Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nagymamám kikészít, folyton...

Nagymamám kikészít, folyton kikapja a 4 hónapos unokatesómat a kezemből. Mit tegyek? 15l

Figyelt kérdés

Anya húgának (keresztanyám) a gyerekéről van szó. Nagyon gyakran ott van nagyszüleimnél keresztanyám a picivel. Olykor jó lenne babázni, de nagymamám folyton beleavatkozik mindenbe, ami a gyerekkel kapcsolatos. Keresztanyámat nem nagyon izgatja a dolog, örül, ha más átveszi tőle a picit. Viszont nagymamámmal ellenben tudja, hogy 1000 szemem rajta van. Azt is tudja keresztanyám, hogy kb egy szinten vagyunk a gyereknevelésben (neki sem sok dolga volt benne, csak kb annyi, hogy kicsi koromban gyakran jött éjszakára 'babázni velem', hogy anya tudjon aludni). Nem bánja, ha besegítek, sőt.


Ha elkámpicsorodik a pici, vagy 1 percnél tovább van nálam, akkor nagymamám megjelenik, kikapja a kezemből, hogy 'jaaaaaaaaj kisfiaaaaaaam, seeeeeemmii baaaaaj, iiiittt vaaaagyook één, ne síírrjj'. Egyből felmegy a pumpa bennem, már alig van kedvem bármit is csinálni a picivel.


Oké, hogy nagymamám 2gyereket felnevelt, meg az, hogy 15 éves vagyok, de nem lehet neki szólni, mert puffogna, megsértődne.


Mit tegyek?


15l



2015. aug. 7. 19:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Mondd meg neki hogy nem vagy béna és te is tudsz figyelni a kicsire.

Mikor tesóm megszült akkor nálunk is ez volt csak anya csinálta ezt. Ha megfogtam a babát már egyből ott volt hogy jaj ne így fogd, hanem amúgy, és a cumisüveget se így fogd hanem amúgy... ez ment hetekig, aztán nagyon felmérgelt és megmondtam neki hogy nálam is jó helyen van a pici hisz szereti ha fogom, nem kell okoskodni. Azóta nem is csinálja.

2015. aug. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
6%
Minek akarsz kisbabakat tartogatni a kezedben 15 evesen? Az csak egy kisbaba...nem csinal semmit csak alszik, szarik meg eszik :D Kmolyan nem ertem mi az aranyos benne. Orulj annak, h mas gondjat viseli!
2015. aug. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
70%
Lépj fel határozottan, képviseld a saját érdekeidet! Ha igazán babusgatni akarod, akkor babusgatni is fogod, nagyanyád vegye tudomásul:)
2015. aug. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%

#2 Részben egyetértek. Én se vagyok babázós, viszont a háromból kettő unokatesóm bírom. A harmadikról ne kérdezzetek.

Amúgy meg, mondd meg neki, hogy tudsz vigyázni rá! Mutasd meg neki! XD De amúgy... Szerintem most hasonló helyzetbe kerültél, mint amikor a kicsit mindig favorizálják.

2015. aug. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
36%

Nem tudtad, hogy a nagyik mindig, mindent jobban tudnak? :D :D ezen ne idegeld fel magad. Amúgy meg jól el lesz kapatva az a baba, lesz elegük majd a szülőknek :)

Egyszer én is jól odamondtam a mamának, puffogott is rendesen, de kellett neki.

2015. aug. 7. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
62%
A helyedben én biztos keményen beszólnék a mamámnak, hogy ne kapkodja már ki a gyereket állandóan a kezdeből, mert bunkóság.
2015. aug. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
18%
Szerintem ez kicsit genetikailag kódolt, most anyám is húgom babájánál ugyanezt csinálja. Korábban meg azon viccelődött sokszor, hogy unokatesóm 2 éves gyerekére amikor vigyázott, az mindig mennyire jól el volt vele, és hogy amikor ezt mondta a pici anyjának, az mennyire csalódott arcokat tudott vágni, hogy tényleg sírás-rívás nélkül elvolt a pici nélküle egész nap.
2015. aug. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
22%
Figyi én egy nagymama vagyok és amikor 4 hónapos volt az unokám és én is ott voltam akkor bizony én is igen nehezen adtam oda másnak,egy kamasznak meg pláne nem!:) Ne haragudj ezért rá,ez amolyan nagymamás idegbaj:) Most úgyis unalmas a gyerek,majd csak figyeld,amikor elkezd mászni meg menni akkor alig várja majd a nagyi hogy te is besegíts!:)
2015. aug. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
78%
Kedves okos nagymama, ettől még nem kell más kezéből kikapkodni a gyereket, tartani is jó érzés. Én huszonéves koromban fogtam először babát, ez semmivel sem másabb, mintha kamazs fogná. Nem hülye az, nem kell ám nagyszülőként olyan rettentő okoskodónak lenni és fontoskodni...
2015. aug. 7. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
36%

olyan aranyos vagy, hogy így mérgelődsz:-D


Ha az életben mindig azt nézed, hogy ki az, aki megsértődik, ha megmondod a véleményed, jobb, ha némasági fogadalmat teszel.

Ha nem lekezelően/gúnyosan/pattogva/szemtelenül stb. mondod a nagyinak, hogy nálad is biztonságban van a baba, akkor semmi rosszat nem teszel, nincs oka megsértődni.

Szóval én biztatnálak, hogy beszéld meg vele, csak tudod, nem mindegy, hogyan. 39/N

2015. aug. 8. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!