Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tudtátok, hogy a játszótéri...

Tudtátok, hogy a játszótéri homok veszélyes is lehet a kicsik számára?

Figyelt kérdés
A toxoplazma kapcsán olvastam, hogy ha szájukba veszik a homokot, és az esetleg macskaürülék szemcséket tartalmaz, az fertőz, és akár látáscsökkenés is lehet a vége. Csak azért írtam ki, hogy aki esetleg nem tudta, mint én sem, az ne hagyja a babáját homokot kóstolgatni, mert az enyém előszeretettel borítaná a szájába, és én eddig azt hittem nagy baja nem lehet tőle...
2010. szept. 25. 07:55
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

"Hasznos élősködők: bélférgek


bélférgek, IBD


Az 1990-es évek elején Joel Weinstock gasztroenterológus észrevette, hogy a 20. század folyamán nagymértékben nőtt a gyulladásos bélbetegségek (IBD) száma Észak-Amerikában.

Sokan a „rossz” génekben keresték a jelenség okát, de Weinstock másfelé kezdett el keresgélni. Azokon a területeken, ahol korábban az IBD előfordulása 1:10000 volt, újabban 1:250-hez volt tapasztalható. A hibás gén ilyen gyorsan nem terjedhet, a tudós tehát a környezetben vélte megtalálni az okot. Nem azt kutatta, mi okozta az IBD terjedését, hanem azt, mi védte meg az embereket tőle a 20. század előtt.


A bélférgek különös hatással vannak a gazdaszervezetre, nemhogy gyulladást okoznának, ami a szervezet tipikus válasza az élősködőkre, hanem éppen hogy megnyugtatják a gazda immunrendszerét. A saját túlélésük érdekében igyekeznek a gazdaszervezetet minél egészségesebben tartani.


Kiderült, hogy egy adott populációban 10 évvel a higiénés körülmények javulása és a féregtelenítés eredményeképpen ugrásszerűen megnőtt az IBD-esetek száma. Weinstock az alábbi hipotézist állította fel: hosszas közös fejlődés során az emberi immunrendszer, ahhoz, hogy jól működjék, függővé vált a bélférgektől.


– A higiéné jobbá tette az életünket – mondja Weinstock –, de miközben néhány betegséget megelőzhetünk vele, olyan tényezőket is kiiktatunk, amelyet fontosak egészségünk szempontjából.


Egérkísérletekben bebizonyosodott, hogy a szervezetbe „visszatelepített” bélférgek több betegséget, így az asztmát, az 1. típusú diabéteszt, a sclerosis multiplexet és az IBD-t is gyógyítják.


Két kísérletsorozatot is végeztek embereken, és a 29 Crohn-betegből 23 pozitívan reagált a férgek jelenlétére.


Jelenleg több országban is folynak vizsgálatok, hogy a Trichuris suis nevű, sertésekben tenyésző bélféreggel autoimmun eredetű betegségeket gyógyítsanak, mint pl. a sclerosis multiplex, a Crohn-betegség, a szénanátha, az asztma és a különféle ételallergiák. "

2010. szept. 25. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Hát fertőtlenítőt nem fogok magammal vinni, az biztos, de a "tégla ráesik" hasonlatot is túlzásnak tartom, az elővigyázatosság sosem árt úgy gondolom. Köszönöm a válaszokat.
2010. szept. 25. 11:24
 13/14 anonim ***** válasza:
én a középutat képviselem, azt hiszem. él velünk a lakásban kutya, és van udvari macskánk egy tucat legalább. a homokozót le fogjuk takarni, egyenlőre még nincs, mert még nem ül a babám, addig meg minek. de nem kapok szívbajt, ha valaki hozzáér vagy valamit betöm a szájába, ami történetesen nem steril és nincs kifőzve. sőt, a kutya is rendszeresen megnyalogatja, persze ezután azért le szoktam mosni a kezét, arcát. valahogy mi is felnőttünk, ennyi kell. de azért a homokevés már nem fér bele, mint ahogy a virágok elfogyasztása, a kavicsok dobálása, stb. sem. egye meg az ennivalót, mást nem kell, dobálózni meg ott a labda.
2010. szept. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

És azt tudtad, hogy sok gyerek úgy esik át a toxon, hogy semmi tünete? Viszont védett lesz ellene egy életre, és nem kell izgulnia, ha majd kismama lesz...


Én homokozóban nőttem fel, a nagymamáméknál még macskák is voltak. Élek, semmi bajom.


A fiaim is imádnak homokozni, semmi bajuk.

2010. szept. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!