Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig normális ez?

Meddig normális ez?

Figyelt kérdés

Babám 8 hónapos. Egy héttel ezelőtt kezdődött egy étvágytalan periódus. Ekkor a fogára fogtam. Ami jó is volt mert valóban kijött neki a két metsző. Egyébként jön meg 2 neki.


Viszont sajnos hétfőn elkezdett menni a hasa és 2x hányt is. :( Voltunk gyerekorvosnal. Tascetant meg normolite port kap. Figyelek hogy eleget igyon, de enni nem akar. 100 mili tápszert eszik pepbol még ennél is kevesebbet akar. :(


Mindig is jó étvágyu baba volt. Most a felét se eszi meg annak amiket egyébként evett. :( 180-210 miliket evett meg 190-200 gramm fozeleket és egyéb pépet.


Eléggé aggodom, mikor lesz újra a régi az étvágya?



2022. aug. 4. 19:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól lesz a pocija enni fog!

Nem kell ezen aggódni.

Általában pár napon belül elkezdenek enni.

Inni igyon és csak ennyi a lényeg!

2022. aug. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát az étvágytalanság lassan egy hete tart, igaz kezdetben csak valamivel evett kevesebbet mint szokott. :( Olyan durván csak hétfő óta tart ez
2022. aug. 4. 19:49
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Hányás-hasmenés után bőven normális még, ha nem jött vissza az étvágya. Érthető, hogy 1 hete nem eszik és aggódsz de ez bőven belefér. Egyik gyerenél nálunk is volt majdnem 2 hét ilyen. Fog-betegség-fog volt a sorrend, a betegség torokgyulladás volt és nem volt ideje sem az étvágyát visszanyerni az események között.


Az a lényeg igyon eleget pláne itt a nagy melegben.

2022. aug. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Normális, ha még nincs étvágya. Nem baj, ha nem eszik, kapjon vizet és tápszert. (Egyébként ilyen idősen még az is normális, ha 90-100%-ban anyatejes/tápszeres egy baba.)
2022. aug. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy tápszerbol is kevesebbet eszik sokkal. :( A puret nem is erőltetem jelenleg. Inkább amiatt aggódom hogy tápszerbol is kevesebb fogy
2022. aug. 4. 23:06
 6/6 anonim ***** válasza:

A kis szervezete épp a betegséggel küzd, nem az emésztésre kell ilyenkor "pazarolnia" az energiát, ezért sem kívánja az ételt. Ki van ez találva. Persze figyelni kell rá nagyon, az elegendő folyadékra főleg!! Csak nyugi ;)

Én is szétparáztam magam ilyenkor, könnyű mondani, hogy ne idegeskedj.

2022. aug. 5. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!