Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tehetnék ebben a helyzetben?

Mit tehetnék ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Anyuék elváltak,apuval nem tartom a kapcsolatot,anyuhoz havonta egyszer hazamegyek.(Mamáméknál lakom) Na szóval apukám utalja a gyerektartást,amiből én kb. annyit kapok,hogy anyukám megveszi a bérletemet.(Tehát nem fizet a mamáméknak rezsit se,hanem megtartja a pénzt,nem vesz nekem ruhát,a fogkrémért is könyörögnöm kell neki)A testvérem ott lakik vele,neki semmiben nem kell nélkülöznie. Ha mondanám neki,hogy kérem a gyerektartás rám eső részét,szerintem kb felpofozna,meg ilyet nem is szívesen kérnék tőle. Csak azért mégis rossz érzés,hogy se új ruha,se mozi se semmi...Mit tehetnék? Bocsi,hogy ilyen össze-vissza lett,csak gyorsan írtam

16/L


2011. febr. 17. 15:32
 1/5 anonim ***** válasza:

A nagyszüleidnek kéne ezt megbeszélni anyuddal, hiszen gyakorlatilag ők tartanak el.

Esetleg apáddal egyeztethetnének, hogy mivel náluk laksz, így nekik utaljon. (Bár gondolom ennek van jogi oldala is, ezért jobb lenne ezt békésen megbeszélni.)

2011. febr. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Nagyszüleim anno megbeszélték anyuval,hogy nem kell fizetnie nekik,mert ők tudnak engem vállalni.

Tehát nekem az a problémám,hogy ruhát,sampont,tusfürdőt,borotvát meg egyéb dolgokat nem kapok meg vagy max hosszas könyörgés után,vagy esetleg karácsonyra,húsvétra stb..

Igen,meg azért én sem nagyon szeretnék pattogni anyunak,de nem érzem igazságosnak hogy az "én részemet" is elköltik/felélik.

2011. febr. 17. 15:41
 3/5 anonim ***** válasza:

"ruhát,sampont,tusfürdőt,borotvát meg egyéb dolgoka"


A mamádék ezeket azért nem veszik meg, mert nincs rá pénzük, vagy ezeket ők feleslegesnek tartják?

Mert ha az anyagiakon múlik, akkor csak változtatni kéne ezen a felálláson.


Anyuddal egyáltalán nem lehet erről beszélni?

Egyébként megértelek , és szerintem is teljesen igazságtalan veled és a nagyszüleiddel szemben ez a helyzet. (Első voltam)

2011. febr. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

tusfürdőt ők veszik,meg ha tőlük kapok pénzt karácsonyra szülinapra vagy valami alkalomra,akkor azon tudok magamnak ruhát meg ilyen dolgokat venni. Egyébként,az internetemet is ők fizetik.

Nekem meg kellemetlen,hogy így is a mamámék tartanak el,és akkor még plusz kéréseim legyenek. De pénz lenne rá,átlagosan élünk.(mmint a mamáméknál)

Anyunak próbáltam felhozni,de mindig csak azt a választ kapom,hogy "ha tudnék,vennék neked" "ebben a hónapban azt is meg azt is ki kell fizetni.."

A nagyszüleim viszont anyut támogatják,tehát ők ez miatt nem szólnának neki..

2011. febr. 17. 15:55
 5/5 anonim ***** válasza:
.A szüleidnek KÖTELESÉGÜK lenne eltartani!!!!Vagyis:ruha,kaja,és egyéb szükséges cuccok!Nem is tudom itt talán szólni kéne valakinek...
2011. febr. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!