Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek van értelme mérni...

Szerintetek van értelme mérni a babát?

Figyelt kérdés

Sajnos nem tudom, hogy van e elegendő tejem. Így cici után az adok általában pótlást, de csak ha kéri a kisfiam. Bár a védőnő azt mondta, hogy nem működik ez a méricskélős dolog, én ma mégis vettem egyet. Evés előtt 4,09 volt a kisfiam, evés után pedig 4,20.

Egyszerűen az őrületbe kerget a dolog. Mert van, hogy cici után nyügös, nem akar aludni, aztán sír is. Ha megkapja a tápszert, akkor bealszik. Most egy órája evett (csak cici), de már sír.


2022. júl. 23. 20:50
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
66%
Mennyi ideig szopizik? A tej első része nem olyan tápanyag dús gyorsan megemészti ezért gyorsan éhes is lesz.
2022. júl. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
22 percig. Mindig hagyom, hogy addig szopjon, amíg akar.
2022. júl. 23. 20:56
 3/28 anonim ***** válasza:
90%
Az első hetek konkrétan "csak" szoptatással telnek. Idő, amíg beáll a kereslet kínálat. Ha pótolsz is, akkor nem fog annyi tej termelődni, amennyire szüksége van a kicsinek. Szerintem döntsd el, hogy szoptatni szeretnél csak vagy pótolni is. Ha az első, akkor ne adj neki tápszert, hanem tedd mindig cicire, amikor kéri (ha óránként, akkor óránként). Felesleges stresszforrás ez az állandó méregetés...bőven elég minden héten egyszer, ugyanazon a napon megmérni, hogy hízott-e. Kitartás!
2022. júl. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
48%
Én sosem mértem de tudtam is hogy nincs elég tejem neki. Az első pillanattól 40-60miliket akart enni. Nekem max 20 ha volt az sem mindig. Pedig tényleg mindent kipróbáltam. Én adtam neki tápszert, hogy egyen amennyit kell. Nem bántam meg. A következővel is így fogok tenni ha nem lesz elegendő tej. Mérni sosem mértem, de láttam hogy fejlődik.
2022. júl. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
86%
Hát ez attól is függ mennyi idős nekem 2 hónapig non- stop rajtam lógott a 3 oránként eszik egy baba az csak mese illetve a mázlistáknak lehet bejön 😅 sose mértem bíztam magamba és látszott rajta hogy olyan szép formás. A védőnőm kicsit aggódó tipus adott egy mérleget, hogy azért hetente rakjam rá. Amugy az elején én aztán mérhettem volna amint cicire került mindig kakilt is szóval kb súlyba ami bement ki is jött 😅
2022. júl. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Csak szoptatni szeretnék, egyszerűen csak nem tudom, hogy hogyan tudnék odáig eljutni. Ma is olyan fáradt vagyok, + náthás, hogy az leírhatatlan. Már félek, mert ez már csak létfenntartó mód amiben vagyok, szinte minimális pihenéssel. Az alváshiány kikészít.
2022. júl. 23. 21:08
 7/28 anonim ***** válasza:
84%

Nem tartom jó ötletnek, csak elbizonytalanít.


Az eleje a szoptatasnak ilyen. Mi sárgasag miatt pótoltunk, de még innen is van visszaút. Én plusz fejtem mindig és a végén saját tejemmel pótoltam, majd nem kellett az sem.


Azt vedd számításba, hogy benn vagytok a 4. Trimeszterbe. Itt ez a csöpp aki odabent sosem éhezet, sosem űrítet, sosem fázott, vagy kapott hőgutát. Nem voltak éles hangok vagy éles fények csak anya nyugtató zajai.

Aztán kipottyant ide, ahol minden is gyötri. Enni kell, kakilni kell, kinyomni a pukit, ruhát kell viselni, meleg van, furcsa zajok vannak, éles fények... és érezze jól magát?

Ha van lehetőséged rá búj vele össze, legyen kellemes félhomály a szobába és egésznap légy vele, szoptasd amikor kéri anyát, nemcsak a tej miatt, a közelséged az egyetlen pont ebben a világba amit ismer, és ami képes megnyugtatni.

2022. júl. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
70%
Nem látom értelmét. Egyrészről nem tudod, hogy ő mennyivel lakik jól. Persze vannak statisztikák, de az sem mérvadó, te is van olyan nap, hogy jól laksz 1200 kalóriával, másnap eszel 3000-et, pedig 2000 az átlag. Ez a csecsemőknél sincs másként. Másrészről, ahogy előttem is írták, a tej összetétele nem állandó, az ún. előtej elég híg is lehet, cseppet sem laktató, alig több, mint víz. Ékes példája is vagyok ennek, én sokat is fejtem, mindegy hogy miért, majd egy deci tej volt szinte átlátszó. Persze, hogy nem lakott vele jól. Harmadrészről a csecsemőnek is idő kell, mire belejön a dologba. Olyan izmokat használ, amiket előtte sosem, mint ahogy te sem tudnál végigcsinálni egy komplett tabatát, ha most ébredtél fel egy több éves kómából, úgy tőle sem várható el, hogy szintidőre szopjon. Az én babám az első hetekben másfél órán át evett, nem folyamatosan, mert meg-megpihent, de ha hallgatok a környezetemre és 20 perc után elveszem tőle, borzasztó hónapjaink lettek volna, mivel szerencsétlen gyerek folyamat éhezett volna, aztán persze nyúlhattunk volna a tápszerhez. Mégis sikerült csak tejjel táplálni és pár hét alatt belejött mindenki. Igen, fárasztó, de pont ezért mondják, hogy ilyenkor semmi mással nem szabad foglalkozni, hagyni kell mindent magad körül, úgyis belefogsz jönni te is, ő is, csak türelem kell hozzá. Persze, van az a fáradtság, ahol inkább akkor nyúlj tápszerhez, de a méricskélés egészen biztosan nem informatív sőt, csak plusz stresszt veszel a nyakadba.
2022. júl. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
64%

Pedig nem véletlenül találták ki. A csecsemőosztályon minden étkezésnél mérik a gyerekeket, hogy eleget ettek-e.

A védőnő nekem is mondta, hogy nem kell, mert a gyerek tudja mennyi kell neki. De mi van, ha nem tudja, vagy nincs annyi tej?

1. gyerek, nagyon erősen szopott, nagyon fájt, ezért vettem bimbóvédőt. Jó, tudom, azt sem szabad. A gyerek egész nap nyűgös volt, csak vettünk egy csecsemőmérleget. 30 gr. Letettem a bimbóvédőt 120 gr. Ő már 1 hónaposan is 200 gr-ot szopott, ha előbb levettem a ciciről, ordított.

De egy újszülöttnek nem elég ám a 20 perc, még a katonás Suttogó is 50 percet ír. Én gyakorlatilag egész nap szoptattam.

Második gyerek is szépen rákapott a cicire, aztán kb. 10 perc után elaludt. Letettem, 10 perc múlva ébredt, sírt, ez ment egész nap. Hát megint elővettük a mérleget. Kiderült, hogy semmit nem evett. A tejem meg már majdnem elapadt. Vettem tejszaporító bogyót, erre lett annyi tejem, nem győztem fejni, de akkor is csak 30 gr-ot evett. Sovány volt, és egész nap sírt. Mindenki mondta, hogy jó a technikája, hát nem tudom. Fejtem, pótoltam neki cumisüvegből, még evett egy 20-30 gr-ot, de soha nem annyit, mint a lányom.

Most így utólag én azt mondom, hogy kár volt ezzel kínlódni. Ha nem tud szopni, hát fel kell íratni a tápszert. Egész álló nap ezt csináltam, szoptattam, fejtem. És ráadásul nekem még ott volt a másik gyerek is. Jó, ha más dolgod nincs? De ha van, akkor szerintem semmi baja nem lesz, ha tápszert íratsz.

A mai napig nem tudom miért nem tudott szopni a fiam, vizsgálgatták, azt mondták a szopóreflex jó, meg minden, de egyébként adhd-s. Nem tudom ennek van-e bármi köze hozzá, anyám szerint meg egyszerűen túl nagy a mellbimbóm, és nem tudta rendesen bekapni.

Szóval én azt gondolom, hogy ideális esetben nem kell a mérleg, de az elég ritka. 1 hónapig használtuk, utána már nem nagyon.

2022. júl. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
61%
Nem hiszem, én sose mértem. A kórházban se mérték, room-in volt, ki nézte volna?
2022. júl. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!