Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vasárnap lesz 4 hetes a babám...

Vasárnap lesz 4 hetes a babám és csipás a szeme. Ez mitől van? Hogyan kezeljem?

Figyelt kérdés
2010. szept. 22. 13:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Kamillával. Fürdés után mártogass bele vattát és óvatosan töröld ki vele a szemét kívülről a szemzug felé (azért nem fordítva mert akkor a szemébe kened a csipát). Ezzel kezeled is és a csipát és könnyebb eltávolítani.
2010. szept. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Születése óta ilyen a szeme?

Mert ha igen, akkor valószínűleg könnycsatorna szűkülete van, amit sok esetben kinőnek a babák, másoknak pedig beavatkozással (könnycsatorna-átmosással - állítólag nem fáj) próbálják kitágítani a könnycsatornát.

2010. szept. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Házi praktikaként használj először anyatejet. Cseppent a szemébe, hátha javul. Ha nem, nézesd meg orvossal, nehogy komoly dolog legyen! S az is előfordulhat, amit a második hozzászóló írt! Az én fiam is átesett egy tisztításon, csak én sokáig húztam, halasztottam. Nem fájdalmas a babának, csak kellemetlen, mert lefogják.

Megjegyzem, hogy nagyon sok pár napos babát is elvisznek könnycsatorna tisztításra. De előtte mindenképpen nézesd meg a gyermekorvossal!

2010. szept. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
én kamillával kenegettem ahogy az első válaszadó írta, pár nap alatt elmúlt. ha nem múlna el az orvos ír rá cseppet, ha attól sem, akkor valószínű szükülete van.
2010. szept. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Először próbáld meg házilag kezelni: kamillás vattával töröld át a fül felőli oldaltól a szemzug felé, minden törléshez használj új vattát. Majd masszírozd a szemzugot, h. ki tudjon ürülni a váladék. Ha nem múlik el 1-2 hét alatt, menj el a háziorvoshoz és kérj szemcseppet. A masszírozást ne hagyd abba! Ha a csepptül sem múlik, menj el a gyermek szemészetre, és sajna át kell mosni a könnycsatornáját. Én végigzongoráztam nemrég a kicsivel, sajna átmosás lett a vége, túl szűk volt a csatornája. Ne izgulj, nem fáj nekik, csak az a rossz, h. lefogják a kis fejét, kb. 2-3 percig sír utána... Remélem hamar rendbe jön!
2010. szept. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az enyémnek is ilyen volt ennyi idősen. Cseppet irt ki a doki és a szemzugot kellett maszirozni (én nem tettem). Pár nap alatt elmúlt neki.
2010. szept. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Pont ennyi idősen volt KÖTŐHÁRTYÁS a kislányom. Gondolj erre is, mielőtt házi praktikákhoz folyamodsz. Ha esetleg ez lenne a baj, jobb, ha minél előbb kap megfelelő szemcseppet!
2010. szept. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!