Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 21 hónapos lányom van, mit...

21 hónapos lányom van, mit tehetnék ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
4-5 hónapja (szerintem így utólag sajnos az elszúrt nevelésből adódóan) ha meglát egy kaját, ami nem olyan, ahogy azt ő elképzelte, akkor nekiáll hisztizni, dobálni magát. Hogy tudnám rávenni arra, hogy legalább kóstolja meg az ételt, amit elé rakok?
2010. szept. 22. 14:06
 1/4 anonim ***** válasza:

szia, nagyon egyszerű, nem kell vele törődni. változatosan főzz, valamit meg fog enni, ha éhes lesz. köztesnek ne adj mást mint gyümölcsöt, natúr joghrutot, inni vizet, nehogy az édessel eltömje magát. ha éhes, enni fog. ne kiabálj vele, ne fenyegesd, csak rakd elé a kaját, ha nem kell, mondd meg neki, egyél valamit kis szívem, mert estig nincs más, csak legfeljebb alma. majd enni fog, meglátod. a hisztivel ne törődj. mondd neki, hagyja abba, ha nem hagyja abba, akkor meg mondd, hogy úgy látom nem vagy éhes, akkor kiveszlek a székedből. aztán ha mégis enni akar, hagyd, hadd egyen. ha meg nem, úgyis jó. nem fog éhenhalni, mégegyszer mondom. arra figyelj, hogy a folyadékbevitel meglegyen (de ne cukros!)

szintén 21 hónapos kislny anyukája

2010. szept. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egyet értek az első tanácsadóval!

Én azt csinálnám, hogy ugyanazt adnám a gyereknek, mint magamnak. Gondolom már azt eszi, amit ti! Így szedsz magadnak és neki is. Persze azért olyat kell készíteni, amit megeszik. Tálalod, s el kezdesz enni. Mondod, hogy nagyon finom, mi van benne.

Tudatosítsd, hogy most van az étkezés, legközelebb pl vacsora lesz. Ha éhes a gyerek, meg fogja enni. Lehet, hogy 1-2 étkezéskor nem is eszik, de rájön, hogy nincsen más, még ha hisztizik is!

2010. szept. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

én figyelem megvonással nevelem,ha ordit nem figyelek rá,levegőnek nézem:)

a kajával meg ugy szoktam,hogy elmondom neki szépen hogy ha nem eszi meg akkor nem megyünk a játszótérre és ha hisztizik megint csak nem figyelek oda,ugy teszek mintha mi sem történt volna:)

2010. szept. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ilyen nálunk is van, mondjuk nem ennyire. Van hogy azt a kaját sem hajlandó megkóstolni amit szeret. Ilyenkor a kanalat odanyomom a szája széléhez, ő lenyalja és meg eszi után az egészet. De persze ez nem mindig jön be.
2010. szept. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!