Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az 1 hónappal hamarabb születe...

Az 1 hónappal hamarabb született babák esetében is ugyanaz az elvárás a fejlődés tekintetében? Úgy értem így is mindent akkor kellene csinálnia, mint ahogyan időre született babák csinálják?

Figyelt kérdés

4 hónapos a fiam (35. hétre született 2600 grammal), és hason fekve emeli a fejét, tartja is egy darabig, de a védőnő már gyógytornával ijesztget, mert szerinte jobban kellene már tartania a fejét. Egyébként szépen fejlődik (szerintem), a születési súlyát is megduplázta már, de valahogy minden tanácsadásnál úgy érzem, hogy tőle is ugyanazt várják el, mint az időre született hasonló korú babáktól. Vagy tényleg azt is kellene csinálnia? Valahol olvastam, hogy a hamarabb született babák később csinálhatnak bizonyos dolgokat.

Egyébként hogy tornáztathatnám, hogy erősödjön a nyaka?


2010. jún. 15. 16:41
 1/8 anonim ***** válasza:
az első időkben a korrigált kor szerint kell minden csinálni. tehát ő még csak 3 hós. legyen sokat hason, úgy játssz vele, forgasd, stb, de csak amig nem unja meg nagyon. aztán vissza a hátára, hadd pihenjen
2010. jún. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A védőnőd egy BAROM!!! A 35 hétre született baba koraszülött!!!Tehát nem várható el tőle ugyanaz a fejlődés!! Az én lányom 39 hétre született 4 hónapos és nem nagyon csinál többet mint hogy szépen tartja a fejét hason.Talán még annyit hogy próbál oldalra fordulni ami néha sikerül neki.Én a csípője miatt voltam vele gyógytórnásznál aki azt mondta a korának megfelelő a fejlődése.Tehát szerintem nem vagytok lemaradva semmiről!!!

A gyerekorvos mit mond? Úgyis az a döntő, hogy a gyerekorvos milyennek látja a fejlődését!!!Sok ilyen okoskodó, túlbuzgó, ostoba védőnő van forgalomban akik riogatáson kívűl semmit nem tudnak a szájukon kiejteni!!!

És még annyit hogy van kötelező csípőszűrés minden babának újszülött korban, 4 hetesen és 4 vagy 6 hónaposan, ha valami nem stimmel vele az ortopédián úgyis rögtön kiszúrják!!Nekünk is ott mondta a doki hogy kötött a ball oldali csípő és vigyem gyógytornára mert ilyenkor az egész ball oldal merevebb szokott lenni.

2010. jún. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Na ez a csípőszűrés a másik félelmem....

Tartok tőle, hogy a dokink sem különb a védőnőnél. Ugyanis nem küldött minket eddig csípőszűrésre, sem UH-ra. Minden alkalommal jól megtekergeti a lábát, és azt mondja minden rendben. Remélem nem fog később kiderülni, hogy mégis valami gáz van.

Egyébként a doki szerint is szépen fejlődik. Ő ma a hízását kifogásolta, mert egy hónap alatt "csak" 300 grammot hízott. De már megduplázta a születési súlyát! Nem értem miért akarják, hogy még mindig havi 6-7-800 grammot hízzon...

Egyébként igyekszem sokat hason fekve lerakni nap közben is (aludni csak hason fekve hajlandó), de nem szeret túl sokáig úgy lenni. Sírni meg nem fogom hagyni. Annak nem sok értelmét látom...

2010. jún. 15. 17:18
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kislányom is korababa,35 hétre született 2kg volt.Ö honap végén lesz 5 honapos,és ö sem azt csinálja mint amit már kellene.Szerintem a korrigált koruk szerint kell nézni,h "mit kell tudnia".

Az én dokim meg azért piszkál mindig,mert több mint 1 kg hizik havonta,de egyszerüen nem tudok neki kevesebbet adni,mert akkor nagyon sir.

Tied mennyit eszik egyszerre?

2010. jún. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Szia!


Nem tudom mennyit eszik egyszerre, mert mióta duplázott nem mérem folyamatosan. Előtte naponta egyszer mértük a súlyát, és hogy mennyit evett. Nem volt 3 hónapos mikor már duplázott, akkor 100-150 gramm között evett.

Mióta nem hízik olyan intenzíven nem mérem folyamatosan, mert úgy tudtam, hogy miután dupláznak, természetes, hogy csökken a hízás intenzitása.

2010. jún. 16. 11:38
 6/8 anonim ***** válasza:

Elözö vagyok.Nektek mit mondtak a hozzátáplálásrol?

Csak anyatejes a babád?

2010. jún. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igen csak anyatejes! A védőnőnk szerint 5 - 5,5 hónapos korában már kezdhetek neki adogatni majd pl. őszibarackot vagy almát, hogy mire betölti a 6 hónapot már jöhessen a főzelék.

Nálatok mi a helyzet e téren?

2010. jún. 16. 12:02
 8/8 anonim ***** válasza:
Az én babám anyatejes meg kap potlást,és egy étkezést már kiváltottunk.Tejböl megeszik 160at,és sokallja a dr nénink.Már 6 kg fölött van,behozta a lemaradást.
2010. jún. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!