Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Asszimetrikus kúszás. Mennyire...

Asszimetrikus kúszás. Mennyire aggódjak?

Figyelt kérdés
Egy hete kúszik a nyolc hónapos babám. Két kézzel húzza, egy lábbal löki magát. Dévényes látta, szerinte ez probléma, ha nem javul, két hét múlva tudja beszorítani az idejébe.
2015. jún. 14. 08:37
 1/7 anonim ***** válasza:

Hasonló volt, nálunk is Dévényest ajánlott a neurológus. Viszont annyira tele voltak a környékbeliek, hogy mire odakerültünk volna, elkezdett mászni, szimmetrikusan.

Végül nem vittük el, de maradványtünet sincs. Neurológus szerint is magától korrigálódott a dolog.

2015. jún. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mikor kezdett mászni a kicsid? És tornáztál vele? Én tornáztatom, de nem látom hasznát :(
2015. jún. 14. 08:53
 3/7 anonim ***** válasza:

Az èn fiam ugyan ezt csinàlta, mint egy meglőtt katona:-)

Dèvènyes nem mondta hogy baj, 7hóapos volt, 8hónaposan felàllt, majd 8,5hónaposan màszott szabàlyosan..

Most 14hónapos àll..

2015. jún. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha a dévényes véleményt nem írod oda, nem reagálok, de így nem tudom megállni. Az ortopéd szakorvosunk szerint manapság hajlamos mindenki mindent túldramatizálni, ami a babák mozgásfejlődésével kapcsolatos, és feleslegesen ijesztgetik az anyukákat. Amiket itt olvasok, illetve a környezetemben tapasztalok, az ezt látszik alátámasztani.

A lányom kb. négy hónapos kora óta próbálkozik a kúszással, pontosan úgy nézett ki az elején, ahogy te is leírtad. Aggódnom kellett volna? Eszembe sem jutott, hiszen jóval idő előtt kezdett kúszni. Akkor aki később kezdi, annál miért probléma, hogy nem húde szabályosan indul a baba? (Forogni sem szimmetrikusan kezdenek mindkét oldalra.)

A lábfejét állandóan lefeszíti, szakorvos szerint nem érdekes, gyógytornászhoz járó unokatestvér szerint jajajaj, ez probléma, mert nekik a gyógytornász azt mondta.

Nem tudom, mennyire kellene aggódnod, nem vagyok szakember, de anyukaként nem hiszem, hogy emiatt egy percig is fájna a fejem. Próbálgatja a kis testét, és napról napra egyre ügyesebb lesz.

2015. jún. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem adj neki időt, még csak most kezdte. Minden mozgást tökéletesre kell fejlesztenie. A lábát húzza maga alá? Hintázik?

A lábával löki magát előre... ahogy írod. Szerintem ezzel nincs semmi baj.

Várj vele még egy hete, próbáld mászó pozícióba letenni.

2015. jún. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Kezd hintázni, de hamar kipurcan. Viszont egyre ügyesedik, na figyelem tovább. Köszi a megnyugtatást.
2015. jún. 14. 12:08
 7/7 anonim ***** válasza:
Kislányom hasonlóan kúszott, csak Ő az egyik kezét is kevésbé használta. 2 hónapig jártunk Dévényeshez, tökéletesen rendbe hozta.
2015. jún. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!