Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Problémás lehet-e a gyermek? ...

Problémás lehet-e a gyermek? Meddig normális egy kisgyereknél a meztelenkedés, magamutogatás?

Figyelt kérdés

Egy kicsit bonyolultabb kérdést szeretnék feltenni! Komoly válaszokat szeretnék, ha lehet! Interneten nem találtam semmi érdemlegeset ezzel kapcsolatban!

A helyzet a következő: Férjemnek előző házasságából van egy lánya, nekünk közösen idén született egy kisfiú. A kislány 9 és fél éves, kissé visszamaradott, olyan 2 évvel, (ezt az apja is belátja, de a kislány anyjához hasonlítja, hogy az édesanyja is ilyen volt fiatal korában) ami véleményem szerint mentális eredetű lehet, a férjem húga (3 gyerekes anyuka) szerint is. A gyereknek furcsa megnyilvánulásai vannak, zavaros a beszéde, nem valami jó az iskolában, figyelemzavaros nagyon, össze-vissza alkot mondatokat, nehézkes az olvasás, a matematika (most lesz 3.-os), nem képes megjegyezni dolgokat, aznap történteket, sőt 5-10 perccel azelőtt elmondott dolgokat sem, nagyon ügyetlen, csetlik-botlik, nem tud elesni, az édesanyja pedig már engedett fiút is ott aludni náluk, aki a "szerelme" a kislánynak. Van saját telefonja már vagy 2-3 éve, TikTok videókat is csinál, telefon kezelését viszont érti, viszont amennyire érett ilyen téren, olyannyira elmaradott is, egy kismackóval járkál, és ha véletlenül elszórja, mindenkinek keresni kell! Körülbelül egy fél éve kezdett testileg érettebb lenni, a nuni és a cici változik, ahogy rendjén van, kicsit úgy gondolom előbb is mint kellene, de persze ez genetika, mégis az értelmi szint nincs párhuzamban a testi fejlődésével. Amikor ez elkezdődött nála, boldogan újságolta (nekem is), hogy nézzem meg ahogy szőrösebb a nunija! (Nem találkozunk olyan gyakran). Most pedig nálunk tölti a hetet, az anyja itt hagyta, elment nyaralni 10 napra! (Nem igazán érzem úgy, hogy rendesen neveli a gyereket) Ami nekem pedig furcsa, hogy kezd megváltozni a kis teste, aztán fürdés után pucéran széttárt lábakkal, ruha és bugyi nélkül fekszik az ágyon, kérni kell, hogy felöltözzön, valamint pár hónapja a felhúzott lábakkal, a szőrös/pihes nunit ujjakkal széttárva mutogatta az apjának és nekem! Egy csepp szégyenlőség nélkül! A konyha közepén leöltözik, nincs semmi gátlás benne, az apjának ez normális. Én úgy érzem, mintha nem alakult volna ki benne egészséges gátlásosság vagy én fújom fel talán ezt a dolgot és ez normális? Én a saját gyerekkoromra emlékezve, nem voltam ilyen, a 12 évvel fiatalabb öcsém sem már ennyi idősen! Nekem viszont úgy tűnik, az óvodás-kor szintjén van a gyerek emiatt a túlzásba vitt óvás, fürdetés, kaki ellenőrzés miatt vagy akár lehet valami genetikai vagy pszichés rendellenesség is? Tudom, minden gyerek más, de én enélkül is felvetettem a férjemnek, hogy egy szakember véleménye lehet kellene, hogy a kislány megfelelően fejlődik-e értelmileg. Óvodás korában egyensúly zavarokkal küzdött, küldték tovább, de az anyuka nem vitte szakemberhez, valamint logopédushoz is jár még mindig, sikertelenül, a szeme pedig egyre rosszabb, erősebb szemüvegeket írnak fel neki. Csak szeretném tudni, hogy ez "normális", kicsit gyengébb a gyerek vagy segítséget igényel-e, hogy később ne legyen gond?

Ki mit gondol erről?



2021. júl. 11. 15:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
14%
Lehet szabad szellemben nevelik. De azért kicsit beszelgess el vele.
2021. júl. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
68%

Nem létetik egészséges gátlásosság.


Minden nevelés, nevelkedés kérdése.


Suliban jelen van az apja? Ott mit mondanak?

2021. júl. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
91%

Jó volna, ha látná szakember...

Mielőbb!

2021. júl. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet tudni, a gyereknek tényleg valami problémája van, vagy csak félrenevelték/nem nevelték és ilyen példát lát az anyjától.


De mivel a párod az apja, neki kellene valamit tennie, elsö sorban elbeszélgetni a gyerekkel, hogy nálatok mások a viselkedési normák, ezért legyen szives azoka tartani. (ugyanis nem létezik egészséges gátlásosság, ez kizárólag nevelés kérdése.)

Az egyebek miatt meg vigye le orvoshoz/pszichológushoz kivizsgáltatni, mert ez is lehet orvosi téma is, de lelki problémák is állhatnak mögötte.

2021. júl. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Próbáltam erről beszélni már a férjemmel, de nem sok sikerrel, normálisnak tart mindent, hogy majd behozza a lemaradást a kislány. Mégis érzem, hogy frusztrálja, mindig idegesebb, ha a gyerek nálunk van. 2-3 éves volt a gyerek, mikor elváltak, próbálták tartani meg mai napig is a kapcsolatot a gyerek miatt, láthatáson kívül is sokszor van a gyerek az apjánál. Iskolába maximum elvitte, mivel ugye még most csak 2.-os volt, a járvány miatt is tiltott volt a bejárás, csak az anyuka rendezte. De sajnos, volt olyan tanár, aki szóvá tette, hogy a gyerek nem olvas rendesen 2. osztályra, amit az anyuka de még a férjem is felháborodva vett, mivel nem gyakorolt vele az anyuka elvileg, én is próbáltam, apuka, nagymama, de ha gondol egyet, nincs kedve, nem csinálja. Véleményem szerint pedig a tanárnak volt igaza. Az édesanyja most éli lánykorát, bulizik, eljár, a gyereket inkább nem viszi ha elmegy 2-3 napokra, most meg 10 nap külföld. Nem is igazán keresi őt. A férjemnek szabadságot, táppénzt kell kivenni már, hogy tudja rendezni. A gyerek későn kezdett beszélni is, ami még nem alapozza meg azt, hogy baja lenne, de elég sok minden van már, amit én úgy gondolom kivizsgálást kívánna. De ugye én nem szólhatok bele ebbe, nem is voltam biztos a dolgomban, emiatt írtam már ide, ki mit gondol. Szellemi fogyatékosnak nem tűnik, vagy csak esetleg kis mértékben, ami érdekli, azt tudja csinálni. De észrevettük, hogy lesüti a szemét, félrenéz ha fotózunk, ha nem körülötte forognak a dolgok, akkor a földet nézi, de úgy, hogy az ember megsajnálja. Néha olyan, mintha ezt ki is használná, néha a nézése is gonosznak tűnik. Rossz ezt így leírni. Kisebb unokatestvérének (6 éves) tavaly nyáron a fejét ledugta a víz alá, hogy játszanak fulladásost, idén már szemtanúja is voltam annak, hogy rángatja a hintát alóla, szóltam neki, miután újra megint csak csinálta. Nagyobbakkal nem kezd, de a kisebbeket mintha bántaná, a kisfiammal (4 hónapos) nem is akarom magukra hagyni. Legutóbb amikor fürdettem, még a kádban pancsolt a kicsi, mire megkérdezte tőlem a kislány, hozza-e rá a pelenkát, mikor még fürdik és vizes is. A kiskád pedig bent maradt estéről a szobában, reggel akartam kivinni, meg víz volt benne, nem akartam csörögni este, mikor a kicsi elaludt, majd megkérdezte tőlem, fürdetni akarom-e? Nem is értettem, miért. Mintha elfelejtette volna a tegnap estét. És ez már kétszer előfordult. Nem mertem erről beszélni senkinek, sajnálom a kislányt, de nem akarom megbántani a férjem, hogy úgy érzem valami nincs rendben a lányával.
2021. júl. 11. 16:26
 6/18 anonim ***** válasza:
93%
Kicsit problémás a kislany
2021. júl. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
80%
Ez inkább ilyen nevelés hiánynak tűnik. Alapvetően nem így születünk, hogy zavarna a pucérkodás. Erre is tanítanak minket. Hogy a fürdőből torolkozoben menjünk át a szobankba, ahol oltozzunk fel. Pl. Gondolom anyuka nem fektetett ebbe túl sok energiát, mert meg “pici”. Csak közben megnőtt.
2021. júl. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki elhanyagolja és a szőnyeg alá söpri, az anyja is, apja is, pedig nem fog magától elmúlni.
2021. júl. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
10%
Az én lanyom is hasonló korú ő is imád pucerkodni a családba de mi így is neveltuk az nem gond szerintem.
2021. júl. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
72%

Unokahugom is ilyen volt, egyik napról a másikra elmúlt.


A gyerek mentális állapotát, gyerekkel való törődésének mennyiségét, minőségét ez alapján megítélni nem tudom.


Menjen el anyuka nyugodtan 10 napra, élje 2. lánykorát, pihenje ki magát, sokkal többet nyer vele a gyerek, mitha kitenne az ajtórabegy szuperanya feliratot és közben otthon tablettezne sorozatbámulás közben.

2021. júl. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!