Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tudtátok, hogy a játszótéri...

Tudtátok, hogy a játszótéri homok veszélyes is lehet a kicsik számára?

Figyelt kérdés
A toxoplazma kapcsán olvastam, hogy ha szájukba veszik a homokot, és az esetleg macskaürülék szemcséket tartalmaz, az fertőz, és akár látáscsökkenés is lehet a vége. Csak azért írtam ki, hogy aki esetleg nem tudta, mint én sem, az ne hagyja a babáját homokot kóstolgatni, mert az enyém előszeretettel borítaná a szájába, és én eddig azt hittem nagy baja nem lehet tőle...
2010. szept. 25. 07:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
azt tudtam, hogy ha otthon a kertben csinálsz homokozót, akkor jó, ha letakarható, mert bele fognak járni a környékbeli macskák és a játszótéri homokozót ezért sem szeretem. Nekem még kicsi a fiam, de ha majd homokozni szeretne tuti lesz a közelben vmi fertőtlenítő gél vagy víz, amivel a kezeit letakaríthatom...
2010. szept. 25. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Persze,tudtam és sokszor látok olyan homokozókat,ahol benne van a cicikaki.Amíg pici volt jobban féltettem és nem engedtem,ha tudtam,hogy megegye.Most már 2,5 éves és annyi veszélyes dolog van amitől félteni kellene...azért próbálok figyelni,de előfordulnak dolgok.
2010. szept. 25. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
bocs,nem cicikaki,hanem cicakaki akart lenni...ha ha ha
2010. szept. 25. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
igen de nem csak a homokozó homokban hanem a cipő talpán, és egyéb összefogdosott dolgokon is megtalálható a toxoplazma...
2010. szept. 25. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nekem nem is tünt fel, hogy cicikaki, csak amikor mondtad, hogy bocs, nem cicikaki. Ez jó volt. :)
2010. szept. 25. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
75%

és azt tudtátok, hogy amelyik gyerek találkozik bélféreggel, az sokkal védettebb lesz asztma, allergia,

A homoktól kapott vakságnál kb. 10.000-szer nagyob az esélye, hogy fejére esik egy féltégla, és 100.000-szer valószínűbb, hogy elüti egy autó.

nem tarthatod a gyereket nejlonzacskóban, mert nem lesz immunrendszere. Frissen műtött újszivest, rákból felépültet még nem vinnék a közhomokozóba.

2010. szept. 25. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok megint, az jutott eszembe, hogy annak ellenére, hogy gyerekkoromban rengeteget homokoztam (dédimnél macskakakis homokban is, szaga is vót), több macskával is éltem egy lakásban és most is van, terhességi toxoplazma szűrésem mindhárom negatív lett :)
2010. szept. 25. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

fölösleges összevegyszerezned a gyerek kezét, úgyis megeszi a homokot is, meg a cicakakit is belőle. Pont így lesz egészséges. Nem szabad a széltől is óvni, mert attól beteg éppen.

Egy felnőtt testében 2-3 kiló bacilus, élősködő, egyéb található. Gondolom, a kicsiében is van 10-15 deka. Közte káros is. Amivel az immunrendszere naponta röhögve megküzd. Az az egyszázad gramm, amit ehhez megeszik, nem oszt, nem szoroz. De ha nem jut kórokozókhoz, parazitákhoz, vírusokhoz, akkor bizony beteg lesz. Lelustul a védekezőrendszere. Ha vegyszeresen kezeled a gyereket(hypó, fertőtlenítő), és egészséges, az nem amiatt van, hanem annak ellenére.

2010. szept. 25. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
A cicikakis vagyok:én mostanában leginkább a kullancsoktól féltem,mert vidéken lakunk,de tényleg nem élhetünk burokban.
2010. szept. 25. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"Pedig azoknál a gyerekeknél, akik kutya vagy macska mellett nőnek fel, jelentősen csökken a későbbi allergia kialakulásának kockázata" ...



Toxoplazmát meg inkább a rosszul átfőtt sertéshústól lehet kapni, mivel a hazai állomány 50%-a fertőzött.


H a a kislányunk átesik toxoplazma fertőzésen, akkor majd terhessége idején védett lesz, és az unok hanem lesz veszélyben.

ELMÉLETIleg kaphat bármit a toxoplazmától, de Gyakorlatilag nem sok ilyen él a földön, akivel ez meg is esett, általában tünet nélkül lezajlik, és egy életre védetté tesz.

2010. szept. 25. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!