Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Két hónapos a babám,6.5...

Két hónapos a babám,6.5 kilóval (3,9-el született), az utolsó hónapban 1.5 kilót hízott. Hogyan NE ETESSEM túl, vegyem el tőle hamarabb?

Figyelt kérdés
A doki azt mondta hogy sok, és nem kell túletetni. De én 3 óránként annyit adok neki ciciből, amig ki nem köpi magától hogy elég volt.Nap közben csak cicizik, de estére kipurcannak a melleim, ezért sír, h éhes.Ekkor szokott kieg.tápszert kapni, van, hogy kell neki még 60-70 gramm, de va, h csak épphogy belekortyol, aztán kiöntöm, amit csináltam. Szóval összegezve az esti két kajánál kap tetszőlegesen tápszert a cicim után. Ne adjak neki, hogy visszafogjam a súlygyarapodást? Bár akkor meg nem fog tudni éhesen elaludni.....én meg már a nap végére ki vagyok merülve, örülök, ha én is elaludhatok:(nemhogy még hallgassam szegényt sírni). Kérlek írjátok meg mi a véleményetek. Kicsit össze vagyok zavarodva, mert az egyik helyen azt mondják, h igény szerint etessem, másutt pedig, h három óránként.Most akkor hogyan?!
2008. dec. 22. 16:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ne aggódj!!!!! Én fiam is 1,5 kilókat hízott első hónapban,majd 1-et 1-et de 6-7 hósan már leállt ez a gyors súlynövekedés.Szóval ne aggódj, teljesen normálisan eszik, ha éhes, nem hagyhatod éhezni!!


Ha gondolod, mondd azt a dokinak hogy nem kap tápszert és kész.(ha nem akarod minden hónapban meghallgatni milyen dagadt a gyerek..:(( sajnos van ilyen is ) Úgyse tudja meg mennyit eszik pontosan. A hízást meg nem lehet befolyásolni.

Hidd el hogy le fog lassulni a gyarapodása !!

2008. dec. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia,

Nekem 4,5 kg-al született a fiam, most 9Kg!!! és 4 hós. A Heim Pálba amikor bekerültünk véletlen, akkor bent akartak tartani, hogy beállítsák az étkezésiet, áldom az eszem, hogy eljöttem, hiszen az orvosom is meg,ondta, hogy egy anyatejes babát nem lehet túletetni!!!!Teljesen elfogy a tejci estére?Lehet, hogy a tápszert el tudod hagyni, de annyit cicizik amennyit csak akar. Esetleg tolhatod az etetési időt, 3,5 órára de megmondom őszintén, hogy mi 4 hóra jutottunk csak el odáig.Sőőőt volt egy időszak amikor 2 óránként evett, mert mocorogtak a fogai...hát ez van, de ha a szívedre teszed a kezed és az a sok rossz indúlatú ember is ezt tenné rájönne, hogy mindenki ilyen kis husi babára vágyik. A pampers reklámba szerinted a vézna babák vannak? Hát nem!!!Élvezd te is, hogy ilyen szép kerek babád van,ez le fog lassúlni az 5 . hó után, amikor meg el kezd mászni akkor nagyon lefogynak, legalább nem lessz tiszta csont!!!

Élvezd a babázást!!!

Üdv

4hós baba anyukája

2008. dec. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi, rendesek vagytok:)hogy megnyugtattok.

kellemes karácsonyt!!!

2008. dec. 22. 17:44
 4/5 anonim ***** válasza:
Ugyan már semmi baja nincs!Figyelembe véve,hogy mekkora súllyal született normális tempóban halad.Amúgy is van minden gyereknek egy kiugró fejlődési szakasza.Tény,hogy a tápszertől jobban híznak(kövezzetek meg de ez akkor is így van)De Te csak este adsz neki.Kell is,ha igényli.Az az igazság tényleg nem lehet túl etetni Őket.Csak nagyon elhanyagolt gyerekeknél figyelhető ez meg,de Te aggódsz érte (megjegyzem "feleslegesen",sajnos ezt most kódolták beléd)hiszen írtál.Nyugodtan csináld így.Ha nem kéri kiköpi ezt írtad is.Szóval csak így tovább!Boldog Karácsonyt!
2008. dec. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Jvaslatom a doktor úrnak bőszen bólogatni,hogy igen,már kevesebbet kap enni a gyerek..:) jó egészséget nektek,nem lehet tuletetni egy babát,főleg nem anyatejjel!
2008. dec. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!