Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A baba mozgása ilyen gyorsan...

A baba mozgása ilyen gyorsan fejlődik?

Figyelt kérdés

2 hónapos és 2 hetes a kisfiam.

Alig volt 1 hónapos és már emelgette a fejét.

Most ha ölbe veszem énfelém akkor néha úgy hátra löki magát.

Ha hasra fektetem nem tud nyugodtan feküdni, folyton repülőzik :)

Alig volt 1 és fél hónapos amikor elkezdett gügyögni, mostanára már nevet, benem áll a kis szája.


Főleg azt szereti, ha megszagolom a lábat és azt mondom hogy jajj de büdös, ő elkezd hangosan visítani és nevetni :D


Egy nem ide tartozó, de leírom. Már olyan nagy a nyál termelődés és folyton a kis kezeit ragcsalja. Lehet hogy lassan beindul a fogzás?


A ti babócátok is ilyen gyorsan fejlődött?

Vagy ezek gondnak számítanak?



2022. aug. 12. 11:33
 1/6 A kérdező kommentje:
Az kimarad, hogy magától oldalra és hasra fordul( ettől félek is éjjel, nehogy levegőnélkül maradjon, ha véletlenül megfordul )
2022. aug. 12. 11:37
 2/6 anonim ***** válasza:
71%

Így kell fejlődnie, nézd meg a kiskönyvében a csekklistát mikor miket kellene tudnia. A teljes fordulás még korai, de hasról hátra könnyebb, arra gyorsan rájönnek. Tud segíteni kézzel-lábbal és a feje is húzza. Az oldal-has váltás szintén könnyebb mozdulat, először arra jönnek rá, hogy ők oldalról hasra tudják "tenni" magukat. Majd fordítva.

Szóval igen, összességében teljesen normális. Az én kislányom 1-2 héttel később csinál mindig mindent mint ahogy a nagykönyv szerint kéne, de ez is normális.

2022. aug. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
87%
Mondjuk, ha repülőzik, az tudtommal annyira nem jó jel, és a nagyon korai fej emelgetés is feszességre utalHAT, ezt majd figyelgessétek, de amiket írtál szerintem teljesen benne van abban, ami normális.
2022. aug. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Neki megy hastól hátra is, és fordítva.

Igen láttam, hogy miket kell csináljon és hány hetesen.

A cumit szokta kivenni, és mielőtt ki esne a szájából oda tartja az öklét és vissza nyomja a szájába. Ez tök aranyos.

2022. aug. 12. 11:55
 5/6 anonim ***** válasza:
71%

Ugyanezeket csinálja a fiam is, a fordulás kivételével.

Dől belőle a nyál hetek óta, de aktívan nem fogzik még.

De ha repülőzik a babád, az nem jó. Mi pont most voltunk korai fejlesztőben egy felmérésen (semmi baja, csak kíváncsi voltam, minden rendben van-e vele), és ott mondta a hölgy, hogy mem jó a repülőzés. le kellene tennie a kezét, azon belül is könyöktámasznak kellene lennie.

2022. aug. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Mondta a háziorvos is, hogy jó ha hasára fektetem, én mindig leteszem a kezét. Persze van amikor tök rendesen fekszik hason is, van amikor el is alszik úgy, de az estétől félek mindig.
2022. aug. 12. 14:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!