Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A mosható pelusozás valóban...

A mosható pelusozás valóban olcsóbb, mint az eldobható? Mik a tapasztalataitok?

Figyelt kérdés

2022. szept. 7. 10:35
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
61%

Miért, mi van, ha használt pelenkát adsz a gyerekre? Netalántán megspórolsz neki némi hulladékot? Szerinted 30 év múlva mi lesz neki a fontosabb, hogy milyen pelenka volt rajta csecsemőként vagy hogy milyen világ maradt neki?


A saját kényelmedet és fujjogásodat néha félre kellene tenned azért, hogy jobb legyen a gyerekednek.



Mellesleg, a mosható pelenkát általában 60 fokon mossuk vagy ruhafertőtlenítővel. Képzeld, olyan tiszta lesz a ruha, hogy nem fogod tudni megmondani, melyik került egybe pár pelenkakülsővel).


Nyilván pelenkabelsőt meg a többség nem mos együtt ruhával.

2022. szept. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
80%
180 ezer forintot költöttem a mosipelus készletünkre (3 db csónakos külső, 2 db gyapjú külső, 12 db csónak, 20 db szárazon tartó, kb ugyanennyi mikroszálas betét, bambusz prefoldok, turbó betétek, 2 éjszakai, nagyjából ennyi) ami kb 3 napra elegendő kényelmesen mosás nélkül. Most 9 hónapos és 7 kg a lányom, kb még 7 kg-ig jó lesz a méret. Én mindenből újat vettem. Azt nem számoltam ki, hogy mennyi megy el energiára, de mivel ruhákkal együtt mosom a pelusokat, ezért nem hiszem hogy túl sok. Olyan sok dolgom nincs is vele pluszban, annyi hogy kiöblítem mielőtt elteszem a szennyesbe. Hogy valami sznobok szerint nem guszta együtt mosni a ruhákkal, azt pont letojom. Minden egyes mosásnál kerül fertőtlenítő az előmosóba. Még egyszer sem vettem ki húgyszagú ruhát a mosógépből.
2022. szept. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Mindenestül 50.000 forintot költöttem a készletre, nem minőségi pelusok, olcsó kínai jön ki ennyiből. De működik, 3-4 naponta mosok.
2022. szept. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
72%

Okosan vásárolva olcsóbb lehet. Néhány trükk

- Próbacsomagot bérelj. Azzal megismerkedsz mindegyik fajtával. Eldől, hogy neked melyek a legszimpatikusabbak.

- Újszülött csomagra felesleges költeni. Azt a próbacsomaggal meg lehet oldani (6 hét)

- Nem csak egy fajta pelenkád van otthon, hanem több márka, több fajta betét. Ezzel elkerülhető, hogy egyszerre az összes pelenka szarul áll a babán.

- Tépőzárasakat válassz szerintem inkább. Jobban a babára igazítható. Plusz kevésbé nyomja.

- Használtan veszel mindent (vízteszt után a külsőket)

- Egyméreteseket veszel. A többméretes lehet, hogy szebb, de felesleges luxus.

- Betétnek használt tetrapelust is vehetsz.


Ikreknek én még olcsón megoldottam.

- Betét: tetrapelus (80 db), ikeás kistürcsi (40 db). Mind használt. Ez összesen 10.000 Ft volt.

- Gyapi pelus (még környezet és bőrbarátabb megoldás. Pul nem tud elöregedni. Viszont kicsit drágább, de jó áron szereztem meg őket). Ebből vettem 16 db-ot (50.000 Ft volt)

- Éjszakai belső pelus. 12 db (20.000 Ft volt használtan)

- Gyapi babújós külső éjszakára (4 db). 20.000 Ft volt.

2 gyereknek 100.000 Ft-ból ki tudtam hozni egy drágább, de minőségibb készletet okosan.

2022. szept. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
83%
Aki fujjog h a pisis kakis ruhát kell mosni meg együtt van mosva más ruhával, az a szobatisztuló gyereke fél ruhatárát kidobja? Elárulom h nem úgy szarosan pisisen van a gépbe téve egy pelenka sem
2022. szept. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Igen az.

Egy esetben nem: Ha halomra vásárolod a márkás pelenkákat és nem is használod végig a készletet, akkor akár drágább is lehet.

De konkrétan a mosási költség jóval kevesebb, mint az eldobható pelenka ára

2022. szept. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
93%
Kínai egyméteres pelenkáink voltak. Mindennel együtt nem volt sztem 40 ezer a készlet
2022. szept. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
14%

11-es, a világ akkor sem lesz már sokkal jobb hely, ha te éjjel-nappal a sz_rt vakarod a pelenkából:D

Gondoltam, szólok, hogyha ez az indokod, akkor ne szenvedj vele.

2022. szept. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
95%

18-as, lehet, hogy jobb nem lesz, de sokkal sz*rabb még igen, ha így állok hozzá és kényelemből nem vakarom ;)


Persze, mint tudjuk sajnos, a többség úgy vállal gyereket, hogy annyira azért nem szereti, hogy bármiféle áldozatot vagy kényelmetlenséget felvállaljon érte, de legalább lehet mutogatni, hogy gyerek is van.

2022. szept. 8. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
16%
Jaaaj, te vagy a fanatikus, aki minden kérdéshez oda kommenteli a "mentsük meg a bolygót" szövegét, meg hogy minden anya önző, aki a kényelmet is nézi? Mindent értek, jó kakivakarást akkor!
2022. szept. 8. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!