Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire kéne szófogadónak,...

Mennyire kéne szófogadónak, értelmesnek lennie egy 16 hónapos gyerkőcnek? Mennyire kéne megérteni az utasításokat?

Figyelt kérdés
15-16 hónaposan a különböző utasításokat, nevelési célzatú "parancsokat", tiltást? Mintha az én fiam ezeket nem értené vagy csak elengedi a füle mellett? Próbálom következetesen, kicsit szigorúbban nevelni, már amennyire ebben a korban lehet, de igyekszem nem fölöslegesen rászólni mindenért. Mégis, mintha a füle botját se mozdítaná, amikor azt mondom, hogy "nem szabad, ne nyúlj hozzá" és hasonlók! Szörnyű, mintha meg se hallaná vagy nem értené, pedig szerintem nagyon is mert néha huncut.
2010. szept. 23. 15:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Simán csak nem fogad szót :)
2010. szept. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Csak csatlakozni tudok az előttem válaszolóhoz.Az én fiam is 15 hónapos,mindent megért,csak nem mindent hajlandó megcsinálni.Ami pedig a "nem szabadokat" illeti:ez egy ilyen időszak,minket tesznek próbára (életkori sajátosság);feszegetik,próbálgatják és ezáltal ismerik meg a határokat.Türelem és következetesség.Kitartást!Jó gyereknevelést! :)
2010. szept. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha nem azt teszi,nem jelenti,hogy nem érti meg-az én lányom 19 hós,de ugyanez a korszaka van
2010. szept. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!