Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az baj, ha hagyom így aludni?...

Az baj, ha hagyom így aludni? Vagy még laposabb lesz az arca és láthatóbbá válik az asszimetria?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Adott egy 1 hónapos csecsemő, akinek szülés közben valószínűleg megsérült a nyaki izma, ezért ferdén tartja a fejét. Balra nehezen tudja elfordítani. Illetve enyhén asszimetrikus az arca ( a bal pofija laposabb, mint a jobb ).

Hason szeret leginkább aludni és sajnos pont a laposabbik oldallal lefelé. Kérdésem a következő lenne: Az baj, ha hagyom így aludni? Vagy még laposabb lesz az arca és láthatóbbá válik az asszimetria? (Gyógytornásznak már szóltam, de szeptemberre kaptunk időpontot) Oldalt és háton nem szeretném altatni, mert folyton felébreszti magát a reflexeivel, a pólyahoz meg meleg van. Köszönöm szépen, ha valaki válaszol !



2022. júl. 23. 21:03
A kérdező szavazást indított:
Nem baj
Igen, baj !
13 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Másik gyógytornász, gyerekorvos, magán szakember? Kórházban nem adtak tanácsot?
2022. júl. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Másik szakember


A szeptember nagyon későn lesz màr

El fig maradni



Jobb ha forgatod!

2022. júl. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%
Dévényest keress addig is.
2022. júl. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A kórházban dehogy, mèg azt se mondták, hogy az arca asszimetrikus. A gyerekorvosnak azonnal feltűnt az enyhe eltèrès, de 1 hetesen mèg nem tűnt fel ez az egyoldalisága. A védőnő szerint nem vagyunk elkèsve semmivel. Egyébként itt a környéken nyáron nem fogadnak új gyerekeket, mindenki nyaral, magán gyógytornászt intéztem.
2022. júl. 23. 21:26
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én elvinném magánba, ahol minél hamarabb fogadni tudják


.

2022. júl. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor másik város, másik orvos. Sokszor én is Pesten találok megfelelő orvost pedig megyeszékhelyen lakunk
2022. júl. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
8%
Enyém végig hason aludt,nem deformálódott el.
2022. júl. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Pedig jó lenne ha nem csak így altatnád, oldalt fekve váltakozva hol egyik hol másik oldal. Inkább bepólyálnám vékonyan, nem kell teljesen elég ha csak a kezeit beleteszed
2022. júl. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!