Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért csinálja ezt a 3 hónapos...

Miért csinálja ezt a 3 hónapos kislányom?

Figyelt kérdés

Egy ideje elkezdte azt, hogy éjjelente nem 1 alkalommal eszik, hanem inkább 3, de sosem teljes adagot. Mindig csak a felét eszi meg a szokásos 120 mili adagjának, így 2 óránként minimum, hogy enni kell neki adni, amivel nem is lenne baj, de fél 5 körül kel hajnalban, és borzasztóan kivagyunk már, főleg a férjem, aki dolgozik.

Egy szobában alszunk a gyerekkel, szóval mindent hallunk, és nem ám, hogy halkan elszöszmötöl, ha már ébren van, hanem sikongat, nyafog, stb, tehát tényleg esélytelen tőle aludni.

Este nagyon korán alszik el, már ilyen 6 fél 7 körül borzasztó kimerült, nyilván ezért a hajnali fentlét. Egyszerűen képtelen délután normálisan aludni, hogy kitoljuk az esti altatást.

Délután vagy nem alszik, vagy max fél órát. Persze látszik rajta, hogy borzasztóan szenved, álmos, de képtelenség elaltatni.

Mit rontunk el?

Tudom, hogy ilyenkor növekedési ugrás is van,el is fogadnám a gyakori evést, ha nem az lenne, hogy gyakrabban eszik alig valamicskét. Így persze, hogy állandóan éhes.

Teljesen tanácstalanok vagyunk.


2022. szept. 2. 05:19
1 2
 1/17 Darius- ***** válasza:
64%

Inkább maradjon kicsit ébren, játssz vele, ha éhes, etesd meg és csak akkor tedd le megint aludni, ha álmos.

Mások azt mondják, hogy éjjel nem kell odamenni, csak ha pelenkát kell cserélni, de én nem így csinálom.

2022. szept. 2. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Nem tudok sajnos nem odamenni, mert először iszonyat hangosan cuppog, aztán elkezd sírni. Szóval nem lehet figyelmen kívül hagyni, de nem is akarnám.

Az a baj, hogy borzasztó nehezen altatható, akkor is, ha alig fáradt, akkor is,ha túlfáradt. Eddig mindig az evésekbe aludt bele, és nincs egy kialakult altatási rutinunk, és hiába próbálkozunk, semmi sem jó.

2022. szept. 2. 05:55
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

De ha csak fél adagot eszik, akkor is biztos, hogy éhes? Nem lehet, hogy más miatt ébred fel? A fiam akkor szokott sokat forgolódni, ha fázik. Betakargatom, adok neki cumit, kicsi simi, és minden oké.

Egyébként szerintem az esti alvás elég korán van. A fiam is 3 hónapos, ő 6 körül még alszik simán egy 20 percet. Általában babakocsiban (a nagy melegben mindig olyankor mentünk sétálni), de bent is simán elalszik. Ilyenkor már sosem alszik nagyot. Utána fél 8-kor van fürdés, és általában fél 9 körül már mindig alszik is. Cserébe reggel nem kel fel hajnalban. :)

Próbáltad még letenni olyankor kicsit aludni? Ha máshogy nem, letenni, aztán felébreszteni. Az a baj, hogy valószínűleg túlfárad szegény estére, és azért nem tud pihenni.

Babakocsiban sem alszik délután?

2022. szept. 2. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Nem tud sajnos rövidet aludni 6-kor. Habár tegnap pont akkor aludt 20 percet, és utána este 8kor kezdte a hosszabb alvást, de akkor is ébredt 11-kor, majd hajnal 2-kor, és most fél 5-kor.

Amúgy igen tuti éhes, a cumit nem fogadja el, betakarni kb esélytelen, mert 1 percen belül lerúgja, hálózsákja még nincs, mert 2 nappal ezelőttig még 27 fok volt a lakásban. A kajára azonnal rácuppan, de ébreszthetetlenül belealszik a közepébe...

Van amikor elalszik babakocsiban, de mi csak reggel jártunk, mert ugye esténként is még simán 32-33 fok volt, akkor meg nekünk sem volt kedvünk kimozdulni.

Pont mondtam a férjemnek, hogy jó lenne, ha végre normális időjárás lenne, mert akkor vihetnénk babakocsizni, hátha aludna.

2022. szept. 2. 06:52
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Hanyas cumifejjet használtok? Lehet már kicsi neki és belefárad az evésbe.
2022. szept. 2. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
1-est használtunk, mert a kettessel habzsolt és rengeteg levegőt nyelt. Azóta már váltottunk kettesre, de akkor is csak a felét eszi meg, nem tudom miért.... borzasztó fárasztó, hogy így 1,5-2 óránként etetni kell, mert majd belehal az éhségbe aztán alig eszik....
2022. szept. 2. 07:41
 7/17 anonim ***** válasza:
89%
Lehet növekedési ugrása van. 3 hónaposan is szokott lenni.
2022. szept. 2. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
3 hónapos növekedési ugrása van.
2022. szept. 2. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Lehet neki ilyen a biológiai órája, ami igen, nettó szívás, de változni fog amúgy ez is. Nem holnap, nem jövő héten, de próbálkozni kell sokszor azzal, hogy valahogy eltoljátok az alvást akár úgy, hogy mindennap csak egy kicsivel csúsztatjátok.

Amikor a férjed megy dolgozni, akkor vonulj ki vele a szobából, hogy ki tudja aludni magát, hétvégén meg váltsatok, hogy te is kipihenhesd magad. Volt ilyen ismerősnél, pontosan ugyanígy, hogy hajnalban kelt, persze délután nem aludt, kora este meg elájult, hát szívtak rendesen, de szépen átalakult náluk.

Nálunk egyébként akkor sikerült 1 órával kitolni az alvást, mikor mellé feküdtem. Nem tudom, hogy nálatok hogy megy, nálunk külön ágyban aludt, fél6 kor már kukorékolt, de mikor az álmosságtól odafeküdtem mellé, hátha kicsit még ellesz úgy, akkor szokott hozzá, hogy tovább aludjon.

2022. szept. 2. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
63%

Az enyém igaz anyatejes és már majdnem 6 hónapos de éjjel ő is 1,5 óránként ébred és szopizik

Ha már 3 órát aludna annak örülnék.

2022. szept. 2. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!