Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan csináljam? Eddig...

Hogyan csináljam? Eddig mértem minden szoptatásnál, de most már szeretném abba hagyni. És egy hete majdnem elment a tejem, de szerencsére most már egész jól visszajött. Viszont a gyerek nem úgy eszik, ahogy addig.

Figyelt kérdés
Ma már nem mértem az első evést. De nagyon nehéz megállnom, mert nem tudom mennyit evett. 3,5 hós. Kevesebbet eszik, és engem ez idegesít, pedig nem sír, jól elvan, alszik, játszik. Így azt tanácsolták dobjam el a mérleget, mert majd a csajos "szól", ha megéhezik. A gond az, hogy eddig jól beállt 3 óránkénti evés volt, nem sírt, hogy éhes. Így aztán most meg kell ismernem milyen a sírása ha megéhezik. Tudom, hogy hülyének néznek sokan, de teljesen egyedül kell minent megoldanom, mert a férjem csak este van itthon akkor meg már fürcsi és alvás van. A család messze, nemrég költöztünk ide, ismerős senki. Először a tejem miatt borultam ki, most meg ezen parázok. Honnan tudom majd, hogy minden rendben? Mire figyeljek? Csak hetente egyszer mérjem? 6600 g most. Ha kicsit fogyna, az sem gond? Most kez forgolódni, rugdosni. Azt hittem, hogy ezért még többet fog enni. A tejem is változott vajon?
2008. dec. 22. 09:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
20 percig mindenképp szoptasd.vagy mennyi ideig eszik? azt az idöt tartsd be szerintem és probáld meg a 2,5 ora szünetet. ha éhes lesz ugyis sirni fog. a sulyát meg akár hetente lemérik tanácsadáson!
2008. dec. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%
Ismerős helyzet.Én is iszonyatos mérlegfüggő voltam. Most 7.5 hós a kislányom és csak 6 hónaposan tudtam eltenni a mérleget. Állandóan azzal kínlódtam, hogy hogyan tudnék megszabadulni az állandó méricskézéstől. Nem egy nagy evő a nagylány, úgyhogy emiatt is csak akkor voltam nyugodt, ha mértem. Akár hányszor megfogadtam nem mérek, mindig azon idegeskedtem vajon eleget szopizik-e, szóval minden ment tovább. Hosszas vívódás után arra jutottam, hogy mérek, kb.fél éves koráig. Amióta már mást is eszik nem mérek. Szóval csak azt tudom tanácsolni, hogy ha te úgy vagy nyudodt, csak mérj. Inkább mint az állandó para.
2008. dec. 22. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
55%

Ne aggódj, és ne vedd elő a mérleget. A babák ahogyan nőnek úgy lesznek egyre ügyesebbek és hihetelen gyorsan is képesek kiszopizni az adagjukat. Ha a babád magától engedi el a cicidet akkor biztosan elég volt neki. 3 óránál nagyobb szünetet ne tarts két szopi között, ha önmagától nem kéri akkor kínáld meg. Figyelj arra hogy minden levetett pelusában legyen pisi, és kakiljon is rendszeresen, bár a szoptatott babáknál kiválóan hasznosul az anyatej ezért eltelhet egy hét is kaki nélkül.

A termelődő anyatej követi a kicsi fejlődését, főleg az igény szerint szoptatott babáknál mert a többletigény azonnal jelentkezik és erre többlettejtermelés keletkezik a növekedési ugrásoknál. Amikor a kicsid hajlandóságot mutat a szopira nyugodtan kínáld meg.

Ha nem jut elegendő tejhez a baba akkor a következőket észlelheted: szárazok a levetett pelusok, a kicsi szája cserepes száraz, a kutacsa beesett, nyűgös, nyüszög, nem alszik jól, és a súlygyarapodás megáll. ( majd egyébként meg fog torpanni a súlygyarapodás ha már megduplázta a születési súlyát, utána már kisebb ütemben hízik )

Én sose mértem mennyit szopik a fiam, mindig mellre teszem amikor sír, amikor éhes lehet vagy szomjas, vagy bújós vagy álmos, vagy csak anyát akarja...stb, 8 hónapos és nagy örömmel szopik.

2008. dec. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Régebben 10 percig evett, de tegnap és ma 2-3 percnél nem marad tovább a cicin. Csak nehezen tudom elérni, hogy 70 g-ot szopjon, pedig a tejapadás előtt 140-150-et evett. Ez normális?
2008. dec. 22. 11:10
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Változik a tejed állaga, sűrűbb, mert most a kicsinek erre van szüksége!!! Nézd meg magad: fejj le egy kis tejet tedd félre, és amikor kihűl, ott lesz a tetején a zsírréteg, ami a babát táplálja. Ha ugyanezt megtetted volna mondjuk 1 hónappal ezelőtt, sokkal vizesebb, hígabb lett volna a tejcsi. Ne aggódj, ha nagyon egyedül vagy és tanácstalan, írhatsz nekem privát e-mailt! Fel a fejjel, kitartás!!!
2008. dec. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én azt tanácsolom, hogy tényleg tedd el azt a mérleget. Tapasztalatból mondom, maximálisan átérzem amiket írtál, mert én is így voltam. Hála, nekünk bérelt mérlegünk volt, amit saját elhatározásból :) 2 hónaposan visszavittem és így végre elkezdthettem a BABÁMRA figyelni a hülye adatok helyett...persze szép emlék lesz a táplálási napló :). Ha nem sír és jókedvű hidd el eleget szopizott. Figyelj rá és az ösztöneidre és nyugodj meg, minden rendben lesz. Egyébként az én kisfiam pontban 7 azaz hetes perc alatt szopizza ki a cicimet (ráadásul mind2-t!). Ez kb. 3 hóanpos kora után alakult így, azóta 8 és fél hónapos, 77 cm és már majdnem 10 kg és még 5-6x szopizik. Szóval nyugi és tüntesd el a mérleget :) Boldog Karácsonyt!
2008. dec. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én is mértem 2 hónapon át minden etetés előtt-után, írtam, mint egy őrült a mennyiségeket. Aztán egy szopis tanácsadóval kezdtem levelezni, aki azt írta nekem, hogy a mérlegelés megfogja a tejleadó reflexet, hiszen ha mondjuk szoptatsz 30 percet és "csak" 50 grammot mutat a mérleg, úgy érzed, hogy nem volt elég tej... pedig lehet, hogy a babádnak ennyire volt akkor épp szüksége, vagy a mérlegen mocorgott és rosszul mérte! Amióta nem mérek, sokkal nyugisabban szoptatok, igény szerint, de ált. 3 óránként eszünk, éjszakát végigalussza már simán. Amúgy este kevesebb, de zsírosabb a tej, ha 70 ml-t evett, akkor valószínűleg annyi kellett neki és kész. Ha gyarapodik, van nedves-kakis pelusa és hízik heti 100 grammot legalább, nem hiszem, hogy gond lenne, főleg, hogy te is azt írod, hogy nem sír, játszik, alszik.

Én hetente egyszer mérek most már és a hófordulón, próbáld meg letenni a mérleget vagy néha-néha egy-egy etetés előtt-után megmérni, hogy megnyugodj, de szerintem felesleges, hallgass az ösztöneidre, nézd meg a babádat evés után és ha látod, hogy elégedett a feje (mi úgy hívjuk, hogy butára ette magát :)), akkor minden okés.

Kitartást, boldog Karácsonyt!!!

2008. dec. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!