Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg kell a baba lábára...

Tényleg kell a baba lábára benti cipő?

Figyelt kérdés
Kislányom jövő héten lesz 10 hónapos. Már feláll és bútorok mellett kapaszkodva megy. Tegnap jött a védőnő és mondta, hogy szerezzek be neki cipőt a járástanuláshoz, kifejezetten beltérre. Én mindenhol az hallottam és olvastam, hogy jobb, ha mezítláb tanulja meg a járást. Mi az igazság?
2022. aug. 15. 13:47
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
Nekem mindenki azt mondta (orvos, védőnő, gyógytornász, dévényes), hogy a legjobb mezítláb hagyni, jó időben kint is.
2022. aug. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%
Mezítláb volt mindig mikor lehetett, vagy csúszásgátlós zokniban. Erősödnie kell a bokaszalagoknak, labboltozatnak. Csak akkor kell cipő, ha ortopédus kifejezetten javasolja.
2022. aug. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%
A benti ingerszegémy talajon kell a cipő, aminek a kwrge megfelelő kialakítású. Kint, az udvaron, ahol találkozik különböző felületekkel, anyagokkal, kevésbé fontos. Elég egy mamusz jellegű cipőcske, hogy tudjakan dolgozni az izmai.
2022. aug. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Mezítlábas a fiam, szerintem szépen tanult meg járni, de ugyanilyen szépen tanult meg járni az a gyerek is akinek az anyukája adott rá benti cipőt.


Én egyre inkább hiszek abban, hogy nem egy út járható, mindenki csinálja úgy ahogy akarja, valószínűleg az a gyerek túléli a gyerekkorát, bármiféle hosszútávú következmény nélkül. Két ismerős is hónapokig járatta a hónapos babáját, és ugyanolyan jól fejlődik mindkettő ahogy az enyém.

2022. aug. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
61%
Benti sik talajra valoban javasolt, kinti egyenetlen talajon meg jot is tesz, ha mezitlabazik.
2022. aug. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
65%

Nekem a Dévényes azt mondta, hogy a "mezítláb egészségesebb" csak kint igaz, fűben, homokban pl. Bentre ő is szandált javasolt, ami tartja a bokát.


Ettől függetlenül nem nagyon viselték el bent a szandit, leginkább csúszásgátlós zokniban voltak...

2022. aug. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
42%
Mezítláb tökéletes. Sajnos a védőnők hiába járnak továbbképzésre állandóan, nem a who ajánlásait adják tovább, hanem a 60 évvel ezelőtt aktuális bevett szokásokat.
2022. aug. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
91%
A sík padló semmilyen ingert nem ad a talp felé, így ott ajánlott az olyan cipő, ami tartja a bokát. Viszont legyen kint minél többet mezítláb vagy bentre vegyetek ortopédiai szőnyeget és azon mezítlábazzon. Nekünk a gyógytornász, akit kérdeztem javasolta még a masszázs labdával "talpbizergálást", "talpmasszázst" is mindennap.
2022. aug. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
52%

En nem olvastam erre utaló tudományoka, figyeltem a kicsi jeleit, igenyeit. de mézetlábas babám volt végig, gyorsan,ügyesen eltanult járni, szaladni

bent jarolapon, laminálton.

2022. aug. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!