Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mik az éretlen idegrendszer...

Mik az éretlen idegrendszer tünetei 1 éves korig?

Figyelt kérdés
2022. aug. 9. 21:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezt egy fejlödes neurologus tudja igazan jol leirni. Ha barmi aggaszt jobb szak emberhez fordulni.. addig pörgettem magam az autizmus teman es annyi tünetet olvastam az interneten, hogy teljes mertekben meg voltam gyözödve rola, hogy a lanyom autista. El vittem szak emberhez es minden oke vele.

Ezt csak azert irtam le mert ilyen forumokon sok teves informaciot kaphatsz

2022. aug. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Éretlen idegrendszer = nem éri el az életkorának megfelelő mérföldköveket a normális idoben.

Ha az autizmusra vagy kíváncsi, annak a legkorábbi, tanulmánnyal alátámasztott első jelei lehetnek 9 hónaposan: nem utanoz arckifejezeseket, gesztusokat, nincs 3 pontos tekintetvaltas.

2022. aug. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

"nem éri el az életkorának megfelelő mérföldköveket a normális idoben"


Pontosan. És a "normális" idő nem egyezik a köz által normálisnak tartott idővel. Sokkal tágabb határok között vizsgálják a mozgásfejlődési, a beszédfejlődési és a szociális mérföldköveket.

2022. aug. 10. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
60%
Ezt képzett szakembertől kérdezd, ne unatkozó netes nőciktől. És te csak ne diagnosztizálj semmit laikusként
2022. aug. 10. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ezt leginkább szakemberek tudják megmondani. Szerintem 1 éves kor alatt nehéz megállapítani bármit is. Nagyon tág spektrumon mozoghatnak a tünetek és súlyosságuk, nem érdemes neten ezeket böngészni, szakemberhez kell fordulni.
2022. aug. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
Inkább szakemberez fordulj. Mindenki másképpen fejlődik.Ezeket a korhoz méret, paramétereket nem mindenki egyszerre élimeg. Vannak lassabban érő tipusok akik ugyan olyan értékes emberek,emberkék, mint mindenki.
2022. aug. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!