Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen és hány darab ruhát...

Milyen és hány darab ruhát kell venni egy újszülöttnek? Novemberi baba lesz.

Figyelt kérdés
2010. szept. 25. 11:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Neki főleg bodykat(hosszú-, és rövidujjú) és rugikat kell venni. Nadrágokat meg pulcsikat fölösleges, az 3-4 hós koráig nem kényelmes neki. Szerintem 10-10 db simán elkél, ilyenkor még híg a kakijuk, könnyen kifolyhat a pelusból. Aztán kell még 2-3 harisnya, meleg füles sapi, pár db zoknika. Bundazsák, meleg pléd.

Az én babám is novemberi. Csak ő tavaly novemberi. Gratulálok!

2010. szept. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia,

legyen pár darab 56-os body és rugi, de inkább javasolt 62-es méretet venni.

Összesen 10 body, 10 rugi elég. Néhány vastagabb is legyen köztük. Overáll, sapka, esetleg harisnya (bár mi azt nem használtunk újszülöttnek). Kispléd legyen.

Hosszú ujjú rugihoz ujjatlan vagy rövid ujjú body praktikus, ujjatlan rugihoz pedig hosszú ujjú body.

Külön nadrág külön felsők vásárlásával még ráérsz egy-két hónapig.

Olyan rugikat vegyél, amiknek van a lába között patent, mert elég sokat kell majd tisztába tenni. Jobb, ha elölpatentosak a rugik, és nem a hátukon.

Remélem tudtam segíteni, jó babavárást!

2010. szept. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Itt találsz egy jó listát: [link]

Harisnyát szerintem ne vegyél, nagyon nehéz ilyen pici babára feladni. Télire jó lenne neki egy overall, szerintem praktikusabb, mint a dzseki-nadrág párosítás, de ez függ attól, hogy mivel közlekedtek, mennyit sétáltok, hol altatod. Bátran vegyél használt cuccokat, újakat ráérsz majd bölcsi, ovis korában ráadni.

2010. szept. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.hasznukat fogom venni.:)
2010. szept. 27. 13:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!