Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon ramijesztett a vedono,...

Nagyon ramijesztett a vedono, ez tenyleg baj a babamnal?

Figyelt kérdés
8 honapos es ha mondom neki valamire ami nala van h kerem halvany goze nincs rola mit akarok. Latszik is rajta h nem erti. Vedono szerint mar tudnia kene :((( azt mondta ha 1 honap mulva se tudja akkor szolni fog a gyerekorvosnak h gond van :(((((

2020. márc. 12. 14:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez elég kevés információ. Ha pl játszik és szólsz neki közben, lehet hogy nem vette észre, hogy szóltál. Vagy rád is néz közben?

Azt is tudni kellene, hogy amúgy játszol-e vele. Beszélsz-e hozzá eleget.

2020. márc. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém sem tud ilyesmit....éppen hogy kezdi a "vau vau vau-t" gagyogni a kutyára. De nem mutogat, nem tudja,hogy én mit kérek tőle szetintem. És teljesen normál babának látom. Tőlünk ilyet nem kért számon senki. A kúszás/mászást kérdezgetik,de mivel 3 hónapos kora óta járunk tornára és ígyis lassan jönnek neki ezek a mozgások,hagynak minket. Meg csodálkoznak,hogy 8,5 hónapos és nincs még fog :) szerintem nincs gond,ne aggódj :)
2020. márc. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
68%

Ezek a védőnők full idegesítők.

Ha eddig nem tanítottad, persze hogy nem tudja, amúgy is minden baba más ritmusban fejlődik.

2020. márc. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
25%
3as miért a védőnő az idegesítő? Mert az anya lusta tanítani, foglalkozni a saját gyerekével és ki van akadva ha valamit nem tud amit a kortársai nagy része már igen?
2020. márc. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Azt látom, hogy a védőnők gépiesen látják az egészet. Az egész babát kellene nézni, lehet, hogy mást pedig hamarabb tud, mint a kortársai.

Az enyém pl 8 hónaposan kezdett rendesen kúszni, nem hiszem, hogy odaadta a tárgyakat, viszont 9 hónaposan mondta az első 1-2 szót. Más meg 8 hónaposan már jár, de 2 évesen beszél csak. Meg minden baba, akit ismerek, valamit az átlagnál korábban, valamit később csinál.

Ha amúgy elégedett a gyerekkel, tanácsként lehet adni, hogy ezt és ezt érdemes tanítani. Ha nem elégedett, javasoljon kivizsgálást.

Ez így csak paráztatás, semmi értelme.

2020. márc. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
87%
4 Amúgy a kommenteded egy igazán undorító, zsigerből rosszindulatú produktum. Honnan tudod, hogy lusta vele foglalkozni az anyja? Micsoda egy sértés vagy vád ez így ismeretlenül, 1db info alapján?
2020. márc. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Lusta??? Ezt kikerem magamnak!!!!! Heti 2x jarok vele tornara, 1x devenyre es minden nap tornazom vele itthon mivel hipoton egy kicsit. Gyakorlom vele a ki-be pakolas dobozbol, van egy simogatos konyve abban mutogatom neki az allatokat, gyakorlom vele a tapsi tapsit, rengeteget mondokazunk. Mutatom neki a kedvenc jatekat majd letakarom valamivel hogy keresse meg. Igyekszem tudatositeni benne a dolgokat, furdes elott pancsi pancsi, eves elott hami hami stb. Es kepzeld gyakoroltam mar vele a kerem-tessek-et is. De nem tudja. Ezek kozul csak azt tudja h megkeresi a letakart jatekot. Az osszes tobbit csak gyakoroljuk egyelore, de nem erti nem kepes ra. De egesz eddig nem gondoltam h ez olyan nagy baj lenne mint ahogy a vedono mondta.


Szoval kikerem magamnak h lusta vagyok es nem foglalkozom vele. Arcatlansag ilyet allitani!!!!!

2020. márc. 12. 15:32
 8/18 anonim ***** válasza:
91%

3 vagyok, és teljes jóindulattal mondom, de nem kell semmit gyakorolni a babákkal. A torna nyilvàn más.

Vab egy belső programuk, ami szerint fejlődnek, és ami jön, abban lelkesek. Kérdezz meg más anyákat is.

Lesz egy korszaka a babónak, amikor abba se hagyja a ki-be pakolást. Addig hagyjad. Nem lesz okosabb ha 2 hónappal előbb pakol ki.

Legjobban a szabadjáték és az ölbejátékok epítik őket, a mondókázás pl szuper.

Én sose tanítottam se tapsolni, se pápázni, se ki, sebepakolni, se túlzottan az állatokat, hanem kint hesszeltünk a kertben, énekeltem, szappanbubit fújtam, taliztunk más gyerekekkel, itthon is hagytam hogy játsszuk, amihez kedve van, és csak dicsérik mindenhol a beszédét, szociális készségeit, finommozgását.

De az összes baba ismerős is szuper cuki, szépen, meghatóan fejlődnek, senkit nem érdekel, mikor kezdtek pl tapsolni.

Ha egy babának baja van, az mindenben látszik, nincs olyan betegség, ami pl a pàpázás hiányában mutatkozna.

Èlvezzétek ezeket a hónapokat együtt, olyan klasszak!

2020. márc. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
71%
Nem kellene szerintem gyakorlatoztatni. 8 hónapos, ez nem az általános iskola, tanul ő magától, az enyém mászott 8 hónaposan és nem vártunk el tőle többet, ezektől a tapsi tapsi hülyeségektöl meg alapból rosszul vagyok, úgyhogy mindenféle magyarázás nélkül elkezdett tapsolni és integetni 11 hónaposan.
2020. márc. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
90%

Ennyi idősen az én gyerekemnek fogalma sem volt arról hogy mit jelent a “kérem”, mondjuk nem is mondtam neki. Olyat csináltam hogy kitettem az üres tenyerem elé, jelezve hogy adja oda ami nála van. Ezt valamikor a 8.hónap után csinálta meg. De ő ekkor már mászott, 8,5 hónaposan pedig stabilan ült.

A státuszban (9 hósan) az is szerepel hogy érti-e a tapsi-tapsit vagy a “pá-pát”. Sajnos az én védőnőm is elég idegesitő, úgyhogy ebben az időben veszettül tanitgattam szegény gyereket. Meg is tudta csinálni 8-9 hónaposan már mindkettőt, de hiába mert igazából 11-12.hónaposan értette meg hogy mit is jelent. Ugyanez a kérem szépen, vagy a nem szabad, add ide, gyere ide, zárd be, stb...

Most már látom rajta (13 hónapos) hogy pontosan tudja a dolgokat és érti a jelentésüket. Szóval visszagondolva (annak ellenére hogy én elég paramami voltam/vagyok) tök feleslegesnek tartom ezeket abban (pl 8 hónapos) korban, mert szerintem nagyrészben inkább “cirkuszi” mutatvány-tisztelet a kivételnek.

Persze fontos hogy tanitgassuk a babát és hogy lássuk erre a hajlandóságot, na meg az utánzásra is. De azt gondolom hogy nagyon korai ilyenkor ilyesmit elvárni.

Biztosan semmi baja a babádnak. Fogja majd csinálni, ne aggódj, csak még nagyon pici.

2020. márc. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!