Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyermeketeknél hogyan indult...

Gyermeketeknél hogyan indult be a kúszás?

Figyelt kérdés

Kisfiam épp 8 hónapos.

Jó egy hónapja kúszik, előtte hason pörgött.

Egyelőre azonban a kúszásnak semmi jelét nem látom.

A fenekét szokta kinyomogatni magasra néha, de eldől belőle oldalra, illetve a tenyerein támaszkodva nagyon magasra tudja magát felnyújtani, nyújtott kézzel. De a “kutyázással” nem próbálkozik még.


Nálatok ezek a fázisok hogyan alakultak? Mennyi idő után kezdett a kúszás után mászni? Milyen idős korában?



2022. aug. 14. 19:23
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Hu, a kérdésben a kérdés harmadik mondatában sikerült egy csúnya leírást tennem: a mászás érdekel, bocsánat érte!

Szóval a kúszás után a mászás beindulása!


Köszönöm annak aki válaszol!

2022. aug. 14. 19:25
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Kuszni 5 hónaposan kezdett, mászni 8,5 hónapisan, nagyon sokat hintázott előre hátra, végül megindult.
2022. aug. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Ezt a hintàzást a kúszás után kb mikor kezdte csinálni, emlékszel rá?
2022. aug. 14. 19:30
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ő ő szerintem csinálta vagy 1 hónapig, szóval 2 hónappal utána a kúszás után.
2022. aug. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

4 hónaposan kezdett kúszni és 6,5 hónaposan mászni, szóval bő 2,5 hónap telt el a kettő között.

Ha most kezdte a kúszást, akkor legyél türelmes, kis idő még a mászás.

2022. aug. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ezt a Pedagógiai Szakszolgálat várótermében fotóztam nem régen, ez alapján nincs elmaradva a babád...


[link]

2022. aug. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Az én fiam 7 hónapos, még nem mászik, de hátha hasznos a válaszom így is. Pont egy hónapja, 6 hónaposan kezdett négykézlábra állni és hintázni. Ez most ia tart, nem indult előre, tehát egy hónapja hintázik, tippem szerint még pár hétig ez eltarthat. Ezt egyébként a kúszás előtt kezdte csinálni 😅 tehát szabályosan kúszni olyan két hete tud (6,5 hónaposan). Előtte körbe kúszott és tolatott 5 hónapos korától.
2022. aug. 15. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Az én lányom sem mászik még, kb másfél hónapja kúszik. Ő majdnem onnantól kezdve "kutyázik" is. Babagyógytornász szerint nincs lemaradva, 10 hónapos koráig még ráér mászni. Egyébként 6-8 hónapos kor között kell megjelennie a kúszásnak, szóval teljesen rendben vagytok.
2022. aug. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Azt kihagytam, hogy ő is épp 8 hónapos :) #10 voltam.
2022. aug. 15. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

És ő oldalra kiül?

Mert engem legjobban az zavar, hogy nem ül még.

Ha az oldalán fekszik, onnan próbálja magát “felültetni”, de nem megy neki még.

Eddig egyébként rendben ment a mozgásfejlődése.

Napra pontosan 4 illetve 5 honaposan fordult hasról hátra illetve hátról hasra, utána pár hét múlva kezdett hason pörögni, végül hét hónapos kora előtt pár nappal kúszni, ami folyamatosan gyorsult nála, és indult el egyre hosszabb távokra.

2022. aug. 15. 09:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!