr. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem vehetik el tőled a babát, csak alapos okkal, de ne várj addig, ameddig bármit elindít az anyósod, jó előre keress meg egy családjogi ügyvédet és ő megadja a szükséges tájékoztatást, esetleg az ő szakmai érveivel el tudod tántorítani az anyósodat, hogy fölöslegesen nekikezdjen ilyen hercehurcának.
2009. febr. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Egy bűnöm van szeretem a fiát,és elvettem tőle.Ő úgy gondolja nincs jogom az Ő fiát elszakítani a családjától.Ő szerinte én és a kisfiam nem a fia családja vagyunk,csak ő és apóst többi családtag az a férjem családja!Ha feljöttek hozzánk mindig követelőzött,és ő akarta anyós meg mondani kivehet fel a fiam.Kinyitogassa a szekrényt,kiszedi a edényeket és megaláz,hogy takarítok stb.Amióta bele cseppentem ebbe a "családba"pókol az éltem.És már 4 hetes terhesen tudtam,hogy a fiammal fog zsarolni engem,tudtam hogy ez lesz a vége.Most fenyeget fogad egy jó ügyvédet jön emberekkel,és el fogja vinni a fiam!Hozzá teszem soha nem is szerette ,és terhesen is gyötört többször voltam kórházba miatta annyira kibioritott.Akkor nem érdekelte mi van a babával hasamba,sokat veszekedtünk a kicsi felet,és ő úgy meg rémült csak sírt.2 hetesen elakarta vinni,és 3 hósan meg kényszeritete a fiam,hogy akkor is ölébe marad ha sír,nem adta nekem vissza erre kikaptam a kezéből.Mindenbe bele szól mikor hány szór etetem,milyen ruhát adok rá,hová vigyem,voltunk-e orvosnál,és belém akarja sulykolni hogy rossz anya vagyok.2 x gyerekem majd nem leejtet,nem győztem rászólni ne így foga.Ő most azért is teszi ezt hogy bosszantson engem,és férjem,és meg mutassa ő mindent meg tehet.A férjem lelki nyomorrá tették a szülei ütötték vágták,és kinevetek.Védőnő,gyerekorvos mellettünk áll,azt mondták bárcsak minden anya ilyen lenne mind én.Én nem azt mondom hogy tökéletes anya vagyok de imád a fiam,és mindene szó szerint mindene meg van.Nem iszok,nem drogozok,csak kávézom:DAnyós pszichológushoz jár nyugtatókon él,és idegeivel gondok vannak.Ő csak azért csinálja,hogy engem kikészítsen.Tegnap meg nyugtatót a védőnő nincs mitől tartanom.A sógorom szerint fos vagyok,utána meg misem történt volna puszilgassa a gyerekem,anyósom szerint buta vagyok.Féltem a gyerekem mert ez a nő nem normális,és még képes lenne meg verni a gyerekemet ha nem látom.
2009. febr. 17. 14:54
 9/9 anonim válasza:

Érdekes az apósokkal nincs soha gond.

Szóval a szülői felügyeleti jogot a szülő gyakorolja.

A nagyszülőnek nincsenek automatikusan jogai.

Persze a magyar jog a nagyszülőt is védi és lehetősége van a gyámhatóságnál eljárást indítani a gyerek láthatása ügyében.

Ez vagy sikerül vagy nem. Általában szokott egy napot kapni/hó. Ezt is csak azért, mert van még lehetőség perre is. A gyámhatósági eljárásban és a bíróság előtt is lehet bizonyítani, akár tanúkkal, hogy a nagyszülő pszichésen alkalmatlan a gyerekkel való kapcsolattartásra vagy veszélyt jelent rá. Ezek a perek hosszúak lehetnek, addigra már a gyerek is nagy lesz, mire vége, és nem fog kötődni a nagymamához pl.

Szóval igazából nem értem az anyósokat, miért akarnak a gyereknevelébe belefolyni. Ha háttérben maradnának, akkor több eredményt érnének el vagy semmit. De a legtöbb esetben a perről, a cirkuszokról a gyerek tudomást fog szerezni, és nem fogja szeretni a nagyszülőt.

Ugyanis jogot meg lehet ítélni és ki lehet kényszeríteni, de szeretetet sem megítélni sem kikényszeríteni nem lehet!!! Végső soron az élet dönti el, hogy az anyósnak igaza volt-e vagy sem. Én spec. utáltam anyu anyósát, jártunk hozzá ebédre, de örültem, amikor meghalt. Szóval ha perelte volna anyut a láthatásért sem érte volna el, hogy szeressem. És a szeretet a legfontosabb. Ha a nagyszülő tényleg annyira szereti az unokát és a kisfiát és a menyét, akkor háttérben marad. Egy 60-70 közötti nyugdíjas mit tudna tenni vagy mit tudna tanítani mit tud segíteni egy gyereknek??? Zömében semmit. Az élettapasztalatot nem lehet megenni vagy abból számlát fizetni, meg aztán a legtöbb 60-70 közötti élettapasztalata a modernebb világban használhatatlan.

Az anyósoknak hobbyt kellene találni és nem a meny b-sz-gtatásában kiélni magukat.

A lányos anyósokkal nincs gond, mi a fene üthet a fiús anyósokba. Biztos a menopauza teszi.

2009. aug. 5. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!