Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Asszimetrikus nyaki reflex és...

Asszimetrikus nyaki reflex és hídat csinál a babám. Volt valakinek ugyanez és mennyi idő alatt múlt el és mivel?

Figyelt kérdés
Még 3 hónapos kora előtt megkezdtük az otthoni tornát ami a konduktor javasolt mivel enyhe jobboldali nyaki asszimetrikus reflexe van babámnak.Pár hete elkezdtett hidat csinálni szinte a feje bubján van.Fejlődés neurologiát javasoltak ahol mindent rendben találtak de azért a biztonság kedvéért vigyem el egy neurológushoz. Szabin van a dokinő.6 honapos elmúlt a kislányom és még mindig nem hagyta el a c tartást sokszor csinálja ha kézbe van szemben velem.Ugy látom az itthoni torna nem az igazi hiszen sokat nem változott. Dévényre vittétek a babát? Sok idő volt mire elmúlt? Teljesen rendbejött a babátok? Kicsit aggódom.
2017. aug. 31. 12:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Dévény torna! Nekünk kifli tartás volt és preferált fejtartás, 5 alkalom kellett, teljesen rendbe jött. Szépen fejlődik, mindnet "időre" csinál.
2017. aug. 31. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Igen én is úgy látom,hogy már Dévény fog kelleni mert az itthoni tornával nem változik.
2017. aug. 31. 12:31
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell megijedni attól, hogy Dévény torna kell. Csak az előnyére fog válni. 😊
2017. aug. 31. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Tudom igen :) keresztfiam hipoton volt ez segitett neki is :)
2017. aug. 31. 12:48
 5/15 anonim ***** válasza:
25%
Kiss szindrómának hivják, nem csak dévénnyel kezelhető (csak mert sok dévényes "vakon"kinozza a gyereket, nem mindenki ert hozzá, speciel ahhoz hogy fájdalmat nem okozhat pláne nyaki asszimetria esetén..)
2017. aug. 31. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Utánanéztem a Kiss -nek. Nem mondanám egyértelműen,hogy ez van a babámnak. A C tartás és a híd és ő is hátra teszi a fejét alvásnál...de nem mindig. Szerencsére nincs az arcával és a csipőjével semmi gond. Amúgy 3 hónaposan enyhe asszimetria lett megállapítva.Gondolom ez a kettő ugyanaz csak más a név.
2017. aug. 31. 16:34
 7/15 anonim ***** válasza:

Pontosabbat én sem tudok, csak olyasmiket hogy valakinél elmulik pár kezelés (gyogytorna, fizikoterapia)után, de valahol még ovodáskorban is hordani kell nyujtás, masszázsra, tsmt-re, úszni, suliban már gerincferdülésben mutatkozik meg.

Kuszás mászást is jobb majd segiteni.

Kuszással is erősödnek.


A neten is vannak jo kis masszázsfeladatok, gimnasztikai labdatorna babáknak. Stb

2017. aug. 31. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
5. Valasuolo, nem irtad hogy milyen kezelest javasolsz a Kissre! Kerlek ird meg, mert nagyon erdekelne!
2017. aug. 31. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Bocsanat, Válaszoló, nem tudom miėrt javított a gép ilyen hülyeségre...
2017. aug. 31. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

A neten van..

Deveny, dsgm, fizikoterapia, igazi hozzaertok viszont a kiropraktőrok.

A lepont gusztustalan..


A kiss sindromanal (melybe a c tartas, ferde nyak stb is tartozik...) irják hogy tilos fajdalmat okozni.egy devenyes kozpontilag be is lett már ilyenert panaszolva.


Irtam is hogy a devenyen kivul mas is van

Mert ritka a hozzaerto devenyes.

Nem árt mindig tobb infot tudni akit erdekel a gyereke es nem a tanácsok lepontozása köti le.

2017. aug. 31. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!