Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Eldobható vagy mosható pelenka?

Eldobható vagy mosható pelenka?

Figyelt kérdés
Ki melyiket ajánlja és miért?
2021. aug. 26. 17:23
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
42%
Eldobhato. Garantált higiénia, antiallergén, kemikália mentes, steril.
2021. aug. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
69%

Eldobható.

Kevésbé macerás, kidobom nem kell gyüjtögetni, mosogatni... ha nem jön ki belőle a folt én rá se adnám újra a gyerekre, dobhatnám ki.

Bárhol beszerezhető, ahány márka annyi fajta.

2021. aug. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
61%
Eldobható, indok, amit a 2es írt, plusz mert a mosi pelus sem 'zöldebb' a mosáshoz használt víz, áram és mosószer miatt.
2021. aug. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
68%

1, kemikália mentes?? Még ugyancsak nem.

Pont ez az egyik legnagyobb ellenérv az eldobható ellen.

Olvass csak utána, hogy miből van a pelenka nedvszívó magja! Meg fogsz döbbeni.

Egyesek mégis képesek kimaxolni a nedvszívását és sok-sok órát pácolni benne a gyereket, amikor ilyen esetben még az se garantált, hogy a gyöngyök nem szabadulnak ki

2021. aug. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
44%
Erről a szemeteseket ill. a hozzá kapcsolódó tudományterületek képviselőit kellene megkérdezni, mert az emberi fekália megfelelő elhelyezése, ártalmatlanítása feltehetően ige érzékeny szféra. Egyértelmű az eldobható (disposable) cikkek preferálása, csak éppen az ártalmatlanítás sok környezetvédelmi és közegészségügyi problémát vet fel.
2021. aug. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
70%

Én biztosan megnéznék jópár mosipelust használó ember videót, hogy több oldalról lássam a pro kontra dolgokat.

Nekem szimpatikus, de nem mélyedtem bele mert késő volt már hozzá, épp leszokóban volt a fiam.

De objektív véleményt szerintem ne itt keress.

Sokan csinálnak “így csináljuk mi” videót, abból valamennyire látható hogy mivel jár a téma. Az biztos hogy az eldobható az iszonyú szemét mennyiség. De már abból is csinálnak valamennyire könnyen lebomló fajtát is. Valamennyire.

2021. aug. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
79%

5, hivatalosan az eldobható pelenkából is el kellene távolítani a "solid" matériát és csak úgy szabadna a kommunálisba dobni, mivel veszélyes anyag.

Mivel ez az ajánlás (amit senki se tart be), semmilyen különleges kezelésnek nem vetik alá a szeméttelepen, így még környezetszennyezőbb.

Ezzel szemben a moshatóból minden esetben a csatornahálózatba jut a széklet.

2021. aug. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
69%

"Valamennyire"

Semennyire. Marketing bullshit. A lebomlónak hirdetett csak ipari komposztban, előzetesen darabjaira szedve bomlik le és csak részben.

Házi komposztban nem bomlik le, a háztartási szemét közé dobva pedig végképp nem.

Külföldön egyes helyeken van "pelenka gyűjtés" és tényleges ipari komposztálás. Ott van értelme azt használni.

2021. aug. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
65%
Én a moshatót preferálom, mert sokkal kevésbe környezetszennyező. (Egészségügyi szempontból is jobban bízom benne.) Nyilván egyszerűbb az eldobható, de ezt lesz@rom, nekem ez nem elsődleges szempont.
2021. aug. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
35%
Ez egy jo kis vita téma.Én utálom a moshatót.Nem az őskorban élünk.Nem tudom a sok "mosiszuperasszony"utazáskor,nyaraláskor hogy mossa a pelenkát?!Ráadásul nekem az is borzalmas látvány ahogy a babák popsija be van dunsztolva.Nem tudom elképzelni.Egy pisi egy pelus....na neee.
2021. aug. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!