Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kell egy kisfiút...

Hogyan kell egy kisfiút pelenkázni (krémezni)?

Figyelt kérdés

Első babánk fog születni, arra lennék kíváncsi, hogy hogyan kell a popsiját bekenni a krémmel? Tudom, hogy buta kérdés, néztem videót is, de nem mutatja.

Egészen a végbélnyílást és környékét, illetve a farpofákat?

A heréje alatt kell-e kenni? Azt tudom, hogy a kukacára nem szabad.


Sudocreme-t illetve a patikai krémet fogom használni ha beválik.

Nagyon gáz a kérdés tudom.


2022. aug. 7. 06:30
 1/9 A kérdező kommentje:
Még illetve annyi, hogy fürdetni hogyan kell? Mármint a nemi szervét lemosni simán és ennyi? Azt olvastam, hogy sokáig nem szabad a figymához nyúlni.
2022. aug. 7. 06:40
 2/9 anonim ***** válasza:
79%

Simán lemosod és kész, nem kell húzogatni.

Az egész farpofát nem kell. Végbélnyilás és környéke, picit a herék alatt es a két combtő. Vékonyan, nem kell agyonkrémezni.

2022. aug. 7. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
56%
Y vonalban kell krémezni.
2022. aug. 7. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%
Csak akkor kell krémezni, ha ki van pirosodva és azon a területen. Tehát ha jobban ki van a popoja pirosodva ott is kend be, de általában csak a végbélnyílás szokott piros lenni. Megelőzésre nem kell. Fürdetés közben pedig csak meg kell mosni, húzogatni nem szabad. Krémben pedig javaslom, hogy válts ha egy nem válik be, pl. nálunk a sudocrem semmit nem ért, valaki meg esküszik rá.
2022. aug. 7. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
60%
fiTYma...
2022. aug. 7. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
72%

Sehogy. Krémezni akár fiú, akár lány, akkor kell, ha gyulladt, piros.

Megelőzni a pirosodást úgy lehet, ha illatmentes, balzsammentes pelenkát használsz, illatmentes törlőt, gyakran cserélsz, időnként szellőzteted. A mosható pelenka is jó alternatíva, jobban szellőzik.

A sudocream hámosít, egyébként se szabadna folyamatosan használni.

2022. aug. 7. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Csak akkor krémezek, ha piros a bőre pl fogzás idején. Sudocremet csak akkor használok, ha pöttyösödik is, de újabban a bepanthen baby jobban bevált, mint a sudocrem.
2022. aug. 7. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

[link]


Van videó fürdetésről, pelenkázásról, öltöztetésről is. Nekünk ezt a csatornát ajánlották a gyermekágyon, mert nem lehettünk ott a fürdetéseknél a covid miatt.

Egyébként egy gyermekágyas szülésfelkészítőn is téma, nekünk ott is megmutatták, lehetett gyakorolni is.

2022. aug. 7. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én kitapasztaltam, hol pirosodik (combtő, kuki alatt). Kaki után kenem megelőzésképp. Eleinte kentem mindig, az első pár hónapban.
2022. aug. 8. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!