Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 és fél hónapos a babám,...

10 és fél hónapos a babám, még nem akar egyedül kanállal vagy villával enni,ugye ez normális?

Figyelt kérdés

A kezével eszik, de a kanállal nem akar, eljátszik vele ha oda adom, viszont ha én adok neki enni valanit ami folyékony kanálból tátsa a száját és megetetem.

Ugye normális ez még az ő korában? Nem akarom siettetni a dolgot csak tudni szeretném.


2022. szept. 14. 17:56
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Az elsajatitasi idoszak kb elkezdodhet hozzataplalas elkezdesekor is, hisz adhatunk a babanak rogton evoeszkozt, DE! ez nem jelenti azt, higy akor 10 honaposan ő majd tudbi is fogja hasznalni.

Lanyom 10 honaposan ult fel. Elotte csak pihenoszekben evett. Utana kezdtunk kanallal probalkozni, es meg igy sem volt lemaradva, mert 1,5 evesen szuperul használta.

Add oda neki, hadd probalkozzon, ezt jol teszed. Majd szepen sikerul neki egyszer

2022. szept. 14. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normális, minden baba más. Lányom 13 hónaposan már villával, kanállal evett 90%ban, nagyon ügyes volt. Vele blw-ztünk, és a kanál mindig ott volt mellette hogy próbálkozzon ha akar. Villát csak kb. 11 hónaposan mertem neki adni. Most 2 évesen a babakéssel gyakorol kenyeret kenni.

Barátnőm fiát még 2 évesen is etetni kellett, a kanállal csak játszott, és nyomta bele az ember kezébe hogy etessék. Ő ilyen kényelmes baba volt.

Mindkettő teljesen normális, óvodás korra legkésőbb meg fognak tanulni szépen enni.

2022. szept. 15. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!