Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, ha csak mellen tudom...

Baj, ha csak mellen tudom elaltatni a babám?

Figyelt kérdés
2 hónapos, mindig cicin alszik el. Semmi egyéb praktika nem jön be egyszerűen. Kialakulhat ebből rossz szokás?
2022. aug. 5. 22:45
 1/7 anonim ***** válasza:
81%

Milyen rossz szokas ? A szoptatott babak 99,9 %-a igy alszik el. Pont ez benne a plane, ez a jo.


3 evog szoptattam, sejtheted akkor mar nem igy aludt el...

2022. aug. 5. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%
Ez egyedül neked kellemetlen, ha más nem tudja elaltatni. De nem feltétlenül lesz így: az én fiamat én kizárólag cicin altatom, viszont a férjemnek elaludt letéve, simogatva, anyukámnak kézben stb. Nekem nem, nálam kéri a cicit. A baba meg le fog szokni róla, ahogy a ciciről is leszokik előbb-utóbb.
2022. aug. 5. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%
Nem baj, ahogy nő, majd kinövi ezt az igènyét is. (Altalaban azèrt nem hamar)
2022. aug. 5. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Amíg kizárólag szoptatok, addig valószínű úgysem igen fogom másra hagyni huzamosabb időre. Márcsak azért sem, mert egyelőre ha csak egy etetés kimarad is legjobb barátom a kórházi mellszívó. Különben iszonyat csomósodnak a melleim.

Egyébként most hogy így mondjátok a férjemnek és anyukámnak is sikerült néhányszor eldajkálniuk, de nekem sosem. Már volt is bennem olyan gondolat, hogy velem valami bibi van, hogy nekem csak úgy megy, ha mellre teszem.

Egyébként engem nem zavarna, anyósomtól kapom meg állandóan, hogy elkényeztetem, sosem tanul meg magától elaludni, ha mindig a cici kell hozzá és átaludni egy éjszakát sem, ha éjszaka is etetem... Nyilván valahol tudom, hogy ez hülyeség, de annyiszor mondogatja, hogy már elbizonytalanodom.

2022. aug. 6. 04:05
 5/7 anonim ***** válasza:
51%
Anyòsodnak nyomj egy cumit a szajàba, hogy hallgasson màr. Butasàgot beszèl.
2022. aug. 6. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
66%
A legjobb amit mondhatsz, hogy mama köszönöm, tudom, hogy segíteni akarsz, de te már felnevelted a sajátod, most te is had neveld, ahogy te látod jónak. A hozzátáplálást sem kell 3 hónaposan elkezdeni, mert az anyós úgy csinálta. Örülj neki, hogy cicin elalszik, az én fiam 6 hónaposan már nem volt hajlandó. Az egyedül elalvást nem lehet megtanulni, arra meg kell, hogy érjen az idegrendszerük. Ezért minden alvás tréning csak azt tanítja meg, hogy anya nem segít, egyfajta beletörődés. Csináld úgy, ahogy az ösztönöd diktálja!
2022. aug. 6. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha ez megnyugtat, az én fiam még félévesen is 2 óránként ébredt éjjel (együtt aludtunk, percek alatt visszaaltattam cicin és kipihent voltam így is). 8-9 hósan elkezdte átaludni az éjszakákat, nem mindig, de egyre gyakrabban. Most lesz 1 éves, jön két foga is és nyűgös, sokat ébred, de előtte már hetekig sorra aludta át az éjszakákat. Pedig én minden alkalommal cicin altattam, egyszer-kétszer altatta más ringatva.


Egyébként ha otthon is vagy, kényelmes, ha nem te vagy 24/7-ben az ügyeletes. Oké, ha szoptatni kell, szoptatni kell, de ha véletlen nem aludt el a cicin, akkor altathatja más, ez nagy könnyebbség.

2022. aug. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!